اخبار فروشگاه

خرید اینترنتی کابل CAT6A NEXANS

برای خرید اینترنتی کابل CAT6A NEXANS لازم است تا فاکتور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید.

در مطالب قبلی شما را با خرید آداپتور ۱۲ ولت در سال ۱۴۰۱ آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

فهمیدن اینکه کدام کابل های شبکه بدون اینکه از آنجا خارج شوید، برای شما بهتر کار خواهد کرد، اما ما برای کمک به اینجا هستیم.

ما یک راهنمای مفید را در کنار هم قرار داده ایم که شامل یک جدول، واژه نامه و سایر نکات خرید است که مزایا و مسائل کابل های مختلف شبکه را مقایسه می کند.

توضیح دهنده ما در زیر یک روش عالی برای شروع چگونگی انتخاب بهترین کابل شبکه برای محیط خانه یا محل کار شما است.

ساده ترین راه برای انتخاب کابل، انتخاب یکی با دامنه و عملکرد مورد نیاز شما است.

خرید اینترنتی کابل CAT6A NEXANS

با سرعت اتصال اینترنت خانگی خود شروع کنید. اگر اینترنت گیگابیت (1 گیگابیت بر ثانیه) دارید ، یک کابل شبکه قدیمی سرعت شما را کند نگه می دارد. اگر اتصال آهسته تری دارید – شاید 10 یا 20 مگابیت در ثانیه – با هر چیز Cat 5 یا جدیدتر خوب هستید.

اگر سرعت واقعی اشتراک اینترنت خود را نمی دانید ، رایانه شخصی خود را مستقیماً به مودم وصل کنید و این تست سرعت را بارگیری کنید. انجام این کار ایده شروع را از نظر اتصال سیمی به شما ارائه می دهد. اگر اشتراک شما فقط از بارگیری 50 مگابیت در ثانیه پشتیبانی می کند ، خرید کابل شبکه 1 گیگابیت بر ثانیه به سادگی بیش از حد است – حداقل در حال حاضر اینطور است .

در مرحله بعد ، سرعت مورد نیاز شبکه خود را در نظر بگیرید. این دانش برای اکثر کاربران خانگی بی ربط نیست. با این وجود ، اگر به طور مکرر پرونده های بزرگ را بین رایانه ها یا فیلم های پهنای باند بسیار بالا جابجا کنید ، یک کابل شبکه بهتر می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

کابل CAT6A NEXANSاز آنجا که روترهای امروز سریعتر و تواناتر می شوند و سرعت شبکه سریعتر را تسهیل می کنند ، برای استفاده کامل به کابل های توانمندتری نیاز دارید. اگر به دنبال کابل جایگزینی هستید ، ایده خوب است که یکی از نسخه های جدید را انتخاب کنید تا از سرعت و اثبات آینده خود برای سالهای آینده استفاده کنید. این معمولاً به معنای استفاده از کابل CAT6A NEXANS یا حتی کابل CAT 8 است. به خودی خود ، یک کابل سریع شبکه تفاوت بزرگی ایجاد نمی کند ، اما یک کابل خوب می تواند همراه با سایر دستگاه های شبکه با کیفیت بالا کار کند تا اطمینان حاصل شود که اتصال شما تا حد امکان قوی است.

بهترین کابل شبکه برای شما کدام است؟

هنگام خرید کابل ، ممکن است متوجه شوید که آنها تقریباً همیشه به عنوان ‘Cat 5’ ، ‘Cat6e’ یا چیزهای مشابه مانند کابل CAT6A NEXANS طبقه بندی شده اند. ‘Cat’ مخفف ‘دسته’ است. شماره ای که در زیر آمده است ، نسخه مشخصات پشتیبانی شده توسط کابل را نشان می دهد. یک قاعده کلی این است که اعداد بالاتر نشان دهنده سرعت سریعتر و فرکانس های بالاتر ، اندازه گیری شده در Megahertz (MHz) است.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
پچ کورد فیبر نوری چیست و 3 مزیت مهم آن

همانطور که در اکثر فناوری ها وجود دارد کابل های جدید به طور معمول از پهنای باند بالاتر پشتیبانی می کنند و بنابراین سرعت بارگیری و اتصالات سریعتر را افزایش می دهند.

به خاطر داشته باشید که کابل های شبکه بلند تر سرعت انتقال کندتر را دارند. به همین دلیل کابل های شبکه تمایل به دو رتبه بندی سرعت دارند ، یکی در 10 تا 30 متر و دیگری در 100 متر. از آنجا که رتبه 100 متری در خارج از پروژه های حرفه ای بسیار بزرگ اهمیتی ندارد ، ما پیشنهاد می کنیم فقط روی تعداد 10 تا 30 متر تمرکز کنید.

در زیر می توانید قابلیت های هر نوع کابل را مشاهده کنید.

(ما دسته های 1 ، 2 و 4 را مورد بررسی قرار نمی دهیم، زیرا آنها از نظر فنی به عنوان استانداردهای شبکه شناخته نمی شوند و امروز کاربردی ندارند. ما همچنین 3 و 5 را رد می کنیم زیرا آنها منسوخ ، کند و قطع می شوند).

  • Cat 5e

‘E’ در CAT 5E مخفف ‘پیشرفته’ است. هیچ تفاوت ظاهری بین کابل های CAT 5 و CAT 5E وجود ندارد. با این حال ، تولید کنندگان برای از بین بردن انتقال سیگنال ناخواسته بین کانال های ارتباطی (Crosstalk) کابل های CAT 5E را تحت استانداردهای آزمایش دقیق تر می سازند. CAT 5E در حال حاضر متداول ترین کابل است، عمدتا به دلیل کم هزینه تولید و پشتیبانی از سرعت سریعتر از کابل های CAT 5 است.

  • Cat 6

کابل شبکه CAT 6 از پهنای باند بالاتر از کابل های CAT 5 و CAT 5E پشتیبانی می کند. آنها کاملاً محکم هستند و معمولاً مجهز به فویل یا محافظ بافته هستند. محافظ از جفت های پیچ خورده در داخل کابل شبکه محافظت می کند ، که به جلوگیری از تداخل و تداخل نویز کمک می کند. کابل های CAT 6 از نظر فنی از سرعت حداکثر 10 گیگابیت در ثانیه تا 55 متر پشتیبانی می کنند. کابل های دارای این سرعت کابل Cat 6 از انواع CAT 5 و CAT 5E گران تر است.

  • Cat 6a

‘A’ در CAT 6A مخفف ‘تقویت شده’ است. کابل های مبتنی بر این استاندارد با پشتیبانی دو برابر پهنای باند ، یک قدم از نسخه های CAT 6 است. آنها همچنین قادر به حفظ سرعت انتقال بالاتر در طول کابل طولانی تر هستند. کابل های CAT 6A محافظت می شوند ، و ماهی قشری – که به اندازه کافی ضخیم است برای از بین بردن تداخل – کابل بسیار متراکم تر و انعطاف پذیر نسبت به Cat 6 را ایجاد می کند.

  • Cat 7 و Cat 7a

کابل های CAT 7 و CAT 7A بسیار عملکردی متفاوت دارند اما برای اکثر افراد بی فایده هستند. بیایید دلایل زیر را بررسی کنیم:

کابل های CAT 7 با استفاده از جدیدترین فناوری شبکه که به طور گسترده در دسترس است ، از پهنای باند بالاتر و سرعت انتقال به طور قابل توجهی سریعتر از کابل های CAT 6 پشتیبانی می کنند. کابل های CAT 7 به 100 گیگابیت در ثانیه در محدوده 15 متر می رسند و آنها را به یکی از توانمندترین دسته کابلهای شبکه تبدیل می کند. کابل های CAT 7 همیشه محافظت می شوند و از یک کانکتور اصلاح شده Gigagate45 استفاده می کنند که با درگاه های شبکه RJ45 سازگار است.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
3 مزیت مهم استفاده از روکش های مسی برای فیبر نوری

این کانکتور مادیفای شده GG45 یک جزء اختصاصی است ، اما در حالی که سازگاری پشتیبانی کمک می کند ، هنوز هم در مورد استانداردهای قبلی کابل شبکه مواردی وجود دارد. این امر باعث شد تا بیشتر تولید کنندگان از استاندارد CAT 7 جلوگیری کنند ، به همین دلیل بسیار نادر است.

این مشکل منجر به توسعه CAT 6A و سردرگمی بازاریابی زیادی شد زیرا برخی از فروشندگان شروع به مراجعه به Cat 6a به عنوان Cat7 کردند. همیشه مشخصات قبل از خرید را بررسی کنید.

CAT 7A یکی از بالاترین مشخصات کابل های کابل شبکه را که می توانید خریداری کنید ارائه می دهد ، اما به طور گسترده ای در دسترس نیست و فقط چند گزینه سخت افزار شبکه پشتیبانی را ارائه می دهد. استاندارد 7A برای پشتیبانی از 40 اتصالات کابل شبکه گیگابیت تا 50 متر و – دقیقاً مانند CAT 7 ، اما با بهبود پهنای باند کلی – بیش از 50 ٪ طراحی شده است. این پیشرفت ممکن است در برخی موارد مفید باشد، اما کابل های CAT 7A بسیار گرانتر از هر گزینه دیگر هستند.

  • Cat 8

اگرچه این کابل ها در حال حاضر برای خرید در دسترس هستند، اما ممکن است متوجه شوید که آنها فقط برای استفاده منظم در خانه بیش از حد هستند. این استاندارد نوید فرکانس حداکثر 2000 مگاهرتز و سرعت حداکثر 40 گیگابیت در ثانیه در 30 متر را می دهد. این فرکانس بالا همچنین به محافظ نیاز دارد ، به این معنی که هرگز کابل های CAT 8 را پیدا نخواهید کرد. حتی بیشتر ، CAT 8 از دو اتصال دهنده پشتیبانی می کند. بنابراین فقط سه کابل متصل با طول ترکیبی 30 متر را امکان پذیر می کند. کابل های CAT 8 بیش از سایر گزینه ها هزینه خواهند داشت ، اما این روزها مقرون به صرفه تر شده اند. می توانید گزینه هایی را برای کابل 10 فوت Cat 8 زیر 15 دلار پیدا کنید.

CAT 8 همچنین تنها کابل برای رعایت جدیدترین استانداردهای IEEE (فرکانس فوق الذکر 40 گیگابیت بر ثانیه و 2000 مگاهرتز) است که یکی از دلایلی است که با وجود هزینه های قابل توجه بالاتر ، یک انتخاب عالی برای اثبات آینده است. به عنوان یک امتیاز اضافی ، همچنین از کانکتور CAT 7 استفاده می کند.

تمایز بین کابل های که امروز در آینجا وجود دارد ، آسان است. با این حال ، همچنین می توان با اصطلاحات پیچیده مرتبط با این محصولات اشتباه گرفت. ما می خواهیم به شما کمک کنیم به همین دلیل ما چند اصطلاح مرتبط با کابل شبکه را بیان کرده ایم و توضیح داده ایم که هر کلمه به چه معنی است و در عین حال ایده کاملی از آنچه می توانید هنگام خرید هر نوع کابل انتظار داشته باشید ، به شما ارائه می دهیم.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
پهنای باند کابل فیبر نوری چقدر است؟

انواع کابل

CAT: این اصطلاح نسخه کوتاه ‘دسته’ است.

TP (جفت های پیچ خورده): این نوع کابل های کابل شبکه از سیم هایی تشکیل شده است که در داخل آن پیچیده هستند. جفت های پیچ خورده در صنعت رواج دارند. این نوع فقط برای کابل های فیبر نوری با توجه به حداکثر طول و میزان کاهش سرعت آنها ثانویه است.

UTP (جفت های پیچ خورده بدون سیم): جفت های پیچ خورده بدون هیچ گونه فویل یا یک پوشش محافظ در هم تنیده ندارند. این نوع طراحی به آنها اجازه می دهد تا به طور فزاینده ای انعطاف پذیر و بسیار ارزان تر برای تولید باشند. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که یک کابل UTP ممکن است از کیفیت سیگنال خوبی برخوردار باشد و خطر بیشتری را برای تداخل ایجاد کند.

STP یا SSTP (جفت های پیچ خورده محافظ): این کابل های شبکه خاص توسط محافظ قوی و بافته محافظت می شوند. پوشش روی کابل STP به طور معمول از مس یا نوع دیگری از ماده رسانا ساخته شده و در کاهش نویز و افزایش کیفیت اتصال کمک می کند.

FTP یا SFTP (جفت های پیچ خورده خنثی): جفت های پیچ خورده Foiled نوع دیگری از کابل شبکه هستند که دارای سپر فویل برای ایمن سازی سیم ها هستند. بسیاری از افراد از این کابل های خاص برای کاهش نویز ، تقویت اتصال و دستیابی به ارتباط بهتری استفاده می کنند.

اتصالات شبکه

اتصالات شبکه از یک طراحی تخصصی با هشت پین استفاده می کنند که باید در جای خود قرار بگیرند ، که به طور معمول یک اتصال 8p8c نامیده می شوند. کابل های شبکه دارای چند نوع مختلف اتصالات 8p8c هستند و دانستن تفاوت به شما در درک دسته بندی های مختلف شبکه به وضوح کمک می کند:

RJ45: این اتصال استاندارد ‘ثبت شده جک 45’ است که کابل های شبکه از آن استفاده می کنند. بر اساس نحوه رنگ زدن و چیدمان کابل ها، دو تغییر وجود دارد، استاندارد T568B محبوب تر و استاندارد T568A کمتر متداول است (به ویژه مهم نیست مگر اینکه سیم کشی دقیق انجام دهید). کانکتور RJ45 تقریباً در هر دسته شبکه ، از CAT 1 تا CAT 6 و همچنین CAT 8 استفاده می شود.

GG45 برای کابل های شبکه Cat 7 ، استانداردها به طور خلاصه به یک کانکتور جدید به نام Gigagate45 یا GG45 تغییر یافتند. GG45 برای برخی از تطبیق پذیری فرکانس با چندین هادی اضافی همراه شد. این سازگار با اتصالات RJ45 است ، اما اتصال جدید تا حد زیادی غیر ضروری تلقی می شد ، به همین دلیل CAT 8 به RJ45 تغییر یافت.

EtherCon RJ45: اتصالات RJ45 به راحتی قابل استفاده هستند اما همیشه با دوام نیستند – از جمله سایر موارد می توانند کلیپ های پلاستیکی ساخته شوند. EtherCon یک نسخه ناهموار از کانکتور RJ45 است که توسط Neutrik ساخته شده و در شرایطی استفاده می شود که کانکتور سنتی RJ45 بسیار شکننده است.

برای خرید اینترنتی کابل CAT6A NEXANS با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − یک =