اخبار فروشگاه

مهمترین فاکتورهای فیبر نوری

فیبر نوری

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین فاکتورهای فیبر نوری بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین مشخصه های کابل شبکه پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین فاکتورهای فیبر نوری چه می باشند؟

کابل های فیبرهای نوری ارتباطات و مخابرات را در جهان دگرگون ساخته است. این فن آوری تغییر دهنده ی بازی و شرایط ارتباط از راه دور می باشد. با استفاده از فیبرهای نوری سیگنال ها می توانند با سرعت نور در سراسر جهان ارسال شود.

سرعت اینترنت با کابل فیبرهای نوری

اینترنت فیبرهای نوری پر سرعت ترین سرویس اینترنتی را تامین می کنند. در بعضی از موارد، این فیبرها می توانند تا 20 برابر یا بیشتر سرعت را افزایش دهند که بیشتر از پهنای باند مشترک می باشد.

در جامعه ی امروزی اکثر مشاغل به پشتیبانی اینترنتی نیاز دارند. برای آنکه در رقابت و در دور پیشرفت و توسعه ماند باید از بهترین سرویس های آنلاین برخوردار بود.

کابل فیبر نوری

برنامه های اینترنتی فیبرهای نوری اطمینان و اعتماد را افزایش می دهند. اتصال های نوری به دلیل ساخت و کیفیتی که دارند، در سرویس ها کمتر دچار وقفه و تحت تاثیر آن قرار می گیرند. مهندسین و طراحان این نمونه فیبرها، کابل هایی را طراحی کرده اند که بتواند فشارهای کلان و عمیق را به راحتی تحمل کنند. این امر به این دلیل صورت گرفته تا بتوان از طریق سرعت نور، سیگنال ها را در سرتاسر جهان به راحتی مخابره کرد. سیم های فولادی هسته ای به دور فیبرهای نوری پیچیده شده اند تا آنها را از شکسته شدن محافظت کنند. علاوه بر این برای محافظت در برابر آب، مهندسان غالبا این فیبرها را درون یک لوله ی مسی می بندند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
5 کاربرد مهم فیبر نوری

امیدواریم از مطلبی که در خصوص فیبر نوری و فاکتورهای مهم آن برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + پنج =