اخبار فروشگاه

آداپتور فیبر نوری چه ویژگی هایی دارد؟

آداپتور فیبر نوری

همانطور که می دانید آداپتور فیبر نوری یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که برای انتقال داده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطالب قبلی شما را با چند نکته در مورد آداپتور فیبر نوری آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

این نوع کانکور ها انواع مختلفی دارند. همچنین چندین استاندارد و زیر استاندارد نیز در رابطه با این نوع آداپتور ها و کانکتور ها وجود دارد.

آداپتور

مشخصات آداپتور فیبر نوری

استاندارد مجموعه ای از آداپتور فیبر نوری (سوکت) و کانکتور (پلاگین) است. البته، آداپتورهایی وجود دارند که با استانداردهای مختلف به یکدیگر وصل می شوند؛ با این حال، اینها نوعی اتصال دهنده هستند – آنها فقط برای اندازه گیری مناسب می باشند و باید در یک خط ارتباطی که به طور مداوم کار می کند، از آنها اجتناب کنید.

با خطوط کوتاه، گاهی از استنباط های نوری بطور خاص استفاده می شود. با این حال، برای خطوط بسیار طولانی که تجهیزات مختلفی در آن کار می کنند، با اضافه کردن یک کراس یا (یعنی مقادیر 0.05/0 دسی بل از دست دادن) ، خط کار نخواهد کرد.

نوک “پلاگین” تقریباً یک استوانه با سوراخ نازک برای فیبر در مرکز است. انتهای این سیلندر صاف نیست – کمی محدب می باشد. نوک از جنس مخفی ساخته شده است که بسیار سخت و در برابر خراش ها آسیب زا مقاوم است.

یکی از نکات مهمی که باید در مورد این نوع آداپتور های فیبر نوری مورد بررسی قرار گیرد این است که به پلاگین آن ها دست زده نشود و یا مراقب باشید که گرد و غبار روی پلاگین ننشیند، اگر پلاگین آلوده شد بهتر است با یک دستمال و چند قطره الکل آن را تمیز کنید.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
خرید آداپتور فیبر نوری

سوکت ها و پلاگین های آسیب دیده و کثیف عامل اصلی کندی انتقال داده ها می باشند.

آداپتور فیبر نوری و اتصالات فیبر نوری  SC

این نوع آداپتور ها و کانکتور ها نیز مانند FC، با این تفاوت که آداپتور و کانکتور مربع، پلاستیک هستند و کانکتور با استفاده از فشار محکم ثابت می شود و با پیچ دادن فیکس نمی شود.

از مزیت های این نوع کانکتور ها می توان به کم هزینه تر بودن آن ها از FC، راحت تر و سریع تر هنگام اتصال متصل و تعویض آن ها در نظر گرفت.

همچنین در مورد نقاط ضعف آن ها می توان به شکستن راحت تر آن ها اشاره کرد و همچنین منبع قطع ارتباط کمتری دارند.

بعضی اوقات اتفاق می افتد که میزان انعکاس و میرایی اتصال پس از لمس کانکتور هنگام اتصال به طرز چشمگیری تغییر می کند که ممکن است شرایط نا مطلوبی را ایجاد نماید. اتصالات معمولاً به رنگ آبی هستند.

اتصالات فیبر نوری LC و LC DUPLEX

برخی از ویژگی ها مانند خواص SC است، اما از ابعاد بسیار کوچکتری برخوردار هستند اما اتصال متقاطع LC دو واحدی 64 پورت را در خود جای داده اند، و اتصال متقابل SC که فقط  پورت دارد32. به دلیل ابعاد کوچک، آنها غالباً به طور مستقیم روی تخته های multiplexer نوری سوار می شوند.

اتصال دهنده های فیبر نوری FC / APC، SC / APC، LC / APC

مانند FC، SC و LC، اما با پرداخت APC (تماس فیزیکی زاویه).

چنین آداپتورها و کانکتورهای فیبر نوری به رنگ سبز ساخته شده اند و هنگام مقایسه آنها با روکش معمولی UPC (یا به صورت ساده PC)، می توانید به راحتی تفاوت را مشاهده کنید. این کار برای کاهش بازتاب پشتی در اتصال دو کانکتور ضروری است. این نوع روکش ها برای پخش تلویزیون آنالوگ از طریق کانال FO ایجاد شده اند، به طوری که هیچ تصویری در صفحه نمایش دو برابر نمی شود.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
آداپتور فیبر نوری چیست؟

اتصالات پولیش “معمولی” و “زاویه ای” فقط می توانند به هم متصل شوند در صورتی که لازم است ردیابی پرینسیپل ها را براساس اصل “تنها چیزی که ما نیاز داریم دیدن طول مسیر است” متصل کنیم.

برای خرید بهترین انواع آداپتور فیبر نوری با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 6 =