اخبار فروشگاه

5 ویژگی مهم آداپتور فیبر نوری

آداپتور

آیا می دانید آداپتور فیبر نوری چه کارایی ها و کاربرد هایی دارد؟

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات پچ کورد فیبر نوری اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعاتی در خصوص آداپتور فیبر نوری به دست آورید.

فیبر نوری

بررسی ویژگی های مهم آداپتور فیبر نوری

  1. آداپتورهای فیبر نوری (که به آن اتصال دهنده نیز گفته می شود) برای اتصال دو کابل فیبر نوری به یکدیگر طراحی شده اند. این نسخه ها برای اتصال فیبرهای منفرد به یکدیگر (سیمپلکس)، دو فیبر با هم (دوبلکس) یا بعضی اوقات چهار فیبر به یکدیگر (چهار) ارائه می شوند.
  2. آداپتورها برای کابل های چند حالته یا تک حالته طراحی شده اند. آداپتورهای تک حالته، ترازهای دقیق تر اتصالات کانکتورها (فرول) را ارائه می دهند. استفاده از آداپتورهای singlemode برای اتصال کابل های چند حالته، خوب است، اما برای اتصال کابل های تک حالته نباید از آداپتورهای چند حالته استفاده کنید. این می تواند باعث تغییر در کابل های تک حالته کوچک و از بین رفتن قدرت سیگنال کابل شود.
  3. هنگام اتصال دو فیبر چند حالته، همیشه باید مطمئن شوید که آنها قطر هسته یکسانی دارند (50/125 یا 62.5 / 125). عدم تطابق در اینجا باعث کاهش می یابد در یک جهت (جایی که فیبر بزرگتر نور را به فیبر کوچکتر منتقل می کند).
  4. آداپتورهای فیبر نوری معمولاً کابل ها را به اتصالات مشابه (SC به SC، LC به LC و غیره) وصل می کنند. بعضی از آداپتورها، “هیبرید” نامیده می شوند، انواع مختلفی از اتصالات (ST به SC، LC به SC و غیره) را می پذیرند. هنگامی که کانکتورها اندازه های حلقه ایی متفاوتی دارند (1.25 میلی متر تا 2.5 میلی متر)، همانطور که در آداپتورهای LC به SC وجود دارد، آداپتورها به دلیل داشتن یک فرایند ساخت پیچیده تر، گران تر هستند.
  5. بیشتر آداپتورها برای اتصال دو کابل در هر دو انتها ماده هستند. بعضی از آنها نر و ماده هستند که به طور معمول به یک درگاه روی یک قطعه تجهیزات وصل می شوند. این امر به پورت این امکان را می دهد تا یک اتصال دهنده متفاوت از آنچه در ابتدا طراحی شده بود را بپذیرد. ما از این استفاده خودداری می کنیم زیرا می بینیم که آداپتور که از تجهیزات خارج می شود، در معرض ضربه و خراب شدن است. همچنین، اگر به درستی مسیریابی نشده باشد، وزن کابل و کانکتور که از آداپتور آویزان شده است، ممکن است باعث ایجادخرابی و مشکلاتی در کابل شود.
این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
نصب و راه اندازی کابل فیبر نوری چگونه انجام می شود؟

برای خرید آداپتور فیبر نوری با مناسب ترین قیمت ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =