اخبار فروشگاه

خرید پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که برای انتقال دیتا مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطالب قبلی شما را به طور حدودی با قیمت کابل شبکه آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد خرید پچ کورد فیبر نوری اطلاعاتی به دست آورید.

برای بسیاری از افراد در صنعت IT و مخابرات، پچ فیبر نوری (که به آن پچ کورد فیبر نوری نیز می گویند) اکنون کالایی مهم محسوب می شود.

استانداردهای IEC نیاز به عملکرد اتصال را برای هر درجه اتصال سرب پچ فیبر نوری تعیین می کند. این استانداردها، کاربران نهایی و تولیدکنندگان را در اطمینان از انطباق با بهترین روشهای فن آوری فیبر نوری راهنمایی می کنند.

پچ کورد فیبر نوری

نحوه خرید پچ کورد فیبر نوری

به طور کلی، گزینه های درجه A، B یا C در دسترس هستند که درجه A بهترین عملکرد را ارائه می دهد.

کابل وصله فیبر در برنامه های گسترده ای از طریق ارتباطات از راه دور و ارتباط داده ها، پذیرش گسترده ای دارد. سیم وصله فیبر با کسب و کار و بنگاه های اقتصادی متعدد که منافع زیادی از آن می برند، کافی ترین و رایج ترین منبع تغذیه پهنای باند را نشان می دهد. همانطور که شبکه های دارای ظرفیت گیگابایت تکثیر می شوند، ظرفیت سوخت گیری و سرعت بیشتر باعث استقرار سیم پچ فیبر می شود. هنگام مواجهه با انواع مختلف پچ فیبر در بازار، چگونه می توان یک انتخاب معتبر انجام داد؟

برخی از درک اساسی از سیم وصله فیبر مفید خواهد بود.

سیم پچ فیبر، که اغلب به آن کابل فیبر پچ، بلوز فیبر یا سرب پچ فیبر می گویند، طولی از کابل فیبر است که در انتهای آن با اتصالات فیبر نوری (LC، SC، MTRJ، ST و غیره) خاتمه می یابد. این اتصالات باعث می شود که اتصال پچ فیبر نوری به سرعت به یک سوئیچ نوری یا سایر دستگاه های ارتباط از راه دور متصل شود.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
آموزش تعمیر کابل فیبر نوری

در هر دو انتهای پچ  کورد فیبر نوری با اتصال فیبر نوری (LC / SC / ST / FC / MPO / MTP) خاتمه می یابد. اتصال متفاوتی برای اتصال به دستگاه مختلف استفاده می شود. اگر پورت های هر دو انتهای دستگاه یکسان باشد، می توانیم از جمله کابل های پچ LC  SC SC / MPO MPO استفاده کنیم. اگر می خواهید دستگاه های مختلفی از نوع پورت را به هم متصل کنید، کابل های پچ LC SC / LC ST / LC FC می توانند مناسب شما باشند.

پچ کورد فیبر تک حالت از فیبر شیشه 9/125um استفاده می کند، پچ کابل فیبر چند حالته از فیبر 50 / 125um یا 62.5 / 125um استفاده می کند. پچ کورد فیبر نوری تک حالت در انتقال داده از راه دور استفاده می شود. همچنین پچ کورد فیبر نوری چند حالته نیز در انتقال از راه دور مورد استفاده قرار می گیرد.

Simplex به این معنی است که این کابل فیبر پچ دارای یک سیم است، در هر انتها فقط یک اتصال فیبر وجود دارد که برای فرستنده و گیرنده های فیبر نوری دو طرفه (BIDI) استفاده می شود. Duplex را می توان دو کابل فیبر وصله کنار هم قرار داد که برای فرستنده و گیرنده های معمولی استفاده می شود.

پچ کورد فیبر نوری در طول های مختلف، معمولاً از 0.5m تا 50m ساخته می شوند. با توجه به فاصله بین دستگاههایی که می خواهید متصل شوید، باید طول کابل مناسب را انتخاب کنید.

از آنجا که از بین رفتن رابط APC کمتر از اتصالات UPC است، معمولاً عملکرد نوری اتصالات APC بهتر از اتصالات UPC است. در بازار فعلی، اتصالات APC به طور گسترده ای در برنامه هایی مانند FTTx، شبکه نوری غیرفعال (PON) و مالتی پلکسینگ تقسیم طول موج (WDM) که حساسیت بیشتری نسبت به تلفات برگشتی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. اما رابط APC معمولاً گرانتر از اتصال UPC است، بنابراین باید جوانب مثبت و منفی را بسنجید.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
بهترین مرکز فروش فیبر نوری کجاست؟

پچ کورد فیبر نوری

چند نکته مهم در مورد پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد کابل فیبر نوری، کابل یا اغلب به عنوان روکش نوری شناخته می شود، یک کابل فیبر است که در هر انتهای آنها با اتصالات فیبر نوری (LC، SC، MTRJ، ST و بیشتر) خاتمه می یابد. این اتصالات باعث می شود که سیم به یک سوئیچ نوری یا سایر دستگاه های محاسباتی متصل باشد. این سیم ها برای استفاده در محیط داخلی در اتاق سرور، مراکز داده، تصویربرداری پزشکی، مهندسی مکانیک، برنامه های LAN، شبکه های تلویزیون کابلی، خطوط تلفن و موارد دیگر ایده آل هستند.

اگر به دنبال خرید روکش فیبر نوری برای سیستم خود هستید، ابتدا باید از انواع و ویژگی های آن آگاه باشید. و سپس با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

  • Armored Fiber Patch Cord: نوعی پچ کورد فیبر نوری استاندارد است که تمام ویژگی های مهم را دارد. فیبر نوری زرهی دارد که اگر پا رویش گذاشته شود آسیب نمی بیند. این نوع پچ کورد بسیار منعطف می باشد.
  • پچ کورد فیبر نوری Bens Insensitive: در برابر آسیب های خمش مقاوم است. این شامل یک شعاع خمشی کوچک کابل است و با طراحی هسته مبتکرانه خود از خسارات احتمالی خمش جلوگیری می کند. و همچنین به دلیل حساسیت کم خمش در ماکرو. این کاربرد از مرکز داده، برنامه های FTTH و کابل کششی با تراکم بالا پشتیبانی می کند که باید به درستی تنظیم گردد.
  • Match Conditioning Fiber Patch Cord: این یک سیم پچ فیبر چند حالته دوبلکس است که دارای یک طول کوچک فیبر تک حالته در نقطه شروع طول انتقال می باشد. این برای حل مسائل فنی مربوط به هنگام استفاده از تجهیزات تک حالته در کارخانه کابل چند حالته موجود می باشد. هدف اصلی این نوع کابل ها، هدایت فاصله فیبر نصب شده فراتر از برنامه های اصلی آن و همچنین بهبود کیفیت سیگنال داده است.
  • اتصال دهنده درستی را انتخاب کنید: نوع A پچ کابل فیبر نوری در هر دو طرف با یک اتصال فیبر نوری خاموش می شود، مانند اتصال LC، اتصال SC، اتصال ST، اتصال FC، یا اتصال MPO / MTP.
این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
بررسی مهمترین مشخصه های کابل شبکه

پچ کورد فیبر نوری

اتصالات مختلفی برای اتصال به دستگاه های مختلف استفاده می شود. اگر درگاه های دستگاه در هر دو انتها یکسان باشد، می توانیم از کابلهای فیبر نوری با همان نوع اتصالات در هر دو انتها مانند کابلهای LC LC، سیم پچ فیبر SC SC، کابل پچ فیبر ST ST یا MPO MPO استفاده کنیم.

اگر می خواهید دستگاه های مختلفی از پورت های مختلف را به هم متصل کنید، کابل های پچ فیبر نوری با انواع مختلفی از اتصالات در هر دو انتها، مانند کابل پچ فیبر LC SC، کابل پچ فیبر LC به ST یا کابل فیبر SC به ST، ممکن است مناسب شما باشد.

  • نوع درستی از روکش کانکتور را انتخاب کنید به غیر از انتخاب نوع اتصال دهنده مناسب، شما همچنین باید نوع روکش اتصال دهنده مناسب را انتخاب کنید، چه نوع پولیشی همان نوع اتصال دهنده یا انواع مختلف پولیش از انواع اتصال دهنده مختلف در هر دو انتها مانند سیم پچ فیبر SC APC، کابل پچ SC / APC به LC.

افت اتصالات APC نسبت به اتصالات UPC کمتر است. معمولاً عملکرد نوری اتصالات APC بهتر از اتصالات UPC است.

اتصال دهنده های APC به طور گسترده ای در برنامه هایی مانند FTTx، شبکه نوری غیرفعال (PON) و مالتی پلکسینگ تقسیم طول موج (WDM) مورد استفاده قرار می گیرند که حساسیت بیشتری به از دست دادن بازگشت دارند.

اما کانکتور APC معمولاً گرانتر از کانکتور UPC است. با استفاده از برنامه هایی که سیگنالینگ فیبر نوری با دقت بالا را می طلبند، APC باید اولین بررسی باشد. اما سیستم های دیجیتالی با حساسیت کمتری با استفاده از UPC عملکرد یکسانی دارند.

برای خرید بهترین انواع پچ کورد فیبر نوری با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =