اخبار فروشگاه

2 نکته مهم در کار با کابل شبکه

کابل شبکه

همانطور که می دانید برای انتقال دیتا ها و اطلاعات از کابل شبکه استفاده می شود.

کابل های شبکه انواع مختلفی دارد و بسته به نوع کاربردی که شما می خواهید لازم است تا کابل مورد نیازتان را تهیه کنید.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مشخصه های کابل شبکه آشنا کردیم و اطلاعات مهمی در این زمینه در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

برای تهیه بهترین انواع کابل شبکه لازم است تا اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد کابل شبکه به دست آورید.

این نوع کابل ها، چندین سال است که در محیط های اداری تجاری سلطنت می کند. امروز، بخش کنترل و اتوماسیون صنعتی به سرعت به سمت این فناوری باز و مبتنی بر استاندارد حرکت می کند. در مورد انتخاب لایه فیزیکی یعنی سیستم کابل کشی، برخی از چالش ها وجود دارد.

کابل

نکات مهم در مورد کار با کابل شبکه

نصب و راه اندازی

با کشیدن یک UTP با درجه تجاری با فشار بیش از حد، کابل کشیده می شود. استانداردهای تجاری حداکثر کشش 25 پوند را مشخص می کنند. ممکن است شما با 100 پا کابل شروع کنید و با 100 پا و 2 اینچ تمام شوید. این کشیدگی باعث از بین رفتن بیش از حد سیگنال (میرایی) و تأخیر سیگنال می شود که مسافت کار کابل را محدود می کند.

علاوه بر این، با استفاده از کابل، جفتهای پیچ خورده ممکن است باز شوند، مرکز هادی های جفت را به فاصله مرکز تغییر داده و باعث عدم تعادل می شوید. این منجر به جفت شدن بیشتر از جفت به جفت (متقاطع)، تکرار سیگنال (از دست دادن بازگشت) و حساسیت بیشتر به محیط EMI / RFI خواهد شد. هر یک از این عوامل می تواند باعث از بین رفتن اطلاعات روی کابل و در نتیجه خرابی فرآیند یا مشکلات ایمنی شود.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
قیمت منبع تغذیه سوئیچینگ چقدر است؟

دما و تاثیرات اشعه یو وی

دما همچنین نقش مهمی در عملکرد کابل در محیط های صنعتی دارد. سرمازدگی شدید باعث می شود کابل سفت، شکننده و کار سخت باشد. از طرف دیگر، دمای بسیار بالا می تواند پلاستیک مورد استفاده در ساخت کابل را تخریب کند. مشخص کردن کابل هایی که برای مقاومت در برابر دمای محیط انتظار می رود مهم است.

با این وجود، درجه بندی دمای کابل تنها مورد توجه نیست. ضعف کابل COTS رده 5e معمولی با سرعت 0.4٪ در هر درجه سانتیگراد بالاتر از 20 درجه سانتیگراد افزایش می یابد. در 60 درجه سانتیگراد، میرایی ممکن است 16٪ افزایش یابد. به همین دلایل، انتخاب یک سیستم کابل کشی ناهموار که قدرت صنعتی، عملکرد ضعیف دما را دارد، بسیار مهم است.

برای تهیه بهترین انواع کابل شبکه با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 8 =