اخبار فروشگاه

آداپتور فیبر نوری را چطور تمیز کنیم؟

آداپتور فیبر نوری

همانطور که می دانید اداپتور فیبر نوری از اصلی ترین تجهیزاتی است که برای اتصالات کابل های فیبر نوری و انتقال دیتا ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطالب قبلی شما را با نحوه خرید پچ کورد فیبر نوری اشنا کردیم.

در ادامه همراه ما باشید تا در مورد تمیز کردن آداپتور فیبر نوری اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

راهنمای تمیز کردن آداپتور فیبر نوری

اگرچه آداپتور فیبر نوری نسبتاً کوچک است و به قسمت کوچکی از کابل فیبر نوری تعلق دارد، اما تاثیری در اهمیت آن در سیستم کابل کشی فیبر نوری ندارد. مانند سایر تجهیزات فیبر نوری، این تجهیزات باید تمیز شوند.

دو روش تمیز کردن اصلی وجود دارد، یعنی تمیز کردن با دست و غیر تماسی.

آداپتور فیبر نوری

روش تمیز کردن با دست

کاغذ پاک کننده بدون گرد و غبار؛ برای پاک کردن قسمت انتهایی اتصال فیبر نوری از کاغذ بدون گرد و غبار یا پارچه بدون گرد و غبار با الکل استفاده کنید.

جعبه تمیز کردن فیبر نوری نوع کاست؛ نقش ویژه ای از نوار پاک کن در پوشش نورد نصب شده است و اصل این است که از چسب قوی روی نوار پاک کن استفاده کنید تا خاک را در قسمت انتهایی اتصال فیبر بچسبانید.

قلم مخصوص تمیز کردن فیبر؛ قلم تمیز کننده فیبر نوری مخصوصاً برای تمیز کردن قسمت داخلی آداپتور فیبر یا انتهای فروس استفاده می شود. روش بسیار ساده است. انتهای شارژ مجدد در روکش سرامیکی آداپتور قرار می گیرد و با یک فشار تمیز می شود.

روش تمیز کردن بدون تماس

روش تمیز کردن التراسونیک، دستگاه تمیز کردن التراسونیک در بازار این روش تمیز کردن را تصویب می کند، و مایع تمیز کننده به ستون مایع اولتراسونیک تبدیل می شود تا به قسمت انتهایی اتصال فیبر ارسال شود.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
پهنای باند کابل فیبر نوری چقدر است؟

روش دمیدن فشار بالا ؛ مایع تمیز کننده در قسمت انتهایی اتصال فیبر نشان داده شده است، و سپس از گاز فشار بالا برای تراز کردن قسمت انتهایی اتصال برای تمیز کردن قسمت انتهایی استفاده می شود.

برای خرید آداپتور فیبر نوری با بهترین کیفیت با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸  تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =