اخبار فروشگاه

2 مدل مهم فیبر نوری

فیبر نوری

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما از 2 مدل مهم فیبر نوری بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین مزیت و ویژگی های فیبر نوری پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبل، این مقاله را بخوانید.

مدل های مهم فیبر نوری کدام هستند؟

استفاده از فیبرهای نوری این روزها رایج شده و در بسیاری از صنعت ها از این کابل استفاده می شود. مهندسان ارتباطات یا تکنسین های شبکه می بایست اطلاعات و آشنایی کامل را با این فیبرها داشته باشند تا بتوانند بهترین مدل را برای حرفه ی خود انتخاب کنند. البته باید توجه داشت که فیبرها با درجه ها و کیفیت های متفاوت تهیه و تولید می شوند. دانستن کاربردهای و آشنایی با این کابل ها باعث می شود تا سریع تر، کابل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مدل تک حالته یا سینگل مود و مدل چند حالته یا مالتی مود چه ویژگی هایی دارند؟

ما قصد داریم تا اطلاعات و داده ها را از طریق نور انتقال دهیم، از این رو، ما از فیبرهای نوری استفاده می کنیم. فیبرهای نوری کابل های مخصوصی هستند که می توانند یک پرتوی نور را به مقصد مشخصی هدایت کنند. کابل ها در واقع راهنما هستند و نور موج.

کابل فیبر نوری

مدل تک حالته یا سینگل مود

همانطور که از نام این محصول پیداست، این نوع از فیبرهای نوری تنها یک حالت نور را انتقال می دهد. به عبارت دیگر، می تواند تنها یک طول موج نور را از طول خود عبور دهد. این طول موج معمولا 1310 نانومتر یا 1550 نانومتر می باشد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
قیمت فیبر نوری چقدر است؟

ممکن است فکر کنید که این طول قابلیت انتقال را محدود می کند اما این مدل بهتر از مدل های مالتی مود یا چند حالته عمل می کند. چراکه پهنای باند بیشتری داشته و کمتر آسیب می بیند. سرعت در این نمونه کابل ها بی نظیر است.

در مطلب بعدی به معرفی کابل مالتی مود فیبر نوری خواهیم پرداخت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − نه =