اخبار فروشگاه

آموزش تعمیر کابل فیبر نوری

همانطور که می دانید با استفاده از کابل فیبر نوری می توانید بسیاری از دیتا ها و همچنین تجهیزات دیگر را به سادگی انتقال دهید.

ممکن است گاهی مشکلاتی برای کابل فیبر نوری پیش بیاید که نیاز به تعمیر داشته باشد. در اینجا نکاتی در مورد نحوه تعمیر این نوع کابل ها را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

در مطالب قبلی شما را با ساختار آداپتور فیبر نوری آشنا کردیم و اطلاعاتی در خصوص این نوع کابل ها در اختیارتان قرار دادیم.

در ادامه همراه ما باشید تا با سایر نکات مهم در این زمینه بیشتر آشنا شوید.

کابل فیبر نوری

تعمیر کابل فیبر نوری

ابزارها و تجهیزات لازم

برش دنده ها و کاتر های فیبر نوری، قیچی، برش دهنده های مورب، قالب های درون خطی، انتهای فیبر نوری و همچنین سوهان

قسمت آسیب دیده کابل فیبر نوری را شناسایی کنید.

کابل فیبر نوری یک رنگ نارنجی روشن یا قهوه ای استاندارد است، محل آسیب این نوع کابل ها معمولا دارای پارگی و یا شکاف در قسمت روکش کابل می باشد.

از برش دهنده مورب برای برش کابل استفاده کنید.

از برش دهنده های مورب معمولا برای برش دادن کابل ها مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه کابل را تعمیر کنید لازم است تا حتما قسمت مشخصی از آن را ببرید. برای جدا کردن قسمت آسیب دیده لازم است تا از این ابزار ها استفاده کنید. همچین می توانید با استفاده از سوهان انتهاب کابل را نازک کنید.

افزایش دادن طول کابل

در این مرحله لازم است تا با دقت این کار را انجام دهید. شما باید انتهای کابل را به درستی در داخل کانکتور قرار دهید. برای انجام اینکار وقت بگذارید و عجله نکنید تا اطمینان پیدا کنید که انتهای کابل مناسب کانکتور می باشد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
فیبر نوری چیست؟

در آپدیت جدید صفحه همراه ما با شید تا در مورد تحوه تعمیر این نوع کابل ها اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 کابل را به طول کابل قبلی ببرید.

سیم را به صورت صحیح در شیارهای سر نوار تنظیم کنید تا مطمئن شوید سیم درست سر جایش قرار گرفته است، دقت کنید که نباید سیم یا الیاف آن از قسمت خارج از نوار بیرون بزند، این می تواند باعث ضعیف شدن سیگنال در کابل شود.

ترمینال و انتهای کابل فیبر نوری را بر روی کابل مورد نظر خود بکشید.

این مرحله بسیار ساده است، به سادگی ترمینال را بگیرید و آن را روی انتهای کابل ، قرار دهید. فقط مطمئن باشید که پوشش سیم باز نمی شود.

کابل و انتهای صاف و پیچ نخورده کابل را درون ابزار Crimp قرار دهید.

کابل را به همراه ترمینال و انتهای آن درورن ابزار پیچ دهنده یا crimp قرار دهید. سپس لازم است تا دستگیره آن را بچرخانید تا بتوانید انتهای کابل را به درستی داخل آن قرار دهید. از محکم بودن و سفت بودن اطمینان حاصل کنید.

انتهای ترمینال شده را درون اتصال دهنده قرار دهید.

هر دو انتهایی را که کریپ شده را بگیرید و آنها را درون سوراخ های مشخص شده قرار دهید و فشار دهید تا وقتی که یک صدای کلیک بشنوید. هنگامی که ترمینال را به درون شکاف خط سوق می دهید، باید اطمینان حاصل کنید که نور در بیش از یک جهت پراکنده نخواهد شد.

با کشیدن هر دو طرف کابل، یک آن را آزمایش کنید.

بعد از وارد کردن هر دو طرف و فشار دادن آنها به داخل محل اتصال خط، حتماً دو طرف سیم را بکشید تا از استحکام آن اطمینان پیدا کنید.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
فیبر نوری در صنعت برق چه نقشی دارد؟

همانطور که می دانید کابل مارکت ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین انواع کابل فیبر نوری به همراه تجهیزات مشابه است که شما می توانید این نوع تجهیزات را با مناسب ترین قیمت ها از این مجموعه تهیه کنید.

برای خرید با کیفیت ترین انواع کابل فیبر نوری با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 14 =