اخبار فروشگاه

بهترین مرکز فروش فیبر نوری کجاست؟

کابل قیبر نوری

اگر به دنبال مرکز فروش فیبر نوری هستید پیشنهاد ما انتخاب مجموعه کابل مارکت است که در زمینه فروش کابل فیبر نوری بسیار معتبر می باشد.

در مطالب قبلی شما را با خرید کابل فیبر نوری NEXANS 12 CORE SINGLE MODE آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا با انتخاب فروشنده کابل های فیبر نوری بیشتر آشنا شوید.

یکی از عوامل حیاتی پروژه یکپارچه سازی سیستم شبکه، انتخاب یک کابل فیبر مناسب است. آنها سرعت و کیفیت خدماتی را که یک شرکت ارائه می دهد تعیین می کنند.

بنابراین هنگام انتخاب یک شرکت تولید کننده فیبر نوری، به خصوص با انتخاب های بسیار زیاد، باید مراقب باشید.

به عنوان مثال، تقریباً 100 شرکت تولید کننده فیبر نوری در ایالات متحده وجود دارد. بنابراین، انتخاب شرکت کابل مناسب برای نیازهای مختلف شبکه می تواند چالش برانگیز باشد. هنگام انتخاب سازنده فیبر نوری مناسب، همیشه باید چند نکته را به خاطر بسپارید.

کابلفاکتور های مورد نیاز در انتخاب مرکز فروش فیبر نوری

 • دو شرط اساسی سرعت و مسافت است.

فاصله ای که باید طی کنید طول کابل فیبر را مشخص می کند. این ممکن است مستقیماً بر انتخاب سازنده تأثیر نداشته باشد. با این حال، برخی از تولیدکنندگان ممکن است در صورت خرید فیبرهای بالاتر از طول مشخص، فیبرهای نوری را با هزینه کم ارائه دهند.

سرعت شبکه یکی دیگر از عواملی است که هنگام خرید فیبرهای نوری باید به آن توجه کنیم.

این بستگی به حجم انتقال داده دارد. به عنوان مثال، فیبرهای نوری با سرعت بالا برای انتقال مقادیر زیادی داده مورد نیاز است.

جدای از این، انواع فیبرهای نوری را بشناسید زیرا راه های مختلفی برای برآورده کردن الزامات وجود دارد. تک حالته، چند حالته، داخلی، خارجی، ضد حریق و غیره وجود دارد.

علاوه بر این، تعداد فیبر در کابل ها متفاوت خواهد بود. کابل‌های ریبون نسبت به کابل‌های غیر روبانی تعداد فیبر بیشتری دارند. کابل های نواری با اتصال متناوب تعداد فیبر بیشتری را ارائه می دهند.

 • به بررسی ها نگاه کنید

لیست تمام شرکت هایی که می توانند نیازهای شما را برآورده کنند؛ این کار مقایسه را آسان تر می کند.

جزئیات باید حاوی مکان، محصولات و خدمات شرکت باشد.

با نگاهی به بررسی و بررسی های مثبت و منفی در مورد هر شرکت تحقیق کنید.

شروع به حذف از لیست کنید. آنهایی را که بدترین بررسی ها را دارند حذف کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که داوران ممکن است تعصبی علیه شرکت ها داشته باشند. ممکن است به نفع یا علیه سازنده باشد.

این تا حد زیادی به تجربه آنها بستگی دارد. بنابراین ممکن است نکات آنها کاملاً معتبر نباشد، حتی اگر نظر دهندگان صادق باشند. بنابراین بهتر است بررسی های مفصلی را در نظر بگیرید که هم مزایا و هم معایب را ذکر می کند.

 • با مراجع تماس بگیرید

با تمام شرکت های موجود در لیست کوتاه تماس بگیرید و از آنها درخواست مرجع کنید. اگر شرکت ها مرجعی ارائه نکردند، آنها را در لیست انتظار نگه دارید. با این حال، آنها را حذف نکنید زیرا ممکن است سیاست های آنها اجازه افشای مشتریان را ندهد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
8 نکته مهم در مورد پچ کورد فیبر نوری

با مراجع تماس بگیرید و نظرات آنها را در مورد شرکت جویا شوید.

نکاتی که در بررسی نظرات باید در نظر گرفت:

 • چرا این شرکت را انتخاب کردند؟
 • آنها چه چیزی را در مورد این شرکت دوست داشتند / دوست نداشتند؟
 • شرکت ها چه چیزی را می توانند بهبود بخشند؟

این نکات باید به شما امکان دهد که فهرست نهایی را بیشتر محدود کنید.

هنگام تماس با مراجع، مؤدب باشید و پس از آن از آنها تشکر کنید. مشابه مورد بررسی ها، از سوگیری آگاه باشید.

 • تجربه شرکت را مرور کنید

از آنجایی که تولید فیبر نوری به حداکثر دقت نیاز دارد، احتمال بیشتری برای دریافت محصول معیوب از شرکت‌های بی‌تجربه وجود دارد.

محصولات معیوب معمولاً نتیجه جریان کار با طراحی ضعیف یا رویکردهای اشتباه هستند. شرکت های با تجربه در طول زمان تکنیک های خود را اصلاح می کنند. به طور کلی، شرکت های با تجربه تر، روند تولید بهتری دارند.

با این حال، این بدان معنا نیست که یک شرکت را فقط به این دلیل که یک استارتاپ است حذف کنید. شرکت هایی که به تازگی شروع به کار کرده اند ممکن است آخرین فناوری ها و تکنیک های اختصاصی را داشته باشند که دیگران هنوز آن را پیدا نکرده اند.

علاوه بر این، شرکت‌های راه‌اندازی ممکن است نرخ‌های بهتری را ارائه دهند که به نقطه بعدی منجر می ‌شود.

 • قیمت فیبرهای نوری را بررسی کنید

قیمت یکی از جنبه های اساسی است که هر معامله تجاری را ایجاد یا شکست می دهد. و قیمت ها در نوسان است. پیشرفت های فناوری ممکن است هزینه های تولید را کاهش دهد و ممکن است رقابت را افزایش دهد. با این حال، فناوری‌های جدید به دلیل ثبت اختراع می‌توانند پرهزینه باشند.

فیبر نوری به دلیل فرآیند پیچیده ساخت، هزینه بسیار بیشتری نسبت به سایر تجهیزات دارد

خدمات مشتریان خود را ارزیابی کنید

اگرچه مراجع و بررسی ها ممکن است یک ایده کلی از خدمات مشتری ارائه دهند، اما درخواست جزئیات فنی در مورد محصولات آنها سطح خدمات فنی آنها را به شما نشان می دهد.

 • اطمینان حاصل کنید که شرکت گارانتی ارائه می دهد

تنها در صورتی باید شرکتی را استخدام کنید که گارانتی محصول ارائه دهد. تعمیر مسائل مربوط به فیبر بسته به میزان آسیب ممکن است پرهزینه باشد.

یک سیاست گارانتی باید تمام هزینه های تعمیر را برای حداقل یک سال پوشش دهد. با این حال، برخی از تامین کنندگان ضمانت نامه ای ارائه می کنند که چندین سال را پوشش می دهد.

 • بررسی کیفیت فیبرهای نوری

بررسی و مراجع ممکن است به فهرست کوتاه شرکت‌ها کمک کند. با این حال، قبل از انتخاب یک فیبر، باید کیفیت فیبر هر شرکت را بررسی کنید. شما می توانید نمونه هایی از الیاف را از شرکت تهیه کنید و خواص آنها را خودتان یا از طریق سرویس بررسی کنید.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
هر آنچه در مورد پچ کورد فیبر نوری باید بدانید.

چندین دستگاه تست فیبر نوری در بازار می توانند به شما در اندازه گیری میزان ضرر کمک کنند. اطمینان حاصل کنید که از دست دادن نور نمونه در حد قابل قبولی است.

 • بازار فیبر نوری

فیبرهای نوری اطلاعات را در فاصله قابل توجهی سریعتر از سیم های فلزی منتقل می کنند. علاوه بر این، فیبرهای نوری در برابر تداخل الکترومغناطیسی مصون هستند. بنابراین، بازار عرضه فیبر نوری پر رونق است. ممکن است تا سال 2027 به 8.2 میلیارد دلار افزایش یابد. پیگیری بازار فیبر نوری نیز به شما در انتخاب کمک می کند زیرا ممکن است به بزرگان کلیدی بازار، زمان مناسب برای خرید و غیره بگوید.

بازار عرضه فیبر نوری در طول همه گیری Covid-19 کند شد. حتی برخی از کارخانه ها تعطیل شدند. با این حال، دیگران می توانند شرکت های خود را با ظرفیت محدود اداره کنند.

بازار عرضه فیبر نوری در حال افزایش است. دو عامل اصلی افزایش اولویت برای مشاغل از راه دور و استقرار شبکه های سلولی 5G است. هر دوی این تغییرات به یک شبکه فیبر قوی نیاز دارند که منجر به افزایش تقاضا برای فیبر نوری می شود.

ویژگی های اولیه بازار فیبر نوری:

فیبر نوری شیشه ای به دلیل کیفیت برتر و توانایی انتقال فرکانس های 200-2200 نانومتر محبوب ترین نوع خواهد بود. بنابراین تولیدکنندگان الیاف شیشه بیشتر خواهند شد.

فیبرهای تک حالته در بازار فیبر نوری حرف اول را می زنند زیرا می توانید سیگنال ها را سریعتر و در فواصل طولانی ارسال کنید.

صنعت ارتباطات سهم قابل توجهی در استقرار فیبر نوری در سال 2027 خواهد داشت. این صنعت اخبار را امکان پذیر می کند.

بازار فیبر نوری در آسیا و اقیانوسیه بزرگترین رشد را خواهد داشت. از این رو تعداد شرکت های تولیدی بیشتری خواهند داشت. تعداد بیشتر شرکت های تولیدی ممکن است هزینه را کاهش دهد.

در نتیجه، شما به فیبرهای نوری با کیفیت بالا برای یکپارچه سازی سیستم های شبکه کارآمد نیاز دارید. این بدان معناست که باید بدانید کدام شرکت تولیدی با نیازهای شما مطابقت دارد. شما باید چندین فاکتور را برای انتخاب شرکت تولید کننده فیبر نوری مناسب در نظر بگیرید و از نیازهای خود شروع کنید. به عنوان مثال، چه مقدار مساحت را باید پوشش دهید، و چقدر سرعت نیاز دارید؟ پس از دقیق شدن الزامات، می‌توانید شرکت‌هایی را جستجو کنید که آن‌ها را برآورده می‌کنند. و باید نظرات همه شرکت ها را بخوانید و برای اطلاع از شرکت ها با مراجع تماس بگیرید. این به شما کمک می کند تا لیست خود را کاهش دهید.

حذف بیشتر به شما نیاز دارد که کیفیت فیبر شرکت، پشتیبانی مشتری و قیمت را درک کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که حداقل یک سال ضمانت فیبر نوری دارید. در نهایت، بهتر است صنعت تامین فیبر را پیگیری کرده و زمان مناسب برای خرید را شناسایی کنید. این تمرین همچنین اطلاعاتی در مورد استانداردهای بین المللی ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا از خدمات زیر همتراز خودداری کنید.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
3 مزیت مهم استفاده از روکش های مسی برای فیبر نوری

چگونه فیبر نوری ساخته می شود؟

تولید فیبر نوری یک فرآیند پیچیده است. دو مرحله دارد. ابتدا یک پریفرم الیافی ایجاد می کنید. روش های مختلفی برای ساخت پریفرم الیافی وجود دارد. رایج ترین روش رسوب شیمیایی بخار است.

در این روش بخارات شیمیایی را در یک لوله شیشه ای دمیده می کنید. این بخارات پس از تماس با سطح شیشه، هسته را تشکیل می دهند. و لوله شیشه ای به روکش تبدیل می شود. مرحله بعدی کشیدن الیاف است. در اینجا، شما پریفرم را ذوب می ‌کنید و اجازه می‌ دهید جرم ذوب شده تحت نیروی گرانش قرار گیرد. این جرم یک فیبر نازک را از پریفرم می کشد.

آیا هزینه نصب بیشتر از هزینه ساخت فیبرهای نوری است؟

هزینه تولید به فرآیند بستگی دارد، بنابراین تا حد زیادی ثابت می ماند زیرا تغییر در فرآیندهای تولید سریع نیست. با این حال، فرآیند نصب بستگی به مکانی دارد که باید شبکه فیبر را راه اندازی کنید. نصب فیبر در یک منطقه تپه مانند بسیار هزینه خواهد داشت. به طور مشابه، نصب زیرزمینی به کار بیشتری نیاز دارد که به هزینه های بالاتر تبدیل می شود. فناوری چاپ سه بعدی در حال ظهور امیدوارکننده برای تولید فیبر نوری کم هزینه است. شما می توانید انتظار داشته باشید که این فرآیند هزینه تولید را نسبت به هزینه نصب کاهش دهد.

تست فیبر نوری چیست؟

آزمایش فیبر نوری به بررسی کیفیت انتقال یک شبکه نوری اشاره دارد. این فرآیند از چندین دستگاه برای اندازه گیری تضعیف، تلفات درج و سایر ویژگی ها استفاده می کند و سپس آنها را با مقادیر استاندارد مقایسه می کند. سازمان های مختلف، از جمله IEC و IETF، این مقادیر استاندارد را تعیین می کنند. آزمایش فیبر برای اطمینان از دریافت خدمات طبق SLA ضروری است. تنها در این صورت است که می توانید حداکثر بازگشت سرمایه را انتظار داشته باشید. علاوه بر این، برای اطمینان از اینکه شبکه کیفیت انتقال را به دلیل تجمع گرد و غبار از دست نمی دهد، باید آزمایش ها را به طور معمول انجام دهید.

پارامترهای فیبر نوری چیست؟

دو پارامتر اصلی برای انتخاب فیبر نوری:

تضعیف: سیگنال های نوری هنگام انتشار در داخل فیبر نوری قدرت خود را از دست می دهند. این فرآیند تضعیف است. به دلیل پراکندگی و جذب اتفاق می افتد. نور ممکن است به دلیل ناهنجاری های مولکولی پراکنده شده و به دلیل وجود ناخالصی هایی مانند فلزات یا مولکول های آب جذب شود.

پراکندگی: لیزرهای ایده آل تک رنگ هستند. با این حال، لیزرهای عملی نیستند و دارای محدوده باریکی از فرکانس هستند. اینها با سرعتهای مختلف در یک محیط حرکت می کنند و باعث پراکندگی می شوند.

برای ارتباط با بهترین مرکز فروش فیبر نوری با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =