اخبار فروشگاه

حقایق جالب در مورد فیبر نوری و کابل های فیبر نوری

کابل های فیبر نوری

در مورد کابل های فیبر نوری چه می دانید؟ داشتن اطلاعات بیشتر به شناخت شما از این نوع کابل ها کمک می کند و موجب می شود تا خرید بهتری داشته باشید.

در مطالب قبلی شما را با بهترین مرکز فروش فیبر نوری آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص در اختیارتان قرار دهیم.

عصر اتصال به اینترنت اکنون با معرفی فناوری فیبر نوری متحول شده است. با ادغام کابل فیبر نوری، نوآوری میلیون ها نفر را در سراسر جهان قادر به دستیابی به سرعت انتقال داده سریعتر کرده است.

همچنین کسب و کارها را مدرن کرده و دیدگاه آنها را در مورد کارایی عملیاتی تغییر داده است. با تمام این مزایا و موارد دیگر، فیبر نوری یک نوآوری واقعاً جذاب است که با پیشرفت‌های بسیار بیشتر به تکامل خود ادامه خواهد داد.

با این حال، در تلاش ما برای استفاده از فیبر نوری، ما اغلب باید به پتانسیل واقعی این فناوری توجه بیشتری داشته باشیم.

کابل های فیبر نوری

ویژگی کابل های فیبر نوری

فیبر نوری و کابل فیبر نوری دارای ویژگی های فنی و جالب فراوانی هستند که آن را به یک فناوری شگفت انگیز تبدیل می کند. بنابراین، برای اینکه نگاهی اجمالی به کارایی فیبر نوری داشته باشید، در اینجا حقایق شگفت انگیز مرتبط با آن آورده شده است.

1 . عملکرد های احتمالی در محدوده دمایی -40 درجه سانتیگراد تا 70 درجه سانتیگراد

بهترین چیز در مورد کابل های فیبر نوری توانایی آنها در مقاومت در برابر دماهای 40- تا 70 درجه سانتی گراد است. همچنین می تواند در برابر آب و هوای بد و بلایای آب و هوایی مقاومت کند. برخلاف کابل‌های مسی سنتی که به دلیل گرما، سرما یا باران خراب می‌ شوند، فیبر نوری در برابر تمام اثرات خورنده و سخت محیطی مقاومت می ‌کند تا به طور مداوم انتقال داده با کیفیت و سریع ‌تر را ارائه دهد.

2. قابلیت تحمل کشش تا 200 پوند را دارد

استفاده از رشته های آرامید در کولار داخلی چیزی است که به کابل های فیبر نوری استحکام می بخشد. بنابراین، حداکثر کشش عظیم 200 پوند ایجاد می کند. این حداکثر کشش کششی برای کابل ها هنگام استفاده در شرکت ها است. اما با توجه به اینکه کابل ها برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند، کشش کشش را می توان تا 500 تا 600 پوند افزایش داد.

3. FLAG (پیوند فیبر نوری در سراسر جهان) 28000 کیلومتر اتصال فیبر نوری طولانی است

یکی از مواردی که در ارتباط با کابل فیبر نوری است، اجرای FLAG است.  یک خط اتصال فیبر نوری نزدیک به 28000 کیلومتر است. این بیشتر کابل ارتباطی زیردریایی است که بریتانیا، هند، ژاپن و بسیاری از نقاط دیگر را به هم متصل می کند.

این اتصال طولانی فیبر نوری از سواحل شرقی آمریکای شمالی تا ژاپن ادامه دارد.

نکته جالب اینجاست که 28000 کیلومتر کابل فیبر نوری معادل 14 سفر به ماه است. آیا این شگفت‌انگیز نیست که کابل‌های فیبر نوری در دنیای امروز چقدر سازگار شده‌اند؟

4. یک میلی ثانیه برای سیگنال اینترنت برای طی کردن 206.9 کیلومتر در فیبر نوری مورد نیاز است.

مردم اغلب در مورد فیبر نوری صحبت می کنند که از انتقال داده با سرعت نور پشتیبانی می کند. اما، همبستگی واقعی این عبارت با سرعت نور در خلاء مرتبط است. نور هنگام عبور از برخی رسانه ها، مانند هوا یا کابل های فیبر نوری، کندتر از حد معمول حرکت می کند.

تا آنجا که به ریاضیات و شواهد علمی مربوط می شود، نور با سرعت 31 درصد کمتر از کابل های فیبر نوری عبور می کند. بنابراین، داده های شما قصد دارند با سرعت 206856796 متر بر ثانیه حرکت کنند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
مقایسه منبع تغذیه سوئیچینگ با تنظیم کننده خطی( Linear)

اگر آن را به یک واحد قابل درک تر محدود کنیم، نور، به شکل سیگنال های اینترنتی یا داده، یک میلی ثانیه طول می کشد تا مسافت 206.9 کیلومتری را در کابل های فیبر پوشش دهد.

5. کابل های فیبر نوری اطلاعات را 10 برابر سریعتر از ارتباطات ماهواره ای ارائه می دهند.

بهترین چیز در مورد کابل های فیبر نوری عبور نور در هنگام انتقال است. هنگامی که این اتفاق می افتد، نور به دلیل انعکاس کلی داخلی به هسته محدود می شود.

بنابراین، به سیگنال اجازه می دهد تا کابل ها را در منحنی ها، پیچ ها و خم ها تعقیب کند. به این ترتیب از دست دادن داده ها و تاخیرها به حداقل می رسد.

اما در مورد سیگنال های ماهواره ای یا بی سیم، داده ها باید در یک خط مستقیم حرکت کنند. بنابراین، ارسال سیگنال ها از طریق سطوح منحنی یا خمیده بسیار سخت تر می شود.

بنابراین، هنگامی که قصد دارید با فردی در کشور دیگری صحبت کنید، ماهواره پیام شما را با تاخیر 238 میلی‌ثانیه ارسال می‌کند. و این نشان دهنده تاخیر 10 برابری در ارسال سیگنال در مقایسه با فیبر نوری است.

6. تعداد کابل های فیبر نوری در سراسر جهان از 5 میلیارد کیلومتر فراتر رفته است.

کابل ‌های فیبر نوری در سرتاسر جهان پخش شده‌اند که طول کل آن 5 میلیارد کیلومتر است.

برای اطلاع از اهمیت این عدد، 5 میلیارد کیلومتر معادل 57 برابر فاصله مریخ از زمین است.

همچنین فاصله تقریبی بین شما و سیاره پلوتون 5 میلیارد کیلومتر است.

نتیجه

اینها برخی از حقایق شگفت انگیز در ارتباط با کابل های فیبر نوری و فناوری هستند. انقلابی را که این جهان با نوآوری این فناوری مدرن تجربه کرده است را توضیح می دهد. انتقال داده بهبودیافته، سرعت بالای اینترنت و بسیاری دیگر از این ویژگی‌ها چهره ارتباطات و اتصال را در سراسر جهان تغییر خواهد داد.

سوالات متداول

1. سرعت اتصال فیبر نوری چقدر است؟

اتصال فیبر نوری سرعت اینترنت حدود 1 گیگابیت بر ثانیه را فراهم می کند که 10 برابر تا 20 برابر سریعتر از کابل های استاندارد 100 مگابیت بر ثانیه است. کابل های فیبر نوری حتی می توانند داده ها را سریعتر از شبکه های بی سیم انتقال دهند.

2. طولانی ترین کابل فیبر دنیا کجاست؟

طولانی ترین کابل فیبر نوری زیردریایی 2Africa که حدود 45000 کیلومتر طول دارد، به بندر مارسی متصل است. این توسط متا آغاز شد، که قرار است در سه قاره و 33 کشور متصل شود.

3. چه نوع کابل های فیبر نوری برای پیوندهای ارتباطی بیش از 1000 متر استفاده می شود؟

فیبرهای تک حالته هنگام استفاده از فناوری نوری برای ایجاد پیوندهای ارتباطی برای فواصل بیش از 1000 متر ترجیح داده می شوند.

یکی از عوامل حیاتی پروژه یکپارچه سازی سیستم شبکه، انتخاب یک کابل فیبر نوری مناسب است. آنها سرعت و کیفیت خدماتی را که یک شرکت ارائه می دهد تعیین می کنند. بنابراین هنگام انتخاب یک شرکت تولید کننده فیبر نوری، به خصوص با انتخاب های بسیار زیاد، باید مراقب باشید.

چندین شرکت تولید کننده فیبر نوری وجود دارد. بنابراین، انتخاب شرکت کابل مناسب برای نیازهای مختلف شبکه می تواند چالش برانگیز باشد. هنگام انتخاب سازنده فیبر نوری مناسب، همیشه باید چند نکته را به خاطر بسپارید.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
7 نکته در مورد آداپتور فیبر نوری

نیازهای خود را شناسایی کنید

دو شرط اساسی سرعت و مسافت است.

فاصله ای که باید طی کنید طول کابل فیبر را مشخص می کند. این ممکن است مستقیماً بر انتخاب سازنده تأثیر نداشته باشد. با این حال، برخی از تولیدکنندگان ممکن است در صورت خرید فیبرهای بالاتر از طول مشخص، فیبرهای نوری را با هزینه کم ارائه دهند.

سرعت شبکه یکی دیگر از عواملی است که هنگام خرید فیبرهای نوری باید به آن توجه کنیم. این بستگی به حجم انتقال داده دارد. به عنوان مثال، فیبرهای نوری با سرعت بالا برای انتقال مقادیر زیادی داده مورد نیاز است.

جدای از این، انواع فیبرهای نوری را بشناسید زیرا راه های مختلفی برای برآورده کردن الزامات وجود دارد. تک حالته، چند حالته، داخلی، خارجی، ضد حریق و غیره وجود دارد. علاوه بر این، تعداد فیبر در کابل ها متفاوت خواهد بود. کابل‌های ریبون نسبت به کابل‌های غیر ریبونی تعداد فیبر بیشتری دارند. کابل های نواری با اتصال متناوب تعداد فیبر بیشتری را ارائه می دهند.

به نظر ها و کامنت های مشتریان توجه کنید.

تمام شرکت هایی که می توانند نیازهای شما را برآورده کنند را لیست کنید؛ این کار مقایسه را آسان تر می کند.

جزئیات باید حاوی مکان، محصولات و خدمات شرکت باشد.

با نگاهی به بررسی و کامنت های مثبت و منفی در مورد هر شرکت تحقیق کنید.

شروع به حذف از لیست کنید. آنهایی را که بدترین کامنت ها را دارند حذف کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که نویسندگان ممکن است تعصبی علیه شرکت ها داشته باشند. ممکن است به نفع یا علیه سازنده باشد. این تا حد زیادی به تجربه آنها بستگی دارد. بنابراین ممکن است نکات آنها کاملاً معتبر نباشد، حتی اگر نظر دهندگان صادق باشند. بنابراین بهتر است بررسی های مفصلی را در نظر بگیرید که هم مزایا و هم معایب را پوشش دهد.

با تمام شرکت های موجود در لیست کوتاه تماس بگیرید و از آنها درخواست مرجع کنید. اگر شرکت ها مرجعی ارائه نکردند، آنها را در لیست انتظار نگه دارید. با این حال، آنها را حذف نکنید زیرا ممکن است سیاست های آنها اجازه افشای مشتریان را ندهد.

با مراجع تماس بگیرید و نظرات آنها را در مورد شرکت جویا شوید.

نکاتی که در بررسی نظرات باید در نظر گرفت:

چرا این شرکت را انتخاب کردند؟

آنها چه چیزی را در مورد این شرکت دوست داشتند / دوست نداشتند؟

شرکت ها چه چیزی را می توانند بهبود بخشند؟

این نکات باید به شما امکان دهد که فهرست نهایی را بیشتر محدود کنید.

هنگام تماس با مراجع، مؤدب باشید و پس از آن از آنها تشکر کنید. مشابه مورد بررسی ها، از سوگیری آگاه باشید.

سابقه شرکت را مرور کنید.

از آنجایی که تولید فیبر نوری به حداکثر دقت نیاز دارد، احتمال بیشتری برای دریافت محصول معیوب از شرکت‌های بی‌تجربه وجود دارد.

محصولات معیوب معمولاً نتیجه جریان کار با طراحی ضعیف یا رویکردهای اشتباه هستند. شرکت های با تجربه در طول زمان تکنیک های خود را اصلاح می کنند. به طور کلی، شرکت های با تجربه تر، روند تولید بهتری دارند.

با این حال، این بدان معنا نیست که یک شرکت را فقط به این دلیل که یک استارتاپ است حذف کنید. شرکت هایی که به تازگی شروع به کار کرده اند ممکن است آخرین فناوری ها و تکنیک های اختصاصی را داشته باشند که دیگران هنوز آن را پیدا نکرده اند.

علاوه بر این، شرکت‌های راه‌اندازی ممکن است نرخ‌های بهتری را ارائه دهند که به نقطه بعدی منجر می ‌شود.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
3 مزیت مهم استفاده از روکش های مسی برای فیبر نوری

قیمت فیبرهای نوری را بررسی کنید.

قیمت یکی از جنبه های اساسی است که هر معامله تجاری را ایجاد یا شکست می دهد. و قیمت ها در نوسان است. پیشرفت های فناوری ممکن است هزینه های تولید را کاهش دهد و ممکن است رقابت را افزایش دهد. با این حال، فناوری‌های جدید به دلیل ثبت اختراع می ‌توانند پرهزینه باشند.

فیبر نوری به دلیل فرآیند پیچیده ساخت، هزینه بسیار بیشتری نسبت به سایر تجهیزات دارد.

هیچ فناوری بهتر از فیبر نوری برای ارتباطات پرسرعت وجود ندارد، که پهنای باند فراوان، انتقال داده بسیار سریع و قابل اعتماد و بازده قابل توجهی را برای راه حل های شبکه و مخابرات بهبود یافته ارائه می دهد. با این حال، با آخرین تحولات تکنولوژیکی، انتخاب کابل های مناسب برای یک شبکه مستلزم در نظر گرفتن چندین پارامتر، ویژگی و مشخصات مختلف است.

این راهنمای خرید مختصر به شما کمک می کند تا برخی از موارد اولیه را که باید در هنگام انتخاب کابل فیبر نوری مناسب بر اساس نیازهای خاص خود در نظر بگیرید، شناسایی کنید.

ملاحظات کلیدی هنگام انتخاب کابل فیبر نوری

هنگام انتخاب یک کابل فیبر نوری، باید برنامه مورد نظر را ارزیابی کرد، که پس از آن اکثر تصمیمات را هدایت می کند. اول، انتخاب نوع فیبر نوری مناسب بسیار مهم است، زیرا فیبرهای متعددی برای رسیدگی به طیف وسیعی از کاربردها توسعه یافته اند و بنابراین در مشخصات عملکرد، ویژگی های نوری و الزامات نصب متفاوت هستند. فاصله همچنین در هنگام انتخاب نوع فیبر، به همراه نوع پوشش کابل، نوع رابط و تعداد فیبرها (یعنی تعداد فیبر) برای هر کابل، متغیر مهمی است. مانند هر سرمایه گذاری، قیمت و بودجه از دیگر عوامل مهم در مرحله تصمیم گیری نهایی است، اما تنها پس از شناسایی کابل فیبر صحیح

بیایید چند مورد از این موارد را کمی بیشتر بررسی کنیم:

  • 1. انتخاب نوع فیبر نوری و طول مناسب

دو نوع اصلی فیبر نوری وجود دارد که در اکثر سیستم‌های ارتباطی پرسرعت امروزی استفاده می‌شود: فیبر تک حالته (SMF) و فیبر چند حالته. قابل توجه ترین تفاوت بین این دو، رویکرد طراحی خود فیبر شیشه است، به ویژه اندازه قطر هسته ای که سیگنال های نور در آن منتقل می شود، و در نتیجه تفاوت هایی در انواع و تعداد حالت های نور و فواصل قابل دستیابی وجود دارد.

فیبر تک حالته دارای قطر معمولی هسته 9 میلیمتر است که فقط یک حالت نور را امکان پذیر می کند اما فواصل انتقال قابل توجهی را امکان پذیر می کند. در مقابل، فیبر چند حالته دارای قطر هسته بزرگتر 62.5 یا 50 میلی متر است، که می تواند چندین حالت نور را در خود جای دهد، اما اندازه هسته بزرگتر منجر به تضعیف از دست دادن سیگنال بیشتر با افزایش فاصله می شود، بنابراین برای کاربردهای مسافت بسیار کوتاه مفید است.

بنابراین، فاصله در نظر گرفته شده نقش کلیدی در تصمیم گیری برای انتخاب فیبر تک حالته یا چند حالته ایفا می کند. اگر برنامه شبکه فقط چند صد متر باشد (مثلاً در داخل یک مرکز داده)، یک فیبر چند حالته ممکن است استفاده شود، در حالی که اگر انتقال سیگنال برای یک کیلومتر یا بیشتر مورد نیاز باشد، تقریباً در همه موارد، فیبر تک حالته است.

برای خرید بهترین انواع کابل های فیبر نوری با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =