اخبار فروشگاه

راهنمای خرید منبع تغذیه سوئیچینگ

برای خرید منبع تغذیه سوئیچینگ چه فاکتور هایی را باید مورد بررسی قرارا دهید؟

در مطالب قبلی شما را با قیمت منبع تغذیه سوئیچینگ آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

یکی از سخت ترین قطعات برای اولین بار برای سازندگان انتخاب منبع تغذیه آنها است. منابع تغذیه فریم ریت شما را بهبود نمی بخشد و در واقع بخش بزرگی از زیبایی شناسی سیستم شما نیستند. با این حال، هیچ جزء مهم ‌تر از منبع تغذیه برای سلامت بلند مدت سیستم شما وجود ندارد.

تشخیص کیفیت منبع تغذیه سوئیچینگ

اگر منبع تغذیه با کیفیت پایینی را انتخاب کنید، دستگاه شما یا کار نخواهد کرد یا در دراز مدت آسیب خواهد دید. از سوی دیگر، اگر نمی ‌دانید چه مقدار انرژی برای تامین انرژی کارآمد سیستم خود نیاز دارید، می‌ توانید بیشتر از آنچه لازم است بودجه خود را به منبع تغذیه خود اختصاص دهید و در نتیجه انرژی واقعی را از دست بدهید.

در این مقاله، پنج عامل مختلف را که باید قبل از انتخاب منبع تغذیه در نظر بگیرید، مورد بحث قرار می ‌دهیم. درک این پنج نکته به شما کمک می کند تا منبع تغذیه مناسب را با توجه به بودجه و نیاز خود انتخاب کنید.

خرید منبع تغذیه سوئیچینگ

تعیین وات صحیح برای سیستم شما

قبل از اینکه یک منبع تغذیه را انتخاب کنید، ابتدا باید بفهمید که واقعاً چه مقدار برق از منبع تغذیه خود برای راه اندازی رایانه خود نیاز دارید.

شما می توانید این کار را به چند روش انجام دهید:

معیارهای مصرف انرژی را روی اجزای موجود در سیستم خود (عمدتاً GPU و CPU هستید) پیدا کنید و آنها را با هم اضافه کنید تا حداقل امتیاز وات را به شما ارائه دهد.

از ماشین حساب منبع تغذیه استفاده کنید.

به نظر ، محاسبه‌ گر منبع تغذیه OuterVision روشی بسیار ساده ‌تر برای تعیین میزان انرژی مورد نیاز سیستم شما است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که از منوهای ارائه شده برای وارد کردن اجزای خود به ماشین حساب استفاده کنید و سپس دکمه محاسبه را فشار دهید تا ببینید که وات PSU توصیه شده برای سیستم شما چقدر است. با استفاده از زبانه ‘Expert’ حتی می توانید اورکلاک را در CPU و کارت گرافیک خود نیز در نظر بگیرید.

ماشین حساب OuterVision احتمالا دقیق ترین ماشین حساب موجود است. دیگر ماشین‌ حساب‌ هایی که من امتحان کرده‌ ام در نهایت رتبه‌ بندی وات را بسیار بالاتر از آنچه واقعاً نیاز دارید پیشنهاد می‌کنند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
5 ویژگی مهم آداپتور فیبر نوری

با این حال، به عنوان یک قانون کلی خوب، ایده بدی نیست که مقداری فضای سر به شماره ای که OuterVision به شما می دهد اضافه کنید. بنابراین، اگر به شما بگوید که به یک منبع تغذیه 450 واتی نیاز دارید، استفاده از یک واحد 500 550 واتی ایده بدی نیست.

رتبه بندی بالای وات با کیفیت برابری نمی کند

فقط به این دلیل که منبع تغذیه به عنوان یک واحد 600 وات ذکر شده است (به عنوان مثال) به این معنی نیست که می تواند آن مقدار برق را در مدت زمان طولانی ارائه دهد.

بسیاری از تولید کنندگان PSU بی نام، منابع تغذیه خود را با درجه بندی وات ارائه می کنند که بسیار بالاتر از چیزی است که می توانند در یک دوره زمانی معین ارائه دهند. برخی از سازندگان رایانه برای اولین بار این اشتباه را مرتکب می شوند که فکر می کنند فقط به دلیل اینکه منبع تغذیه دارای رتبه وات بالایی است، به این معنی است که منبع تغذیه کافی برای نیازهای آنها است.

و از آنجایی که بسیاری از این منابع تغذیه با کیفیت پایین با قیمت‌های بسیار پایین عرضه می‌شوند، برخی اشتباه می ‌کنند که فکر می‌ کنند منبع تغذیه جامد را با قیمتی عالی دریافت می‌کنند. با این حال، واقعیت این است که آنها واحد بسیار بدی را خریداری می کنند که دارای رتبه بندی وات گمراه کننده است.

بنابراین، مهم است که از خرید محصولات تولید کنندگان منبع تغذیه که معروف نیستند خودداری کنید و فقط به تولید کنندگان معروف پایبند باشید.

اهمیت بررسی های تخصصی در مورد منابع تغذیه

آزمایش یک منبع تغذیه در مقایسه با آزمایش معیارگذاری سایر اجزا، کمی بیشتر درگیر فرآیند است.

همانطور که می بینید، تجهیزات اضافی زیادی در تست منبع تغذیه آنها استفاده می شود. و برخی از این تجهیزات نسبتاً گران هستند.

و از آنجایی که فرآیند تست منابع تغذیه کمی دشوارتر از آزمایش سایر اجزا است، به اندازه بررسی ‌های مربوط به سایر قطعات، بررسی منبع تغذیه وجود ندارد.

یکی دیگر از عواملی که باید در هنگام انتخاب منبع تغذیه در نظر بگیرید، رتبه های مختلف راندمان 80 Plus است.

برای درک بیشتر سیستم رتبه بندی 80 Plus، ابتدا باید کمی از نحوه عملکرد یک منبع تغذیه کامپیوتر بدانید.

اجزای رایانه شما از برق DC (جریان مستقیم) استفاده می کنند. با این حال، برق از پریز برقی که رایانه شما به آن وصل شده است، برق AC (جریان متناوب) را ارائه می دهد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
8 نکته مهم در مورد پچ کورد فیبر نوری

منبع تغذیه شما مسئول تبدیل برق متناوب از دیوار به برق DC است که قطعات شما برای کارکردن به آن نیاز دارند.

در طی این تبدیل، مقداری از توان حرارتی از دست می‌ رود. بنابراین، 100٪ از برق AC گرفته شده از دیوار به برق DC تبدیل نمی شود. یک منبع تغذیه مناسب حداقل 80 درصد برق AC را که از دیوار می گیرد به برق DC تبدیل می کند.

یک منبع تغذیه واقعا خوب 90 درصد یا بیشتر را تبدیل می کند.

سیستم رتبه بندی 80 Plus اساساً به شما می گوید که یک منبع تغذیه در تبدیل برق AC به برق DC چقدر کارآمد است. اما، کمی عمیق ‌تر از آن است، زیرا سیستم رتبه ‌بندی 80 Plus کارایی منبع تغذیه را زمانی که تحت بارهای خاص قرار دارد قضاوت می‌کند.

در طی این تبدیل، مقداری از توان حرارتی از دست می‌رود. بنابراین، 100٪ از برق AC گرفته شده از دیوار به برق DC تبدیل نمی شود. یک منبع تغذیه مناسب حداقل 80 درصد برق AC را که از دیوار می گیرد به برق DC تبدیل می کند.

یک منبع تغذیه واقعا خوب 90 درصد یا بیشتر را تبدیل می کند.

سیستم رتبه بندی 80 Plus اساساً به شما می گوید که یک منبع تغذیه در تبدیل برق AC به برق DC چقدر کارآمد است. اما، کمی عمیق تر از آن است، زیرا سیستم رتبه بندی 80 Plus کارایی منبع تغذیه را زمانی که تحت بارهای خاص قرار دارد قضاوت می کند.

برای به دست آوردن یکی از نشان های 80 پلاس، یک منبع تغذیه باید سطح کارایی خاصی را در زمانی که زیر 20٪، 50٪ و 100٪ بار است، حفظ کند. (جدیدترین رتبه بندی 80 پلاس، تیتانیوم، بهره وری منابع تغذیه را زمانی در نظر می گیرد که زیر 10 درصد بار باشد.)

جدولی وجود دارد که هر یک از رتبه ‌بندی‌های مختلف 80 Plus و سطح کارایی را که برای واجد شرایط بودن برای آن رتبه‌بندی خاص باید به آن برسد، نشان می‌دهد.

توجه به این نکته مهم است که سیستم رتبه بندی 80 پلاس کامل نیست و لزوماً نشان دهنده این نیست که منبع تغذیه یک واحد با کیفیت است.

بنابراین، نباید از آن به عنوان عامل اصلی تعیین کننده در کیفیت منبع تغذیه استفاده شود.

با این حال، درست است که منابع تغذیه ای که به طیف بالاتری از امتیازات 80 پلاس (طلا، پلاتین و تیتانیوم) دست می یابند، عموماً واحدهای خوب و باکیفیتی هستند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
۲ نکته در مورد کابل CAT6A NEXANS

اما، فقط توجه داشته باشید که اگر به دنبال منبع تغذیه هستید، ایده خوبی است که سیستم رتبه بندی 80 پلاس یک واحد را همراه با بررسی های عمیق روی همان واحد در نظر بگیرید.

در اپدیت جدید این صفحه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص منبع تغذیه به دست آورید.

نکته مهم در مورد منبع تغذیه

برای بخش بزرگی از افرادی که کامپیوترهای خود را می سازند، زیبایی نقش مهمی در فرآیند انتخاب مولفه دارد. با این حال، منابع تغذیه یکی از اجزایی هستند که زیبایی شناسی معمولاً نقش زیادی در آن بازی نمی کند.

بله، منابع تغذیه RGB وجود دارد. و منبع تغذیه هایی وجود دارند که بهتر از سایرین به نظر می رسند.

با این حال، برای من، اصلی ترین چیزی که در یک منبع تغذیه از نظر زیبایی به دنبال آن هستم، عمدتاً کابل کشی، روکش آن است.

شما می توانید زمان زیادی را صرف اطمینان از هماهنگی رنگ سایر اجزای خود کنید و می توانید تمیزترین مدیریت کابل را در اطراف داشته باشید و می توانید همه آن را در داخل یک کیس با یک پانل کناری تمام شیشه ای زیبا نشان دهید.

کابل‌های چند رنگی ساخت شما را از بین می ‌برد و سیستم شما آنقدر زیبا به نظر نمی‌ رسد که گویی منبع تغذیه شما با کابل‌های مشکی مانند این عرضه شده است…

اگر به زیبایی شناسی اهمیت نمی دهید، بدیهی است که نیازی به نگرانی در مورد رنگ کابل های یک واحد ندارید. و اگر یک واحد مدولار می‌ خرید، همیشه می ‌توانید کابل را با روکش سفارشی نیز تعویض کنید.

با این حال، اگر بودجه گرا هستید، اما همچنان می خواهید یک ساختمان زیبا بسازید، فقط بدانید که در میان منابع تغذیه مقرون به صرفه تر، برخی از واحد ها وجود دارند که کابل های تمام مشکی دارند که از ساخت شما کم نمی کند.

بنابراین، در حالی که زیبایی شناسی چیز مهمی نیست که باید در هنگام خرید منبع تغذیه در نظر گرفت – به خصوص در انتهای بالاتر بازار – کابل کشی، جنبه مهمی است که اگر به دنبال ساختن یک منبع تغذیه هستید، ممکن است بخواهید آن را در نظر بگیرید.

برای خرید منبع تغذیه سوئیچینگ با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + دو =