فیبر نوری

تفاوت کابل فیبر نوری با کابل مسی

کابل فیبر نوری با کابل مسی چه تفاوتی دارد؟

در مطالب قبلی شما را با نصب و راه اندازی کابل فیبر نوری آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص کابل های فیبر نوری به دست آورید.

آیا بین میزان پهنای باند ارائه شده توسط اینترنت فیبر و اینترنت پرسرعت مس تفاوت معنی داری وجود دارد؟

آیا تصمیم خود را برای تجارت فقط باید بر اساس پهنای باند تنظیم کنید؟

برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد سرویس اینترنت تجاری، باید تفاوت بین اتصال فیبر و مس را بدانید.

این شامل میزان پهنای باند هر گزینه و نحوه تأمین نیاز مشاغل شما برای داده در حال و آینده است.

تقاضا برای پهنای باند از زمان راه اندازی سرویس های داده هر 18 ماه دو برابر شده است و این رشد هیچ نشانه ای از کند شدن را نشان نمی دهد.

این ضروری است که هر نوع اتصال داده ای را که انتخاب می کنید می تواند همراه با فناوری و ترافیک کسب و کار شما رشد کند.

ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید فیبر یا مس کدام یک برای شما مناسب تر است.

کابل قیبر نوری

پهنای باند چیست؟

پهنای باند به عنوان حداکثر سرعت انتقال داده داده ها (معمولاً اتصال به اینترنت) یا ظرفیت شبکه که به طور کلی در گیگابیت بر ثانیه (گیگابیت بر ثانیه) یا مگابیت بر ثانیه (مگابیت در ثانیه) بیان می شود، تعریف می شود.

هرچه پهنای باند بیشتری توسط سرویس اینترنت تجارت شما ارائه شود، می توانید داده های بیشتری را همزمان انتقال دهید.

پهنای باند با سرعت یکسان نیست زیرا پهنای باند به حداکثر میزان انتقال داده در ثانیه اشاره دارد.

اندازه گیری سرعت اینترنت براساس نرخ واقعی انتقال داده در هر ثانیه است. پهنای باند در واقع مقدار سرعت بالقوه قابل استفاده است.

با این حال، اتصال داده کند و سایر مشکلات اتصال مانند از دست دادن بسته و …، اغلب به دلیل پهنای باند ناکافی ایجاد می شوند.

با این حال، اتصال داده کند و سایر مشکلات اتصال مانند از دست دادن بسته و jitter، اغلب به دلیل پهنای باند ناکافی ایجاد می شوند.

پهنای باند بسیار مهم است، اما تنها عاملی نیست که کیفیت خدمات اینترنتی کسب و کار را تحت تأثیر قرار می دهد.

سرعت، عملکرد و قابلیت اطمینان اغلب با پهنای باند اشتباه گرفته می شود و احتمالاً به همان اندازه برای رضایت کسب و کار با اتصال داده مهم است.

پهنای باند تفاوت قابل توجهی بین مس در مقابل فیبر است، اما این فن آوری ها همچنین سطح اطمینان و هزینه های مختلفی را برای تجهیزات مورد نیاز برای انتقال داده فراهم می کنند.

تفاوت فیبرنوری و مس

فناوری های زمینه ای باعث ایجاد پهنای باند بین فیبر و مس می شوند. اینترنت فیبر از بسته های نازک الیاف نوری یا رشته های شیشه بسیار خالص و باریک موی انسان برای انتقال داده ها با استفاده از پالس های نور لیزر مادون قرمز استفاده می کند.

کابل های مسی به معنای واقعی کلمه از سیم های مسی استفاده می کنند و یک فناوری قابل توجهی بزرگتر است که ابتدا برای انتقال داده های تماس صوتی از طریق پالس الکتریکی طراحی شده است.

اختلاف پهنای باند، در واقع، تفاوت بین فوتون و الکترون است. مس از الکترون برای انتقال داده استفاده می کند، در حالی که فیبر از فوتون استفاده می کند.

نور سریعتر از پالس های الکتریکی است، بنابراین فیبر می تواند بیت بیشتری از اطلاعات را در هر ثانیه منتقل کند و پهنای باند بیشتری را ارائه دهد. با این وجود، قابلیت انتقال تنها تفاوت این فناوری ها نیست.

مسافت

تمام سیگنال های داده در محدوده ای تخریب می شوند، اما فیبر دوام سیگنال قابل توجهی بهتر را ارائه می دهد. فیبر در فاصله بیش از 100 متر فقط 3٪ از سیگنال را از دست می دهد، در مقایسه با 94٪ از دست دادن سیگنال مس.

فیبر نوری

تداخل

بسته های فیبر نوری جریان الکتریکی را هدایت نمی کنند و باعث می شوند اتصالات داده های فیبر در برابر آتش، تداخل الکترومغناطیسی، صاعقه یا سیگنال های رادیویی کاملاً مقاوم باشند. کابل های مسی برای هدایت الکتریسیته طراحی شده اند و اینترنت مس را در برابر خطوط برق، صاعقه و درگیری سیگنال های عمدی آسیب پذیر می کنند.

مقاومت

کابل مسی به راحتی می تواند در هنگام نصب یا به طور تصادفی شکسته شود. مس با وجود اندازه بزرگ، تحمل کمی در برابر کشش دارد.

کابل فیبر نوری از کابل کشی مس کوچکتر، سبک تر و با دوام تر است و به طور کلی فقط از طریق خرابکاری عمدی آسیب می بیند، اگرچه باید از کابل فیبر مراقبت کنید چرا که به هر حال آن نیز ممکن است به راحتی آسیب ببیند. به طور معمول، برای دوام بیشتر آن در یک روکش محافظ غلاف می شود.

فیبر در مقایسه با مس چقدر پهنای باند بیشتری ارائه می دهد؟

به طور کلی، ارائه دهندگان فناوری فیبر به احتمال زیاد “پهنای باند متقارن” را به مشتریان ارائه می دهند که برابر با سرعت بارگذاری و بارگیری برابر است.

این قابلیت را می توان با ارائه دهندگان اینترنت پرسرعت مس پیدا کرد، گرچه نادر است.

ملاحظات دیگر چیست؟

  • آیا پهنای باند مهم است؟ کاملا.

داشتن پهنای باند کافی برای فعالیت های تجاری مدرن حیاتی است. اگر اتصال داده شما فاقد پهنای باند است، ممکن است در استفاده از برنامه های ابری یا برقراری ارتباط با مشتری از طریق تلفن از طریق IP، کنفرانس وب یا سایر اشکال ارتباطات تلاش کنید.

اگر به محدودیت پهنای باند سرویس اینترنت موجود خود رسیده باشید، مقیاس گذاری اتصال داده برای افزایش پهنای باند برای محافظت از تولید لازم است.

با این حال، پهنای باند تنها موردی نیست که باید در تصمیم شما در مورد ارتقا به فیبر تأثیر بگذارد. قیمت، قابلیت اطمینان، تأخیر و امنیت از دیگر عواملی هستند که باید بخاطر بسپارید.

  • هزینه اینترنت فیبر چقدر است؟

هزینه نصب اینترنت فیبر نوری برای اولین بار می تواند برای کسب و کارها حتی در همان منطقه بسیار متفاوت باشد. عامل اصلی که بر هزینه نصب فیبر تأثیر می گذارد، مجاورت شما با منابع فیبر است.

اگر کسب و کار شما وابسته به فیبر نوری شده باشد، و دسترسی بیشتری به آن داشته باشید هزینه برای شما بسیار ارزان تر از شرکتی است که در فاصله قابل توجهی از منابع قرار دارد.

به روزرسانی به فیبر به طور کلی گران تر از ماندن در کنار کابل های مسی است، اما هزینه کل نصب فیبر می تواند فریبنده باشد.

فیبر دارای هزینه کل مالکیت (TCO) کمتری نسبت به مس است که به دلیل ماندگاری برتر و چرخه عمر طولانی تر است. ه

مچنین ممکن است با افزایش بهره وری و در دسترس بودن هزینه های کسب و کار شما را کاهش دهد.

  • کدام یک قابل اطمینان تر است؟

 

در دسترس بودن و قابلیت اطمینان بودن اتصال داده ها با “هزینه های نرم” بلند مدت یک سیستم ارتباط دارد، که در بهره وری و رضایت مشتری منعکس می شود.

فیبر به دلیل مقاومت در برابر تداخل، نوسانات دما و رطوبت، انتقال داده ها را با اطمینان تر انجام می دهد.

با فروشنده ای که تضمین های به موقع برای مشتریان داده های سازمانی ارائه می دهد، تجارت شما می تواند به تداوم برتر دست یابد.

  • آیا فیبر نوری یا مس تاخیر کمتری را ارائه می دهد؟

تأخیر شبکه اندازه گیری تأخیر یا مدت زمان لازم برای انجام موفقیت آمیز انتقال داده است. تأخیر با نحوه درک کاربران نهایی از سرعت ارتباط نزدیک دارد، اما همان پهنای باند نیست. عواملی که می توانند باعث ایجاد تأخیر در شبکه پهنای باند شوند شامل نوع اتصال، مسافت و تقاضا برای منابع ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) است.

  • آیا تجهیزات من سازگار است؟

ممکن است کسب و کار شما به برخی از سخت افزارها و تجهیزات برای ارتقا infrastructure زیرساخت برای ارتقا fiber نیاز داشته باشد. این می تواند هزینه های پذیرش فیبر نوری را فراتر از نصب اولیه افزایش دهد.

اگرچه ارزیابی تخصصی تنها روش قابل اعتماد برای تعیین سازگاری تجهیزات است، اما شما می توانید نیاز به انجام ارتقا روترها یا سیم کشی داشته باشید.

  • آیا مس خطرات امنیتی اطلاعاتی دارد؟

مس می تواند در معرض بسیاری از خطرات امنیت اطلاعات و تداوم تجارت باشد. خطوط مس را می توان ضربه زد و یا به راحتی توسط هکر ها آسیب می بیند.

سیگنال های مس را می توان از طریق تداخل عمدی تقارن داد.

مقایسه مزیت های کابل فیبر نوری و مسی

اتصال اینترنت از طریق شبکه های فیبر نوری به استاندارد طلایی برای انتقال سریع و با کیفیت بالا داده ها برای مشاغل تبدیل شده است.

ماهیت نسبتاً جدید این فناوری می تواند برخی از افراد را برای سرمایه گذاری در آن برای تجارت خود مردد کند.

فیبر برای انتقال داده ها به جای برق به نور متکی است، که باعث تسهیل در اتصال سریعتر اینترنت می شود که توانایی مدیریت پهنای باند را دارند.

طبق FCC، ارائه دهندگان فیبر به طور مداوم 117٪ از سرعت تبلیغاتی را ارائه می دهند، حتی در زمان اوج تقاضا.

مزایای تجاری اینترنت فیبر نوری

در حالی که اکثر تصمیم گیرندگان شغلی از مزایای سرعت فیبر آگاه هستند، سایر مزایا کمتر شناخته می شوند. صرف یک فناوری جدید می تواند خطرناک باشد، به خصوص برای سازمان هایی که برای ارتباط با مشتری، بهره وری و همکاری مشتری، به اینترنت متکی هستند.

در این اینجا، شما در مورد روش های مختلف مقایسه فیبر نوری اینترنت با کابل مس استاندارد، از جمله پتانسیل پهنای باند، سرعت، قابلیت اطمینان و سایر عوامل، کمی بیشتر خواهید آموخت.

  • 1. پهنای باند

سرمایه گذاری در اینترنت فیبر نوری می تواند پهنای باند شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

زیرساخت سیم مسی و فناوری TDM ماهیت محدودی دارند.

از آنجا که در ابتدا فقط برای انتقال تماس های صوتی طراحی شده بود، تقاضا برای پهنای باند زیاد نبود.

به عنوان مثال، T 1 فقط 1.5 مگابیت بر ثانیه توان عملیاتی دارد.

و به دلیل نحوه کار سیگنالینگ الکتریکی، بسیاری از انواع اتصالات از طریق مس توسط فاصله محدود می شوند.

اگر مدار از 15000 فوت بیشتر باشد، سرویس Ethernet over Copper (EoC) معمولاً در دسترس نیست. برای سازمان هایی که قصد دارند ارتباطات صوتی خود را به Voice Over IP (VoIP) تغییر دهند، ارائه پهنای باند شما از طریق فیبر می تواند یک دارایی ضروری باشد.

برای خرید کابل فیبرنوری با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ تماس بگیرید.

درباره نویسنده