اخبار فروشگاه

بررسی مهمترین مشخصه های کابل شبکه

کابل شبکه

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی کابل شبکه و مهمترین مشخصه های آن بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین مدل های فیبر نوری پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

بررسی مهمترین ویژگی های کابل شبکه

از کابل های شبکه برای اتصال و انتقال داده ها و اطلاعات بین رایانه ها، روترها، سویچ ها و شبکه های ذخیره سازی استفاده می شود. این کابل ها در اصل حامل یا وسیله ای هستند که از طریق آنها داده ها جریان پیدا کرده و انتقال داده می شوند.

انواع مختلفی از کابل های ارتباطی وجود دارد و انتخاب کابل مناسب به ساختار و توپولوژی معماری  کلی سیستم بستگی دارد. از رایج ترین و مهمترین کابل های ارتباطی و شبکه می توان به کابل های دوقلو اشاره کرد. در شبکه های محلی، به خصوص محیط های اداری، بخش های تجاری و خرید و فروش، کابل های ارتباطی مسی، کابل ها دوقلو از پر طرفدارترین و رایج ترین کابل مورد استفاده می باشد.

کابل های شبکه

کاربردهای کابل ها

کابل های دو قلو در بسیاری از شبکه های اینترنتی و اینترانتی استفاده می شود. این سیم ها یا هدایتگرها در عایق داخلی یا غلاف بیرونی کابل قرار دارند. هر جفت به پیچ های دیگر گره خورده است. طراحی این پیچ و تاپ های سیم ها و کابل ها برای جلوگیری از تداخل با دیگر کابل ها صورت گرفته است.

کابل فیبر نوری برای محیط هایی که به پهنای باند بزرگتری نیاز است، طراحی شده است. به خصوص در محیط های مرکزی داده ها و مکان هایی که تقاضای نصب به ظرفیت بالا نیاز دارد، برای مثال در بیمارستان ها، فرودگاه ها و غیره.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
5 کاربرد مهم فیبر نوری

کابل های شبکه روز به روز با اهمیت تر و پر طرفدار می شود.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص معرفی کابل شبکه برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =