اخبار فروشگاه

ساختار آداپتور فیبر نوری

آداپتور فیبر نوری

همانطور که می دانید فیبر نوری کارایی ها و کاربرد های متعددی دارد. در مطالب قبلی شما را با هر آنچه در مورد پچ کورد فیبر نوری باید بدانید اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

هر چه اطلاعات شما در مورد کانکتور ها و آداپتور های فیبر نوری بیشتر باشد راحت تر می توانید از آن ها استفاده کنید.

در سال های اخیر استفاده از کابل های فیبر نوری به جای کابل های مسی بسیار رواج پیدا کرده است. از این رو اهمیت استفاده از آداپتور فیبر نوری چند برابر بیشتر شده است.

اتصال دهنده ها و کانکتور های فیبر نوری ابزاری هستند که برای انتخای کابل فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرند و اتصال و قطع سریعتر را امکان پذیر می کنند.

بنابراین اتصالات فیبر نوری تأثیر مهمی بر قابلیت اطمینان انتقال فیبر نوری و عملکرد سیستم آن دارد. به طور معمول، اتصالات نوری با کیفیت به دلیل بازتاب مجدد فیبرها، نور بسیار کمی را از دست می دهند.

کانکتور فیبر نوری

معرفی ساختار کانکتور فیبر نوری

برای طراحی کانکتور نوری، پنج مؤلفه مهم و اساسی وجود دارد که شامل فیبرول فیبر، بدنه زیر مونتاژ، محفظه کانکتور، کابل فیبر و بوت استرس می باشد. برای مثال ساختار کانکتور فیبر نوری را برای مثال یک کانکتور SC در نظر خواهیم گرفت.

Fiber Ferrule

کانکتور SC در اطراف یک فرول استوانه بلند به قطر 2.5 میلی متر ساخته شده است، این نوع کانکتور ها از سرامیک یا فلز (آلیاژ ضد زنگ) ساخته می شوند. یک سوراخ با دقت بسیار بالا به قطر 124 و در ابعاد 124 در مرکز فرولینگ حفر شده است، جایی که فیبر از طریق آن وارد شده و معمولاً توسط اپوکسی یا چسب به هم وصل می شود. انتهای فیبر در انتهای فرول است، جایی که به طور معمول صاف و یکدست می باشد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
5 کاربرد مهم فیبر نوری

با آپدیت جدید این صفحه همراه ما باشید تا نکات بیشتری در مورد آداپتور فیبر نوری به دست آورید.

برای خرید آداپتور فیبر نوری با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دوازده =