اخبار فروشگاه

خرید آداپتور فیبر نوری

فیبر نوری

برای خرید آداپتور فیبر نوری به چه فاکتور هایی باید توجه داشته باشید؟ آیا می دانید کیفیت یکی از مهم ترین عوامل در خرید آداپتور فیبر نوری است؟ به همین خاطر لازم است تا حتما از یک فروشگاه معتبر محصول مورد نیازتان را تهیه کنید.

در مطالب قبلی شما را با نحوه نصب کابل کواکسیال به کانکتور های F آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص خرید آداپتور فیبر نوری اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

آداپتور فیبر نوری چیست؟

آداپتورهای فیبر نوری (همچنین به عنوان Fiber couplers، Fiber Adapter شناخته می شوند) برای اتصال دو کابل نوری به یکدیگر طراحی شده اند. آنها دارای یک کانکتور تک فیبر (سیمپلکس)، دو فیبر کانکتور (دوطرفه) یا گاهی چهار نسخه فیبر کانکتور (چهارگانه) هستند. آداپتور فیبر نوری را می توان در انواع مختلف اتصالات نوری در دو طرف آداپتور فیبر نوری قرار داد تا تبدیل بین رابط های مختلف را تحقق بخشد. مانند FC، SC، ST، LC، MTRJ، MPO و E2000، و به طور گسترده ای در ابزارهای توزیع فیبر نوری (ODFs) استفاده می شود و عملکرد برتر، پایدار و قابل اطمینان را ارائه می دهد.

خرید آداپتور فیبر نوری

با توجه به تنوع زیاد آداپتورهای فیبر نوری و ظاهر مشابه آداپتورهای فیبر نوری از فروشندگان مختلف، ممکن است نحوه انتخاب را ندانید. به طور کلی، هنگام انتخاب آداپتور فیبر نوری باید به دو نکته زیر توجه کنید.

نوع کابل فیبر

اگر آداپتور فیبر باید به همان نوع فیبر و کانکتور فیبر متصل شود، می توان از آداپتور فیبر نوری با رابط مربع، مستطیل یا دایره استفاده کرد. اگر نوع کابل متصل متفاوت باشد، یک آداپتور فیبر ترکیبی مورد نیاز است. این آداپتور فیبر ترکیبی می تواند هر دو نوع فیبر نوری را به یکدیگر متصل کند. با توجه به تنوع زیاد آداپتورهای فیبر نوری ترکیبی، مهم است که قبل از خرید بدانید چه نوع کابل را وصل کنید.

مواد روکش آداپتور فیبر

روکش تراز مهمترین جزء آداپتورهای فیبر نوری می باشد. برخی از تولید کنندگان فلز را به عنوان ماده برای بوش های تراز انتخاب می کنند، اما آداپتورهای فیبر نوری ساخته شده از سرامیک بسیار بهتر از استفاده از فلز به عنوان بوش تراز عمل می کنند. آداپتور فیبر نوری، زیرا ساختار بلوری سرامیک بسیار سخت است و با گذشت زمان مانند فلز تغییر شکل نمی دهد ، بنابراین می تواند به هم ترازی سریع و اتصال فیبر انتهایی با دقت بالا برسد.

خرید آداپتور فیبر نوری

ویژگی های آداپتور فیبر نوری

فیبرهای نوری توسط یک آداپتور از طریق بوش داخلی باز آن متصل می شوند تا حداکثر اتصال بین اتصالات نوری تضمین شود. به منظور تثبیت در انواع پانل ها، صنعت انواع فلنج های بسیار محکم را نیز طراحی کرد.

آداپتورهای نوری قابل تغییر با اتصالات فیبر نوری از انواع رابط مختلف در دو طرف موجود هستند و ارتباطی را بین صفحه های APC ایجاد می کنند. دوطرفه یا چند آداپتور برای افزایش تراکم نصب و صرفه جویی در فضا سازگار می شود.

انواع آداپتور فیبر نوری

آداپتور فیبر نوری FC

این آداپتور فیبر نوری برای اولین بار توسط ژاپن NTT ساخته شد. FC مخفف FERRULE CONNECTOR است و نشان می دهد که تقویت خارجی آن استفاده از آستین فلزی است و راه را برای سگک محکم می کند. قدیمی ترین اتصال دهنده از نوع FC، انتهای پایه سنجاق سرامیکی.

چنین اتصالاتی دارای ساختار ساده، عملکرد آسان و ساخت سریع هستند. با این حال، سطح انتهایی الیاف نسبت به گرد و غبار حساس تر است و بازتاب فرنل را به راحتی می توان تولید کرد و بهبود عملکرد بازده برگشتی دشوار است. بعداً، این نوع اتصال بهبود یافته است، استفاده از اتصال به انتهای کروی پین (PC)، در حالی که ساختار خارجی تغییر نکرده است، باعث می شود عملکرد از دست دادن درج و بازده بازگشت تا حد زیادی بهبود یابد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
2 نکته مهم در کار با کابل شبکه

آداپتور فیبر نوری SC

این یک نوع اتصال فیبر نوری است که توسط شرکت ژاپنی NTT توسعه یافته است. پوسته مستطیلی است، پین و روکش اتصال در ساختار یک اندازه و از نوع FC استفاده می شود. یک سر پین برای استفاده بیشتر از روش سنگ زنی PC یا APC ؛ روش ریخته گری استفاده از نوع پلاگین پین، بدون چرخش است. چنین اتصالات ارزان هستند، آسان برای اتصال و جدا کردن، تغییرات کم از دست دادن درج، مقاومت فشاری بالا و تراکم نصب بالا.

آداپتور فیبر نوری DIN47256

این اتصال دهنده ای است که توسط آلمان توسعه یافته است. پین ها و روکش های اتصال دهنده استفاده شده در این کانکتور دارای اندازه FC هستند و از فرآیند PC برای پردازش سطح پایانی استفاده می شود.

در مقایسه با اتصال دهنده نوع FC، ساختار پیچیده تر می باشد و ساختار فلزی داخلی دارای فنر فشار کنترل است تا از آسیب دیدن قسمت انتهایی در اثر فشار زیاد وارد شود. علاوه بر این، این اتصال از دقت مکانیکی بالاتری برخوردار است و بنابراین مقادیر ورودی کوچکتری دارد.

آداپتور فیبر نوری MT RJ

MT RJ با اتصال MT توسعه یافته توسط NTT با مکانیسم چفت و بست مشابه اتصال دهنده برق LAN نوع RJ 45 شروع به کار کرد. تراز فیبر نوری با پین های راهنمای نصب شده در دو طرف بوش کوچک باعث می شود تا بتوانید با دستگاه گیرنده نوری که به انتهای کانکتور فیبر نوری متصل است برای طراحی دو هسته ای (فاصله 0.75MM) از آرایه به طور عمده استفاده می شود. انتقال داده نسل بعدی کانکتورهای فیبر نوری با چگالی بالا.

آداپتور فیبر نوری LC

اتصال دهنده ال سی یک موسسه تحقیق و توسعه BELL (Bell) است که از مکانیزم چفت و بست جک مدولار مناسب (RJ) استفاده می کند. سنجاق ها و روکش های مورد استفاده نصف اندازه های مورد استفاده برای SC معمولی، FC و غیره 1.25 میلی متر است. این امر باعث افزایش تراکم اتصالات فیبر نوری در فریم های توزیع فیبر می شود. در حال حاضر، در حالت SFF تک حالت، نوع LC در واقع موقعیت غالب را اشغال کرده است، کاربرد حالت چند حالت نیز به سرعت در حال رشد است.

آداپتور فیبر نوری MU

کانکتور MINIATURE UNIT COUPLING کوچکترین کانکتور فیبر نوری تک هسته ای جهان است که توسط NTT بر اساس اتصال دهنده SC نوع فعلی مورد استفاده توسعه یافته است. اتصال دهنده از یک روکش به قطر 1.25 میلی متر و مکانیزم خود نگهدارنده استفاده می کند، مزیت این است که می تواند به نصب چگالی بالا برسد.

NTT خانواده اتصال MU را با بوش های قطر L.25MM MU توسعه داده است. آنها دارای اتصالات نوع سوکت برای اتصالات کابل نوری هستند. اتصالات صفحه عقب با مکانیسم خود نگهدارنده و سوکت های ساده برای اتصال ماژول ها و شاخه های LD / PD منتظر بمانید. تقاضا برای اتصالات نوع MU نیز با افزایش توان شبکه های فیبر نوری در پهنای باند بیشتر و استفاده گسترده از فناوری های DWDM به سرعت افزایش می یابد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
پهنای باند کابل کواکسیال چقدر است؟

MTP/MPO آداپتورهای فیبر نوری

برخلاف آداپتورهای فیبر نوری تک هسته ای SC، آداپتورهای فیبر نوری SC مجهز به یک فرول سرامیکی هستند که هنگام اتصال فرول اتصال دهنده SC به طور دقیق از طریق فرول تراز می شود، در حالی که آداپتور MPO / MTP با استفاده از MPO / MTP Precise متصل می شود. اتصال دو سوراخ راهنما با قطر 0.7 میلی متر و یک پین راهنما در انتهای چپ و راست فرول.

آداپتورهای MPO / MTP به طور گسترده ای در ایستگاه های پایه سیستم ارتباطات، قاب های توزیع فیبر نوری (ODF) در اتاق ساختمان، ماژول کاست MPO / MTP و ابزارهای مختلف تست استفاده می شود.

چگونه آداپتور فیبر نوری را تمیز کنیم؟

اگرچه آداپتور فیبر نوری نسبتاً کوچک است و متعلق به قسمت کوچکی از کابل کشی فیبر نوری است ، اما بر اهمیت آن در سیستم کابل کشی فیبر نوری تأثیر نمی گذارد. مانند سایر تجهیزات فیبر نوری ، باید تمیز شود. دو روش اصلی تمیز کردن وجود دارد ، یعنی تمیز کردن تماسی و غیر تماسی.

روش تمیز کردن تماسی

(1) کاغذ پاک کننده گرد و غبار یا پارچه تمیز کننده بدون گرد و غبار ؛ از کاغذ بدون گرد و غبار یا پارچه بدون گرد و غبار با الکل برای پاک کردن قسمت انتهایی کانکتور فیبر نوری استفاده کنید.

(2) جعبه تمیز کردن فیبر نوری نوع کاست؛ نقش خاصی از نوار پاک کننده در بدنه قابل چرخاندن نصب شده است و اصل این است که از چسب قوی روی نوار پاک کننده برای چسباندن خاک در قسمت انتهایی کانکتور فیبر استفاده کنید.

(3) قلم مخصوص تمیز کردن الیاف ؛ قلم تمیز کننده فیبر نوری به طور خاص برای تمیز کردن داخلی آداپتور فیبر یا قسمت انتهایی فرول استفاده می شود. روش بسیار ساده است. انتهای پرکننده در آستین سرامیکی آداپتور وارد شده و با یک فشار تمیز می شود. پایان صورت.

روش تمیز کردن بدون تماس

(1) روش تمیز کردن التراسونیک امروزه ، ابزار تمیز کردن اولتراسونیک در بازار این روش تمیز کردن را اتخاذ می کند و مایع تمیز کننده به یک “ستون مایع” اولتراسونیک تبدیل می شود تا به قسمت انتهایی اتصال فیبر ارسال شود.

(2) روش دمیدن هوا با فشار بالا ؛ مایع تمیز کننده در قسمت انتهایی کانکتور فیبر نشان داده می شود و سپس از گاز فشار قوی برای تراز کردن سطح انتهایی کانکتور برای تمیز کردن سطح انتهایی استفاده می شود.

سبک اتصال با تجهیزاتی که کابل فیبر به آن متصل می شود و همچنین نوع فیبر مورد استفاده شما تعیین می شود. اگر می دانید از چه تجهیزاتی استفاده خواهید کرد ، می توانید تعیین کنید که کدام نوع کانکتور را نصب کنید. همانطور که در بالا ذکر شد ، اتصالات LC یک انتخاب رایج برای تأسیسات با چگالی بالا هستند و تقریباً منحصراً در برنامه های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند.

اتصالات فیبر به طور خاص برای نوع فیبر مورد استفاده شما طراحی شده اند.

حالت تک از اتصال 9/125 استفاده می کند که به هسته و قطر روکش فیبر نوری یعنی هسته 9 #181  و روکش 125 #181 اشاره دارد.

الیاف چند حالته نیاز به اتصال 50/125 #181 ؛ m (OM2/OM3/OM4) یا 62.5/125 (OM1) دارند.

اتصالات با سطوح مختلف پرداخت شده در دسترس هستند که بر سطح ضرر بازگشت اتصال دهنده (بازتاب عقب) تأثیر می گذارد. کانکتورهای حالت تک یا به صورت UPC (تماس فوق فیزیکی) یا APC (تماس فیزیکی زاویه دار/کانکتور لهستانی زاویه دار) در دسترس هستند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
قیمت کابل شبکه

اتصالات UPC بیشتر نصب می شوند. این کانکتورها دارای سطح پایانی کمی گنبدی شکل هستند. برای شناسایی ، اتصالات UPC تک حالت آبی رنگ هستند.

اتصالات APC دارای زاویه 8 درجه در سطح پایانی هستند. این امر ضرر بازگشت آنها را کاهش می دهد. با این حال ، اتصالات APC کاربردهای بسیار خاصی (GPON ، FTTx و غیره) دارند و فقط در مواقعی که تجهیزات به آنها نیاز دارد استفاده می شوند. اتصال دهنده های APC معمولاً توسط ارائه دهندگان خدمات یا برای انتقال از راه دور استفاده می شود. برای شناسایی ، اتصالات APC سبز رنگ هستند.

به دلیل زاویه اتصال APC ، نمی توان آن را با اتصال UPC جفت کرد. این نوع اتصالات قابل تعویض نیستند ، بنابراین بسیار مهم است که بررسی کنید آیا نصب شما به اتصالات UPC یا APC نیاز دارد یا خیر.

کیت آداپتور فیبر نوری

این کیت آداپتور دارای 24 آداپتور اتصال فیبر ، 12 نوع ، 2 قطعه از نوع دسترسی است. این شامل تقریباً هر نوع آداپتورهایی است که می توانید در کار خود با آنها روبرو شوید.

اولین مورد یک آداپتور ST به ST تک حالته است که روی پیچ نصب شده است ، برای اتصال دو کانکتور ST استفاده می شود. می توان از آن برای برنامه های تک حالته و چند حالته استفاده کرد.

مورد بعدی یک آداپتور FC به FC تک حالته است که روی پیچ نیز نصب شده است ، در اینجا نحوه استفاده از آن برای اتصال دو کانکتور FC ذکر شده است. می توان از آن برای کار های تک حالته و چند حالته استفاده کرد.

مورد بعدی یک آداپتور SC به SC تک حالت است. همچنین می تواند برای کاربرد های تک حالته و چند حالته استفاده شود.

مورد بعدی یک آداپتور SC/APC به SC/APC است. رنگ سبز به این معنی است که برای اتصالات صیقلی زاویه APC است.

مورد بعدی یک آداپتور FC/APC به FC/APC است. درپوش گرد سبز رنگ به این معنی است که برای اتصالات FC صیقلی زاویه دار APC 8 درجه طراحی شده است.

مورد بعدی یک آداپتور LC/APC به LC/APC است. دوباره درپوش گرد سبز رنگ به این معنی است که برای اتصالات APC صیقلی با زاویه 8 درجه است.

مورد بعدی یک آداپتور ترکیبی بین SC و ST است. این آداپتور تک حالته است. بنابراین یک طرفه اتصال SC از یک طرف و یک حالت ST در طرف دیگر.

مورد بعدی نیز یک آداپتور ترکیبی بین FC و ST است.

مورد بعدی نیز یک آداپتور ترکیبی است ، حالت تک حالت FC به حالت SC تنها.

مورد بعدی یک آداپتور FC/APC به حالت تک حالته SC/APC است. درپوش های سبز رنگ به این معنی است که برای اتصالات APC با زاویه 8 درجه طراحی شده اند.

مورد بعدی یک آداپتور معمولی تک حالت LC به LC است.

آخرین مورد یک آداپتور MU به MU تک حالت است. MU در ایالات متحده به طور گسترده ای استفاده نمی شود ، اما در ژاپن و اروپا به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

این یک کیت آداپتور فیبر بسیار کامل و جهانی برای تقریباً همه انواع کانکتورهایی است که می توانید با آن مواجه شوید.

برای خرید آداپتور فیبر نوری با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نوزده =