اخبار فروشگاه

آموزش نصب کابل کواکسیال به کانکتور های F

نصب کابل کواکسیال

نصب کابل کواکسیال به اتصال دهنده های F چطور انجام می شود؟

در مطالب قبلی شما را با انواع روکش کابل کواکسیال آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا به شما بگوییم چطور نصب کابل کواکسیال به کانکتور های F را انجام دهید.

کابل های کواکسیال سنتی زمانی وسیله استاندارد اتصال تلویزیون به آنتن یا نقطه دسترسی تلویزیون کابلی بودند. اما اکنون کمتر دیده می شود که تلویزیون های با وضوح بالا و وضوح فوق العاده بالا از کابل های HDMI، فیبر نوری و اترنت برای بسیاری از اتصالات خود استفاده می کنند. هنوز هم کابل های کواکسیال اهداف خود را دارند و ممکن است سیستم ویدیویی شما هنوز به آنها نیاز داشته باشد.

نصب کابل کواکسیال به کانکتور های F

یک کابل کواکسیال که برای انتقال سیگنال های الکترونیکی به تلویزیون یا سایر دستگاه های الکترونیکی استفاده می شود، در یک اتصال F خاتمه می یابد. روش های مختلفی وجود دارد که می توان این اتصالات F را به کابل کواکسیال متصل کرد. نصب کنندگان حرفه ای از یک سیم چین کابل کواکسیال استفاده می کنند، که هر سه لایه کابل را به یکباره از بین می برد. سپس، آنها بر روی اتصال F می لغزند و آن را با یک ابزار کابل کواکسیال محکم می کنند، که همزمان کانکتور را به داخل کابل فشار می دهد و آن را ریز می کند.

اتصال دهنده F چیست؟

کانکتور F اتصالی است که کابل کواکسیال را به دستگاه الکترونیکی یا جک دیواری متصل می کند.

اگر حرفه ای نیستید، احتمالاً این ابزارهای ویژه را ندارید. اما ممکن است یک دارنده پایه کابل داشته باشید (یا می توانید آن را قرض بگیرید) که به شما امکان می دهد یک اتصال دهنده نوع F از نوع crimp نصب کنید. سیم پیچ ندارید؟ مشکلی نیست به سادگی یک پیچ در اتصال F خریداری کنید، که می توانید آن را با دست نصب کنید.

نصب کابل کواکسیال

در مورد لخت کردن کابل قبل از افزودن کانکتور، یک چاقوی معمولی کار بزرگی خواهد کرد. می توانید این کار را با استفاده از چاقوی کمکی نیز انجام دهید.

آنچه شما نیاز دارید

تجهیزات / ابزارها

  1. ابزار های تیز مانند چاقو
  2. سیم چین (اختیاری)
  3. crimper کابل (برای crimper کردن اتصالات)

دستورالعمل

  • سیم را لخت کنید

ابتدا 3/4 اینچ از روکش بیرونی سیاه یا سفید را از انتهای کابل کواکسیال با استفاده از چاقو لخت کنید.

با دقت یک برش کم عمق را در اطراف کابل ایجاد کنید، فقط روکش بیرونی را برش دهید. با استفاده از ناخن های خود روکش را از روی کابل جدا کنید. این باعث می شود لایه سیم های محافظ و فویل فلزی ظریف دقیقاً داخل روکش باشد.

  • فویل محافظ را کوتاه کنید

سیم های محافظ را روی کابل به عقب بریزید و آنها را با نوارهای سیم دار یا قیچی مرتب کنید تا طول آنها تقریباً 1/8 اینچ باشد. اکنون، با استفاده از چاقوی ابزار، ورقه محافظ فلزی را برش دهید تا فقط حدود 1/4 اینچ از برش در ژاکت کابل گسترش یابد. دوباره سیم ها روی کت جمع می شوند، در حالی که فویل 1/4 اینچ به سمت انتهای کابل امتداد دارد.

  • لایه پلاستیکی را برش دهید
این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
روکش کابل کواکسیال از چه موادی ساخته می شود؟

1/4 اینچ از لایه عایق پلاستیکی سفید را از اطراف هسته سیم مسی کابل بکشید، با استفاده از سلب کننده های سیم یا چاقوی ابزار. بسیار مراقب باشید سیم مسی را قطع یا برش نزنید، زیرا این امر می تواند بر عملکرد کابل تأثیر بگذارد. اکنون باید 1/4 اینچ سیم مسی لخت وجود داشته باشد که از انتهای لایه پلاستیکی سفید گسترش یافته باشد.

  • کانکتور را نصب کنید

حلقه اتصال دهنده نوع F: حلقه چین اتصال دهنده F را از انتهای کابل قرار دهید و آن را روی روکش خارجی و سیم های محافظ به پایین بپیچید. آن را بکشید تا لایه پلاستیکی سفید با سوراخ داخل اتصال دهنده تماس پیدا کند. شما باید حدود 1/4 اینچ سیم مسی را در انتهای اتصال F ببینید. به مرحله آخر ادامه دهید.

اتصال F را به انتهای کابل بچرخانید و اتصال F را به انتهای کابل بچرخانید و آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که لایه پلاستیکی سفید با سوراخ داخل اتصال دهنده تماس پیدا کند و سیم مسی حدود 16/1 اینچ از انتهای جلوی اتصال گسترش یابد. برای پیچاندن اتصالات، کار شما تمام شده است.

  • تکمیل نصب نوع Crimp

روی یک کانکتور نوع F از نوع فک، فک های ابزار چین را روی حلقه چسب اتصال F قرار دهید و دسته های ابزار را فشار دهید تا اتصال به کابل محکم شود.

مشخصات کابل کواکسیال

کابل کواکسیال نوعی کابل می باشد که برای ساخت سیگنال های RF / مایکروویو استفاده می شود. این کابل ها معمولاً از یک رسانای داخلی احاطه شده توسط یک لایه عایق لوله ای، محاصره شده توسط یک محافظ رساننده لوله ای و یک پوشش خارجی تشکیل شده است.

با گذشت زمان، خصوصیات کابل های استاندارد کواکسیال استاندارد شده اند. استاندارد سازی انتخاب کابل ها را بسیار ساده تر می کند زیرا اکنون نیازی نیست که به کابل سازنده دیگری وابسته باشید، می توانید کابل های استاندارد خاصی را از تولیدکنندگان مختلف تهیه کنید.

از طریق خصوصیات الکتریکی ممکن است کمی بر اساس کیفیت و مراحل تولید متفاوت باشد.

توجه داشته باشید:

  • RG مخفف Radio Guide است.
  • U مخفف Universal است

خصوصیات کابل های نوع کواکسیال استاندارد سالهاست که بسیار استاندارد شده اند. در صورت عدم رعایت دستورالعمل های کاربردی سازنده، تا زمانی که سهام متقلب را از تأمین کننده خریداری نکنید، هیچ جای تعجب نخواهد داشت

از شعاع توصیه شده کوچکتر خم نشود، کابل را در معرض دمای بیش از حد، لرزش، فشار مکانیکی یا مواد شیمیایی قرار ندهید. کاملاً مطمئن باشید که کابل کواکسیال را به یک اتصال دهنده طراحی شده مناسب، صفحه مدار چاپی، یا خاتمه نوع دیگر متصل کنید، توجه دقیق به عایق ها و طول نوارهای دی الکتریک، درجه حرارت لحیم کاری و زمان ساکن، و آماده سازی محافظ بسیار اهمیت دارد.

انواع مختلفی از کابل کواکس وجود دارد که می توان آنها را خریداری کرد. انواع مختلف بدیهی است که مشخصات عملکرد متفاوتی دارند.

انتخاب نوع خاصی از کابل کواکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر انتخاب به نیازهای خاص محل استفاده بستگی دارد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
مهمترین مشخصه های فیبر نوری

منابع کابل کواکس RG و UR

در طول سال ها سیستم هایی با استفاده از آنها سیستمهای استاندارد تولید شده است. این Coax ساخته شده توسط سازندگان مختلف را قادر می سازد تا مطابق با همان استاندارد باشند.

در طی سالها دو سیستم اساسی برای تعریف کابلهای RF تکامل یافته است. یکی از آنها از انگلستان نشأت گرفته و تعداد انواع آن با UR شروع می شود. سیستم دیگر آمریکایی است که اعداد نوع آن با حروف RG شروع می شود.

سیستم UR UK برای انواع کابل کواکس سیستم UR همانطور که در انگلستان تعریف شده است و هنوز هم به طور گسترده ای برای کابل کواکسیال استفاده می شود. استاندارد UR برای Uniradio و بعدا سری URM مخفف Uniradio Metric است.

سیستم های RG ایالات متحده برای انواع کابل کواکس سری RG در اصل برای تعیین انواع کابل های کواکس برای استفاده نظامی مورد استفاده قرار می گرفت و مشخصات به صورت RG (RG از رادیو راهنما) به اضافه دو عدد در آمده است.

اگرچه اکنون از مشخصات کامل MIL به طور رسمی برای تعیین بیشتر اجزا استفاده می شود، کابلهای RF سری RG به دلیل استقبال گسترده از آن، همچنان مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال باید توجه داشت که مشخصات RG دیگر حفظ نمی شود بنابراین هیچ تضمین کاملی در مورد مشخصات دقیق نوع خاص کابل کواکس وجود ندارد.

کابل کواکسیال کجا استفاده می شود؟

طیف گسترده ای از کاربرد ها برای کابل کشی هم محور وجود دارد. دو مقدار اولیه امپدانس 50 و 75 اهم تعیین کننده برنامه های خاص با 50 اهم در درجه اول در برنامه های سیگنال داده و 75 اهم مورد استفاده در برنامه های سیگنال تصویری است.

کابل کواکسیال یک کابل برق دو رسانا است که متشکل از یک هادی مرکزی و یک هادی خارجی با فاصله بین عایق بین این دو است.

کابل کواکسیال چگونه استفاده می شود؟

در ابتدا، از کابل های کواکسیال برای انتقال انرژی فرکانس رادیویی استفاده می شود. این سیستم کنترل دقیق بر روی امپدانس الکتریکی را ارائه می دهد. این عملکرد عالی در فرکانس های بالا و کنترل  محافظ EMI برتر را به همراه دارد.

نصب کابل کواکسیال

عبارت مرتبط با کابل کواکسیال

میرایی Attenuation (Insertion Loss) از دست دادن قدرت. میرایی معمولاً در از دست دادن دسی بل در هر طول کابل اندازه گیری می شود (به عنوان مثال 31.0 dB / 100Ft.). میرایی با افزایش فرکانس افزایش می یابد.

Bend Radius مقدار شعاع کابل می تواند بدون هیچگونه اثر مخربی خم شود.

Conductor Center سیم جامد یا رشته ای در وسط کابل کواکسیال. قطر رسانا توسط American Wire Gauge (AWG) اندازه گیری می شود.

Coaxial Adapter  دستگاهی است که برای تغییر یک نوع اتصال به دیگری یا یک جنسیت به جنس دیگر استفاده می شود (به عنوان مثال BNC به آداپتور SMA).

کابل کواکسیال یک خط انتقال استوانه ای دو رسانا به طور معمول از یک هادی مرکز، یک ماده دی الکتریک عایق و یک هادی خارجی (محافظ) تشکیل شده است. کابل کواکسیال می تواند ماهیت انعطاف پذیر داشته باشد (معمولاً در مجامع L com)، نیمه صلب یا سفت و سخت است.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
5 کاربرد مهم فیبر نوری

Coaxial Connector دستگاه اتصال در هر انتهای مجموعه کابل کواکسیال یافت می شود. انواع متداول اتصال دهنده های کواکسیال مانند BNC، SMA، SMB، F و غیره وجود دارد.

دی الکتریک  Dielectricمواد عایقی که هادی مرکز و محافظ را از هم جدا می کند.

تداخل الکترومغناطیسی (EMI) انرژی الکتریکی یا الکترو مغناطیسی که سیگنال های الکتریکی را مختل می کند.

فرکانس  Frequencyتعداد دفعاتی که یک اقدام دوره ای در یک ثانیه رخ می دهد. در هرتز اندازه گیری شده است.

امپدانس  Impedanceبه زبان ساده، امپدانس در یک محصول کواکسیال، اندازه گیری مقاومت در برابر جریان جریان است. واحد اندازه گیری اهم است.

در زیر تعریف صحیح تری وجود دارد امپدانس خط انتقال که به عنوان امپدانس مشخصه نیز شناخته می شود، نسبت دامنه های یک جفت ولتاژ و امواج جریان است که در امتداد یک خط انتقال بی نهایت طولانی پخش می شود و فاقد هرگونه بازتاب است. اندازه گیری های امپدانس مشخصه مانند مقاومت در هنگام برخورد با انواع کابل کواکسیال. امپدانس مشخصه رابطه ای بین ظرفیت در واحد طول و القا در واحد طول است.

نسبت های قطر کواکسیال داخلی و خارجی و ثابت دی الکتریک در کابل پارامترهای مربوط به تعیین امپدانس مشخصه را تعیین می کنند.

Insertion Loss اندازه گیری میرایی که توسط خروجی سیستم قبل و بعد از اتصال کابل و / یا دستگاه تعیین می شود.

جک  Jack اتصال دهنده مادگی معمولاً دارای یک سوکت مرکزی است.

فرکانس های مایکروویو Microwave Frequencies فرکانس های مایکروویو از فرکانس فوق العاده بالا (UHF) .3 3 گیگاهرتز، فرکانس فوق العاده بالا (SHF) 3 30 گیگاهرتز تا فرکانس بسیار بالا (EHF) 30 300 گیگاهرتز متغیر است.

MIL C 17 MIL C 17 یک سند مشخصات است که از دهه 1940 برای استاندارد سازی مشخصات فیزیکی و الکتریکی کابل های کواکسیال استفاده می شود. دیگر هیچ کنترلی روی مشخصات RG وجود ندارد بنابراین عملکرد کابلها ممکن است متفاوت از کابلهای چسبیده به MIL C 17 باشد.

پلاگین Plug  اتصال نر که معمولاً شامل یک پایه مرکزی است.

RF (فرکانس رادیویی) باند فرکانسی از 3 مگاهرتز تا 3 گیگاهرتز. در درجه اول برای انتقال سیگنال های رادیویی و تلویزیونی استفاده می شود.

نمادهای RG / U برای نشان دادن کابل کواکسیال استفاده می شود که براساس مشخصات دولت ایالات متحده ساخته شده است (R = فرکانس رادیویی، G = دولت، U = مشخصات جهانی)

محافظ  Shielding رسانای محافظ ساخته شده از سیم یا فویل فلزی که دی الکتریک و هادی مرکز را می پوشاند.

Twinaxial شاخه ای از کابل کواکسیال. دو هادی مرکز با یک محافظ دی الکتریک و بافته شده.

سرعت انتشار (VP) معمولاً به صورت درصد بیان می شود، VP سرعت انتقال انرژی الکتریکی در یک طول مشخص شده از کابل در مقایسه با سرعت نور است.

VSWR (نسبت موج ایستاده ولتاژ) نسبت حداکثر ولتاژ موثر به حداقل ولتاژ موثر اندازه گیری شده در امتداد یک خط انتقال RF. این مقدار به طور کلی با فرکانس افزایش می یابد و مقادیر بالاتر مطلوب نیستند.

برای خرید بهترین انواع کابل کواکسیال با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پنج =