اخبار فروشگاه

8 نکته مهم در مورد پچ کورد فیبر نوری

آیا می دانید پچ کورد فیبر نوری چه کارایی ها و مزیت هایی دارد؟

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در خصوص پچ کورد فیبر نوری در اختیارتان قرار دهیم.

همچنین با مطالعه مطالب قبلی می توانید اطلاعاتی در مورد مزیت پچ کورد فیبر نوری به دست آورید.

بزرگترین راه حل های فیبر نوری که از قبل خاتمه یافته اند، از جمله کابل های چند حالته و تک حالت، پیمانه های فیبر MTP / MPO و مهارها، ماژول های بازی / کاست ها و محفظه های فیبر.

مزایا و معایب کابل فیبر نوری چیست؟ فیبر نوری یا کابل فیبر نوری یک فیبر قابل انعطاف و شفاف است که با استفاده از نقاشی شیشه ساخته می شود، که اغلب به عنوان ابزاری برای انتقال نور بین دو انتهای فیبر و یافتن کاربردهای گسترده در ارتباطات فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرند، جایی که آنها اجازه انتقال از طریق آن را می دهند. مسافت های طولانی تر و در پهنای باند بالاتر (نرخ داده) نسبت به کابل های سیم. آیا باید از کابل های فیبر نوری در شبکه خود استفاده کنم؟ فیبر حالت تک یا فیبر چند حالته؟

پچ کورد

مزایای استفاده از کابل فیبر نوری

پهنای باند

کابل های فیبر نوری از پهنای باند بسیار بیشتری نسبت به کابل های فلزی برخوردار هستند. میزان اطلاعاتی که می تواند به ازای هر واحد فیبر نسبت به سایر رسانه های انتقال منتقل شود مهمترین مزیت آن است.

کاهش نیروی اندک

فیبر نوری از بین رفتن توان کم، که امکان انتقال طولانی تر انتقال را فراهم می کند. در مقایسه با مس، در یک شبکه، طولانی ترین مس مس پیشنهادی 100 متر و با فیبر، 2 کیلومتر است.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
آداپتور فیبر نوری را چطور تمیز کنیم؟

تداخل

کابل های فیبر نوری از تداخل الکترومغناطیسی مصون هستند. همچنین می تواند بدون داشتن نگرانی در محیط های پر سروصدا برق اجرا شود زیرا نویز الکتریکی روی فیبر تأثیر نمی گذارد.

اندازه

در مقایسه با مس، یک کابل فیبر نوری تقریباً 4.5 برابر ظرفیت سیم کابل و مساحت مقطع آن 30 برابر کمتر است.

وزن

کابل های فیبر نوری بسیار نازک تر و سبک تر از سیم های فلزی هستند. آنها همچنین با کابل هایی با همان ظرفیت اطلاعاتی، فضای کمتری را اشغال می کنند. وزن سبک تر نصب فیبر را آسان تر می کند.

امنیت

استفاده از الیاف نوری دشوار است. از آنجا که آنها انرژی الکترومغناطیسی تابش نمی کنند، انتشار گازهای گلخانه ای را نمی توان رهگیری کرد. با استفاده از فشار جسمی فیبر مهارت های بسیار خوبی برای انجام کشف نشده صورت می گیرد، فیبر امن ترین وسیله موجود برای حمل داده های حساس است.

انعطاف پذیری

فیبر نوری استحکام کششی بیشتری نسبت به الیاف مس یا فولاد با همان قطر دارد. انعطاف پذیر است، به راحتی خم می شود و در برابر بیشتر عناصر خورنده ای که به کابل مسی حمله می کنند مقاومت می کند.

هزینه ها

مواد اولیه شیشه برخلاف مس فراوان است. این بدان معنی است که می توان شیشه ارزانتر از مس ساخت.

نتیجه گیری

کابل فیبر نوری هم مزایا و هم مضراتی دارد. با این حال، در طولانی مدت، فیبر نوری جایگزین مس خواهد شد. در شبکه امروز، کابل فیبر نوری محبوب تر از گذشته شده و کاربرد گسترده ای دارد. FS.COM، به عنوان یک تامین کننده پیشرو اپتیک، انواع کابل های فیبر نوری را با کیفیت بالا و قیمت پایین برای گزینه شما ارائه می دهد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
آداپتور فیبر نوری چیست؟

برای تهیه بهترین انواع پچ کورد فیبر نوری می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =