اخبار فروشگاه

مقایسه کابل کواکسیال با کابل RCA

کابل کواکسیال با کابل RCA

تفاوت کابل کواکسیال با کابل RCA در چیست؟ این دو کابل چه تفاوت ها و چه شباهت هایی با هم دارند؟

در مطالب قبلی شما را با پهنای باند کابل کواکسیال آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص کابل ها و مقایسه کابل کواکسیال با کابل RCA به دست آورید.

اگر شما تا به حال یک تلویزیون جدید خریداری کرده اید، تاپ باکس، Soundbar، Player Bluray یا حتی کنسول را تنظیم کنید، احتمالا شما در ارتباط با یک اتصال کواکسیال، نوری یا HDMI قرار دارید.

کابل کواکسیال با کابل RCAتفاوت کابل کواکسیال با کابل RCA

با این حال، اگر قبلا هرگز با این کابل ها مواجه نشوید، می توان آن را به چالش بکشید که بهترین کیفیت صدا را در هنگام اتصال به یک دستگاه خروجی فراهم می کند. در این راهنما هدف این است که توضیح انواع مختلف اتصالات، آنچه آنها ارائه می دهند و به شما بهترین صدا را به شما ارائه می دهد.

اگر قبل از دهه 80 یا 90 متولد شده بودید، احتمالا قبلا با کابل های RCA آشنا هستید. با این حال، نسل های جدیدتر از دستگاه ها به دلایل مختلف این را به طور کامل به دست آورده اند. در درجه نخست برای VCRs و ضبط کننده های نوار استفاده می شود، و همچنین بسیاری از کنسول های بازی از زمان،  RCA دو کانال صوتی (چپ و راست) و همچنین سیگنال بصری را به سه کابل رنگی متمایز تقسیم می کند.

همانطور که ما پیشرفت های بیشتری در فن آوری AV انجام داده ایم، چیزهایی مانند HDMI به عنوان یک جایگزین برای این تکنولوژی آنالوگ ظهور کرده اند، زیرا سیگنال دیجیتال آن می تواند اطلاعات بیشتری را حمل کند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
کابل شبکه outdoor چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

Tech New Tech و تجربه های کاربر نیز به جای استفاده از یک اتصال تنها برای همه چیز به جای سه اتصال جداگانه تر شده اند. با این حال، از لحاظ کیفیت صوتی واقعی، بسیاری از قطعات کیت صوتی حرفه ای هنوز از RCAS (قطعات سفید و قرمز به هر حال) برای انتقال سیگنال ها استفاده می کنند، به این معنی که کیفیت صوتی هنوز هم با برخی از بهترین ها وجود دارد.

مانند کابل های HDMI، کابل های کواکسیال با ترتیب سبک پین متمایز، می توانند داده های صوتی و تصویری را در یک سیم واحد انتقال دهند، اما در یک سطح پایین تر عمل می کنند (اساسا مقدار داده هایی که از طریق یک سیم از طریق یک سیم از طریق سیم کشیده می شوند) از HDMI عمل می کنند.

Coaxial RF (فرکانس رادیویی) عملکرد کابل در فرکانس های رادیویی چند مگا هرتز و کمی ارزان تر از کابل های نوری است.

کیفیت صوتی آنها بسیار بالا و بسیار سخت است که از لحاظ نوری از لحاظ صوتی دیجیتال با کیفیت بالا، تنها به دلیل تفاوت های واضح در تکنولوژی دیجیتال آنالوگ، از RCA جدا شود.

تا آنجا که سیستم صدای یا استریو شما مربوط می شود، کابل های نوری و کواکسیال قابل تعویض هستند، به این معنی که تفاوت ها در واقع کاملا جزئی هستند. باز هم، HDMI در حال حاضر در اکثر تنظیمات ترجیح داده می شود، به این معنی که این کابل ها کمتر و کمتر استفاده می شود.

کابل کواکسیال قوی تر از اتصال یک کابل نوری است. با این حال، برای استودیو ها یا سینما های خانگی، تفاوت زیادی را ایجاد نمی کنند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
مهمترین مشخصه های فیبر نوری

درست مانند کابل های کواکسیال، فیبر نوری ها نیز تقریبا یکسان هستند و دارای ویژگی های بسیار مشابهی از نظر خروجی های صوتی و تصویری هستند.

تفاوت اصلی این است که به جای انتقال در محدوده فرکانس رادیویی، کابل های نوری، صوتی و تصویری دیجیتال چند کانال را به عنوان پالس نور انتقال می دهند.

اگر شما تا به حال یک دستگاه پخش سی دی یا پخش دی وی دی به تلویزیون خود متصل کرده اید، احتمالا از یک کابل RCA استفاده کردید.

یک کابل RCA ساده دارای سه شاخه کد شده کد شده از یک طرف است که به سه جک رنگی مربوطه در پشت یک تلویزیون، پروژکتور یا یک دستگاه خروجی دیگر متصل می شود. این سیگنال های صوتی و تصویری را از دستگاه جزء به دستگاه خروجی حمل می کند.

کابل RCA برای شرکت رادیویی آمریکا نامگذاری شده است، که برای اولین بار آن را در دهه 1940 برای اتصال فونوگرافی به تقویت کننده ها استفاده کرد.

کابل های RCA ویدئو

رنگ های مورد استفاده در کابل های RCA معمولا قرمز و سفید یا سیاه و سفید برای کانال های صوتی راست و چپ و زرد برای ویدئو هستند. ویدئو کامپوزیت آنالوگ یا غیر دیجیتال است و تمام داده های ویدئویی را در یک سیگنال حمل می کند. از آنجایی که ویدیو آنالوگ از سه سیگنال جداگانه تشکیل شده است، آنها را به یک سیگنال کاهش می دهد تا کیفیت را تا حدودی کاهش دهد.

برای خرید بهترین انواع کابل کواکسیال با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ تماس بگیرید.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
حقایق جالب در مورد فیبر نوری و کابل های فیبر نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =