اخبار فروشگاه

قیمت فیبر نوری چقدر است؟

فیبر نوری

آیا می دانید قیمت کابل فیبر نوری چقدر است؟ همانطور که می دانید فیبر نوری یکی از کربردی ترین و برترین انواع کابل برای انتقال دیتا می باشد.

در مطالب قبلی شما را با تعمیر کابل فیبر نوری آشنا کردیم و اطلاعاتی در این خصوص در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه همراه ما باشید تا با سایر نکات مهم در این زمینه بیشتر آشنا شوید.

به طور متوسط ​​، نصب کابل فیبر نوری بسته به تعداد فیبر 1 تا 6 دلار در هر 30 سانتی متر هزینه دارد. برآورد قیمت دقیق کل سیم کشی بسیار دشوار است، با این حال یک نمونه از ساختمانی با 100 تا 200 قطره 15000 تا 30،000 دلار است. کابل کشی ستون در قسمت جلویی تا حدودی گران تر از کابل کشی مسی است، اما ظرفیت و قابلیت اطمینان بیشتر فیبر می تواند هزینه های طولانی مدت را کاهش دهد.

کابل

کابل فیبر نوری چیست؟

کابل های فیبر نوری از رشته هایی از الیاف شیشه یا پلاستیک تشکیل شده اند که به نازکی موی انسان هستند. اطراف هسته شیشه وسط مواد روکش دار و یک پوشش بافر است. برخلاف کابل کواکسیال و جفت پیچ خورده سنتی که سیگنال های الکترونیکی را منتقل می کنند، کابل کشی نور را انتقال می دهد. این مزایای زیر را به کابلهای فیبر می دهد:

  • توانایی حمل سیگنالها صدها برابر بیشتر از سیم مسی
  • پهنای باند بسیار بالا
  • قابلیت اطمینان بیشتر

فیبر نوری غالباً در کابل کشی ستون شبکه محلی (LAN) مورد استفاده قرار می گیرد، اگرچه این فناوری به طور فزاینده ای برای کابل کشی دسک تاپ (اتصال ایستگاه های کاری جداگانه به شبکه) مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی اوقات ادعا می شود که پهنای باند بالای پشتیبانی شده توسط فیبر نوری در دسک تاپ مورد نیاز نیست، اما با افزایش استفاده از برنامه های گرسنه پهنای باند، پتانسیل اضافه شده مفید خواهد بود.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
2 مدل مهم فیبر نوری

فیبرهای نوری دو نوع دارند: تک حالته و چند حالته.

فیبر چند حالته هسته بزرگتری دارد و می تواند سیگنالهای مختلفی را به ازای هر فیبر منتقل کند، در حالی که کابل تک حالته فقط می تواند یک سیگنال را در هر فیبر منتقل کند.

کابل فیبر نوری چند حالته معمولاً برای کاربردهای مسافت کم تر (مانند کابل کشی محلی) استفاده می شود. مقایسه هزینه کابل کشی مسی و کابل کشی ستون باید شامل هزینه های کوتاه مدت و بلند مدت باشد. کابل فیبر نوری، وسایل الکترونیکی و ترمینال ها تا حدودی گران تر از نمونه های Cat5 یا 5e هستند، همچنین نصب فیبر نوری نیز گران است.

اما پشتیبانی از لینک های طولانی تر توسط فیبر به این معنی است که اتاق های مخابراتی و هزینه های اصلی آنها (فضای کف، قدرت عملیاتی و کنترل دما) از بین می روند. لبه عملکرد قطعی فیبر نیز در هزینه نقش دارد، به ویژه هنگامی که رشد آینده هر دو شرکت و داده ها در نظر گرفته شود.

هزینه های متوسط ​​انتظار می رود برای نصب کابل فیبر نوری (بسته به تعداد فیبر) به اضافه هزینه سخت افزار اتصال و خاتمه، برای هر 30 سانتی متر خطی 1 تا 6 دلار پرداخت کنید. هزینه سیم کشی کل ساختمان یا تأسیسات با فیبر نوری برآورد بسیار دشوار است، زیرا بسیاری از متغیرها وارد عمل می شوند. به عنوان یک نقطه مرجع، نصب کابل کشی Cat5 / Cat5e در یک ساختمان اداری با تقریبا 100 تا 200 قطره، 15 تا 30 هزار دلار هزینه دارد. تصور نکنید که این نوع کابل کشی گران تر است.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
مهمترین مدل های کابل فیبر نوری

وزارت تحقیقات حمل و نقل و اداره فناوری نوآورانه ایالات متحده (RITA) هزینه های نصب کابل فیبر نوری را برای پروژه های مختلف ارائه می دهد. توجه داشته باشید که این پروژه ها ممکن است در مقیاسی بسیار بزرگتر از یک تجارت معمولی باشند.

آیا راهی برای کاهش هزینه کمبود کابل فیبر برای استفاده در فضای باز از راه دور وجود دارد؟

بله، جواب دستگاه دمنده کابل است. دمیدن با سرعت بالا، کمک هوایی، نصب  ، کابل دمیده شده از هوا و پرتاب کابل؛ همه روش های جدید برای انتقال کابل به مجرا با استفاده از هوا را توصیف می کنند. تا به امروز، استفاده اصلی از این روش ها نصب کابل فیبر نوری بوده است. نصب فیبر نوری با کمک هوا در هلند و همچنین انگلستان در دهه 1980 توسعه پیدا کرد.

برای اطلاع دقیق از قیمت فیبر نوری می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 8 =