اخبار فروشگاه

6 نکته مهم در خرید کابل شبکه

کابل شبکه

آیا می دانید برای خرید کابل شبکه به چه نکاتی باید توجه کنید؟ برای خرید این نوع کابل ها لازم است تا با ویژگی ها و نحوه عملکرد هر یک اشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را در مورد انتخاب کابل مناسب بگیرید.

در مطالب قبلی شما را با برخی از نکات مهم در مورد کابل های شبکه اشنا کردیم و اطلاعاتی در خصوص کار با کابل شبکه در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

هنگام استفاده از کابل های شبکه برای برقراری هرگونه ارتباط، چه برای خانه و یا دفتر، انتخاب یک کابل مناسب همیشه کار دلهره آور است.

با این وجود انواع مختلف کابل اترنت برای اهداف مختلف در دسترس است. قبل از انتخاب هر یک از انواع آن، باید تصمیم بگیرید که به چه منظور نیاز دارید این کابل ها را انتخاب کنید.

در حالی که در مورد شبکه صحبت می کنیم، از سه نوع فناوری کابل اترنت است: بی سیم، اینترنت و رایانه ابری.

اگرچه ممکن است به نظر برسد که دو نفر اخیر مشغول به کار هستند، اما سناریوی واقعی شبکه های سیمی را سودمندتر نشان می دهد.

هر کابل با استفاده از فن آوری های مختلف در ذهن ایجاد شده و برای اهداف متنوع استفاده می شود. برای آگاهی بهتر از انواع کابل های اترنت، به انواع کابل های زیر توجه کنید.

اولین چیزی که باید هنگام انتخاب مناسب ترین کابل در نظر بگیرید، آشنایی با انواع آن است.

کابل

پنج نوع کابل اترنت در بازار وجود دارد – Cat5، Cat5e، Cat6، Cat6a و Cat7. در بین همه آنها، Cat5 و Cat5e بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
5 ویژگی مهم آداپتور فیبر نوری

کابل Cat5

Cat5 در رده 5 قرار دارد. این نوع اصلی کابل اترنت است که از نظر کارآیی و کارایی قبل از شروع Cat5e قابل اطمینان ترین در نظر گرفته شده بود.

کابل Cat5e

Cat5e یک نسخه پیشرفته از کابل های Cat5 Ethernet است. سرانجام، Cat5e از راندمان Cat5 پیشی گرفت. به احتمال زیاد، هر دوی آنها مشابه هستند، دقیقاً این است که Cat5e سرعت بهتری را ارائه می دهد و دقیقاً در برابر تداخل الکتریکی بالقوه آزمایش می شود.

کابل Cat6

هر دسته جدید با نسخه به روزرسانی شده قبلی از لیست خارج می شود. بنابراین، Cat6 کمی سریعتر از Cat5 است. هنگامی که نیاز به انتقال پرونده های سنگین و ارتباط با شبکه محلی وجود دارد، Cat6 ثابت می کند که انتخاب بهتری است.

 

کابل Cat6a

مخفف Cat6a دسته 6a است که در آن “A” مخفف تقویت شده است. در مقایسه با Cat6، Cat6a عملکرد و عملکرد بهتری را ارائه می دهد. سرعت داده می تواند تا 10 گیگابایت در ثانیه به 100 متر از ثانیه برسد

کابل Cat7

از آنجایی که پیشرفته ترین نوع کابل های اترنت است، نسخه به روز شده در انواع کابل ها است. این سرعت بیشتر برای طول بیشتر کابل پشتیبانی می کند. Cat7 هنوز در مرحله برنامه ریزی در بازار حضور ندارد.

نتیجه

امیدوارم این بررسی اجمالی از کابل های اترنت باعث شود انتخاب مناسب برای شما راحت تر شود.

برای خرید کابل شبکه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهار =