اخبار فروشگاه

روکش کابل کواکسیال از چه موادی ساخته می شود؟

روکش کابل کواکسیال

کابل کواکسیال چه نوع روکشی دارد؟ چه فاکتور هایی در تهیه روکش کابل مورد بررسی قرار می گیرد.

در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سوالات را در اختیارتان قرار دهیم.

همچنین اگر می خواهید در خصوص کابل شبکه outdoor اطلاعاتی به دست آورید مطالب قبلی سایت را مطالعه کنید.

روکش کابل کواکسیال

روکش عایق را می توان از مواد بسیاری تهیه کرد. یک انتخاب معمول PVC است، اما برخی از کاربرد ها ممکن است به مواد مقاوم در برابر آتش نیاز داشته باشند.

برای استفاده در فضای باز ممکن است روکش برای مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش، اکسیداسیون، آسیب جوندگان یا دفن مستقیم لازم باشد.

کابل های کواکسیال از یک ژل انسداد آب برای محافظت از کابل در برابر نفوذ آب از طریق برش های جزئی روکش استفاده می کنند. برای اتصالات داخلی ممکن است روکش عایق حذف شود.

هنگام نصب کابل اترنت روی سقف یا دیوار، ممکن است با اصطلاحاتی مانند CMP، CMR، CM یا موارد دیگر مانند LSZH، PVC و غیره روبرو شوید. در میان این اصطلاحات ذکر شده، CMP، CMR و CM رایج ترین اصطلاحات تعریف شده توسط NEC (کد ملی برق) هستند. این مقاله به شما اطلاعاتی در مورد این رتبه بندی روکش کابل و موقعیت های مناسب آنها می دهد.

روکش کابل کواکسیال

انواع روکش کابل

CMR

این کابل ها ایده آل برای استفاده رایزر هستند. در یک ساختمان تجاری، رایزر فضایی است که توسط امکانات مخابراتی عمودی استفاده می شود و یک طبقه را به یک طبقه دیگر متصل می کند. CMR کابل هایی را که برای استفاده در داخل ساختمان در شاخه عمودی استفاده می شوند، مطابق با بخش 800.53 (B) از کد ملی برق (NEC) مشخص می کند. آزمایشی که برای کابل ها انجام می شود، در استاندارد “UL1666” توضیح داده شده است که ارتفاع انتشار را مهار می کند.

CM / CMG

اینها کابل های ارتباطی برای استفاده چند منظوره هستند. برای استفاده در ساختمان ها با توافق با بخش 800.53 (E) (1) NEC طراحی شده است. آن ها در آزمون مقاومت در برابر آتش که در استاندارد “UL 1865” تعریف شده است، شعله را به بالای سینی پراکنده نمی کنند. به طور کلی، کابل های پچ CMG و CM برای نصب در مناطق غیر رایزر مناسب هستند.

CMP (پلنوم)

این ها به طور خاص با روکش ساخته شده از ماده ای ساخته می شوند که معمولا نشوز می باشد و همچنین باعث از بین بردن شعله آتش می شود. Plenum به فضای هوایی گفته می شود که برای گردش هوا توسط سیستم گرمایش و تهویه هوا مانند کف بلند یا سقف استفاده می شود. متداول ترین ماده روکش برای پلنوم، اتیلن پروپیلن فلوئوری (FEP) یا پلی وینیل کلرید بازدارنده شعله (LSFRPVC) است.

اگرچه “کابلهای پلنوم” جدا از “کابلهای پی وی سی” مشخص می شوند، از ترکیبات پی وی سی اغلب در ساخت یک ماده روکش پلنوم استفاده می شود. CMP یک دسته بندی از کابل ها است که توسط کد ملی برق برای کابل هایی که قرار است در فضای هوایی پلنوم یک ساختمان نصب شوند، توصیف شده است.

آزمایش شناخته شده برای کابل های پلنوم توسط استاندارد 262 انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) توصیف شده است که معیارهای حرکت شعله و عملکرد کم دود را مشخص می کند.

CMX

این رتبه بندی نشان دهنده این است که کابل را می توان برای خارج از منزل استفاده کرد. در آنجا کت دارای درجه سانتیگراد از موادی استفاده می کند که قادر به تحمل شرایط بیرونی هستند. این شرایط می تواند آفتاب، باران و باد می باشد. آنها اغلب با نوار مسدود کننده آب ساخته می شوند تا از رطوبت و آب بسته شود.

این نوع کابل ها نه تنها ضد آب هستند بلکه می توانند مستقیماً در زمین دفن شوند. این کابل اترنت در فضای باز قطعاً باید در نظر گرفته شود که می خواهید یک تنظیم در فضای باز را اجرا کنید.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
کابل فیبر نوری آسیب دیده چه نشانه هایی دارد؟

CL2 / CL3

این کابل ها برای مدارهای کلاس 3 یا کلاس 2 طراحی شده اند، همانطور که در ماده 725 قانون ملی برق توضیح داده شده است. به طور معمول، CL2 / CL3 برای برنامه های ولتاژ پایین، به غیر از ارتباطات یا برق، استفاده می شود. مانند سیگنال های تصویری / صوتی، داده های رایانه ای یا بلندگوها. مشخصات کابل CL2 / CL3 برای محافظت در برابر شوک الکتریکی و آتش سوزی طراحی شده است.

مدارهای CL3 می توانند تا 150 ولت در 150 ولت تأمین کنند در حالی که مدارهای C2 در 30 ولت به قدرتی تا 100 ولت متصل می شوند. بیشتر برنامه های کابل های CL3 را می توان در مدارهای CL2 نصب کرد، اما مدارهای CL2 را نمی توان در مدارهای CL3 اعمال کرد.

PVC

PVC که مخفف پلی وینیل کلراید است، یک ماده روکش چند منظوره است که برای کابل ها استفاده می شود. این یک روکش کابل انعطاف پذیر و مقرون به صرفه است که به طور گسترده ای برای بسیاری از برنامه ها استفاده می شود. سیم کشی ولتاژ پایین، ارتباطات، رایانه و غیره. اغلب در دنیای کابل برای نشان دادن کابلی استفاده می شود که برای استفاده در فضای هوایی پلنوم ایده آل نیست.

پی وی سی می تواند در شرایط آتش سوزی به طور بالقوه خطرناک باشد، از این طریق گاز کلرید هیدروژن و دود غلیظ منتشر می شود که می تواند برای وسایل الکترونیکی خورنده و برای انسان تحریک کننده باشد. آنها اغلب دارای درجه CMR، CMG یا CM هستند که توسط NEC (کد برق ملی) شرح داده شده است.

LSZH

LSZH مخفف کلمه Low Smoke Zero Halogen است. این کابل ها به دلیل خاصیت سمی بودن این ترکیبات هنگام سوختن، با مواد روکش خلاص شده از مواد هالوژنیک مانند برم، کلر، ید طراحی شده اند. کابل LSZH عمدتا در اروپا استفاده می شود. با این حال، آنها برای استفاده توسط کد ملی برق در ایالات متحده مشخص نشده اند.

سایر مواد سازنده روکش کابل

SJT  خدمات ترموپلاستیک

این روکش ساخته شده برای استفاده سخت در داخل خانه و مورد استفاده برای سیم های برق است. آنها معمولاً در بسیاری از سیم های برق که برای رایانه و تعداد زیادی از وسایل الکتریکی استفاده می شود، یافت می شوند. این در ماده 400 قانون ملی برق (NEC) بیان شده است.

SVT ترموپلاستیک

روکش هایی هم هستند که معمولاً در سیم های برق برای چراغ های قابل حمل، پنکه ها و جاروبرقی ها استفاده می شود. این یک روکش همه کاره است که فقط برای استفاده در فضای داخلی ساخته شده است. مانند SJT، آنها در ماده 400 قانون ملی برق (NEC) شرح داده شده اند.

نتیجه

همچنین ممکن است با CMX3 و CMX2 (همان CM اما با سیم کم کیفیت مناسب برای اجرای در فضای باز) و CATVX، CATVR و CATV (برای اجرای تلویزیون) روبرو شوید. با این حال، بیشتر سیم کشی منازل باید با کابل هایی با درجه CM، CMR، CMP یا CMX باشد.

مواد تشکیل دهنده کابل کواکسیال

کابل های RF کواکسیال در حالت آماده به کار صنایع RF / مایکروویو هستند، زیرا آن ها اجزای حیاتی اعم از تلفن های هوشمند و لپ تاپ ها را برای زندگی روزمره گرفته تا رادارها و GPS برای ارتش و هوا و فضا متصل می کنند. تقریباً برای هر برنامه ای، انتقال سیگنال ها از یک مولفه به مولفه دیگر با حفظ یکپارچگی سیگنال کافی، چالش برانگیز است.

افزودن مسیرهای سیگنال پیچیده و پویا نیاز به یک بستر انعطاف پذیر برای انطباق با بسیاری از محیط ها و برنامه ها دارد.

یکی از راه حل ها برای این مشکل توسط مهندس و ریاضیدان مشهور الیور هیویساید ارائه شده است. وی در سال 1880 طرحی را برای یک خط انتقال تلگراف محافظ ثبت اختراع کرد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
راهنمای خرید منبع تغذیه سوئیچینگ

در سال 1929، برای غلبه بر محدودیت های طراحی Heaviside، آزمایشگاه های آزمایشگاهی بل، Lloyd Espenschied و Herman Affel، کابل کواکسیال باند پهن را با هوا مانند فاصله بین دی الکتریک تولید کردند. از زمان این اختراع، فن آوری های کابل کواکسیال هم در مواد و هم در عملکرد پیشرفت کرده اند و راه حل هایی را برای طیف گسترده ای از مشکلات اتصال موج RF / مایکروویو / میلی متر ارائه می دهند.

ابتدایی ترین نسخه کابل کواکسیال از یک سیم رسانای مرکزی تشکیل شده است که به صورت مکانیکی از یک سپر رسانا متقارن استوانه ای توسط هوا مانند دی الکتریک جدا می شود.

این سیلندر درون هندسه هادی سیلندر به سیگنال های الکترومغناطیسی (EM) زیر حداکثر فرکانس قطع اجازه می دهد تا یک موج الکترومغناطیسی عرضی (TEM) (یا یک موج EM با اجزای مغناطیسی و الکتریکی عمود) در فضای جداسازی بین هادی ها ایجاد کند.

برای سیگنال های فراتر از بسامد قطع، اندازه طول موج ها به اندازه کافی کوچک هستند تا حالت های هدایت موج غیر عمودی عرضی (TE) و مغناطیسی عرضی (TM) را تولید کنند.

این حالت های اضافی یکپارچگی و عملکرد سیگنال را کاهش می دهد. به طور کلی، هرچه قطر کابل کواکسیال بیشتر باشد، بسامد قطع کمتر خواهد بود. قابلیت کنترل قدرت نیز با اندازه افزایش می یابد.

با توجه به حساسیت موج حالت TEM در داخل کابل کواکسیال، تمام اجزای هندسی کابل باید در کل خط انتقال سازگار باشند. در غیر این صورت، سیگنال با انواع بازتاب های تخریب کننده و تغییرات فاز دچار مشکل می شود. “یک مهندس باید به فکر مونتاژ کابل کشی باشد که گویی فقط یکی دیگر از اجزای مایکروویو است.

در طراحی ها معمولاً مهندسان صدها و هزاران دلار برای تهیه آمپلی فایر دقیق، فیلتر یا سایر اجزا که تأثیر عمده ای بر عملکرد سیستم دارند، نیاز دارند.

الیس ادامه می دهد: “کابل کشی تأثیر عمده ای روی عملکرد سیستم دارد زمانی که درست انجام نشود. “برخی از افراد به مجموعه های کابل کشی مانند لوله کشی پی وی سی فکر می کنند، گویی که تمام کابل کشی ها دریافت سیگنال از نقطه A به نقطه B است. هنگامی که کابل کشی انتخاب می شود یا بدون در نظر گرفتن مسیریابی می شود، برای عملکرد مضر است.

به همین دلیل است که نسبت موج ایستاده ولتاژ (VSWR)، افت درج، طول فاز و سایر ویژگی های عملکرد بسیار حیاتی هستند – و به همین دلیل مشتریان هنگام خرید محصولات کابل کشی پیشرفته بسیار خواستار هستند. ”

موادی که برای ساخت کابل کواکسیال استفاده می شود، ممکن است از نظر الکتریکی متفاوت باشد، زیرا تابعی از لرزش، دما، رطوبت، جریان، خم شدن و کشش است. چنین تغییراتی بر عملکرد کابل تأثیر می گذارد. علاوه بر این، اثر مهمی وجود دارد – یک پدیده فیزیکی که توزیع الکترونهای افزایش یافته در نزدیکی سطح هادی را با افزایش فرکانس سیگنال توصیف می کند.

در ده سال گذشته، داشتن یک اتصال اینترنتی سریع و قابل اعتماد برای هر خانوار مدرنی ضروری بوده است. همه چیز، از سرگرمی تا کار، اکنون می تواند به صورت آنلاین انجام شود. به همین ترتیب، اتصال کابل خانه شما با سایر نقاط جهان باید قابل اعتماد باشد.

به همین دلیل، شما باید از بهترین کابل کواکسیال برای اینترنت استفاده کنید. هنگامی که سیم اولیه از کیفیت پایین برخوردار باشد، می توان یک اتصال قابل اعتماد را به خطر انداخت. مهم نیست که ارائه دهنده خدمات شما با چه سرعتی، اگر داده ها از منبع به مودم خراب شود، از آن لذت نخواهید برد.

کابل کواکسیال کابلی است که در انتقال تصویر، ارتباطات و صدا استفاده می شود. این کابل از پهنای باند بالا و ظرفیت انتقال بیشتری برخوردار است. بیشتر کاربران به یک کابل کواکسیال یا کواکس گفته می شود به عنوان کابلی که برای اتصال تلویزیون هایشان به سرویس تلویزیون کابلی استفاده می شود. با این حال، این کابل ها در شبکه ها و مواردی که امکان اتصال اینترنت کابل پهن باند را با استفاده از مودم کابلی فراهم می کنند نیز استفاده می شوند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
قیمت منبع تغذیه سوئیچینگ چقدر است؟

همانطور که می دانید، این کابل ضخیم است و دارای یک انتهای اتصال فلزی نر است که روی یک سری اتصال دهنده مادگی پیچ می شود.

تاثیر طول کابل کواکسیال بر افت سیگنال

بیایید جواب اصلی را بگیریم بله، طول کابل می تواند بر روی سیگنال تلویزیون تأثیر منفی بگذارد، زیرا این یک رسانه انتقال ناقص است و تخریب سیگنال یک مسئله شناخته شده است. اگرچه می توانیم به جزئیات فنی قدرت سیگنال رادیویی، فرکانس های انتقال و امپدانس کابل بپردازیم، اما در این مورد نیاز چندانی وجود ندارد.

وقتی صحبت از افت سیگنال در طول کابل بیشتر می شود، قانون اساسی این است که یک کابل 50 فوت می تواند سیگنال را از دست بدهد و یک کابل 100 فوت می تواند به اندازه یک سوم سیگنال اصلی افت کند. این مسئله می تواند برای برخی از آنتن های خانه مشکل ساز شود، به ویژه هنگام نصب یک تهویه پشت بام یا اجرای یک اتصال از یک انتهای خانه به سر دیگر.

بنابراین، کابل 15 فوت شما نباید زیادی طولانی باشد تا بتواند چنین مشکلی را ایجاد کند. با فرض اینکه منبع اضافی برای از دست دادن سیگنال وجود نداشته باشد، آنچه که تلویزیون شما دریافت می کند باید تقریباً همان چیزی باشد که آنتن از ابتدا دریافت می کند.

رفع مشکلات سیگنال آنتن تلویزیون

اگر با آنتن تلویزیون خود دچار مشکلات سیگنال هستید، دلایل احتمالی آن می تواند وجود داشته باشد. همچنین روش های مختلفی برای بهبود پذیرش شما وجود دارد و چند کانال دیگر را با وضوح بهتر جذب می کنید.

بیایید با عیب یابی آنتن همانطور که در حال حاضر نصب شده شروع کنیم. از آنجا که کابل باعث نگرانی است، ما از آنجا شروع خواهیم کرد. تعویض کابل کواکسیال آسیب دیده نیز آسان است و به راحتی می توان منبع سیم را تشخیص داد.

اولین چیزی که باید بررسی شود، خود کابل است که به دنبال انحراف و نشانه های خوردگی است. اگر محافظ کابل لایه بافته شده در اطراف هسته عایق بندی شده آن آسیب دیده باشد، افت شدید کیفیت سیگنال را تجربه خواهید کرد. از خمیدگی های شدید کابل خودداری کنید و به دنبال آسیب دیدن کابل خرد شده در زیر مبلمان، یا … باشید، به این نتیجه برسید که مطمئن شوید اتصالات کواکسیال در هر دو انتها به درستی محکم شده اند.

اگر کابل به اشتباه وصل شده باشد، یا با پیچ های بیش از حد آسیب دیده باشد، این می تواند منبع مشکل شما باشد. هادی مرکزی را نیز بررسی کنید. تغییر شکل این سیم داخلی باید به محض اتصال صحیح تقریباً غیرممکن باشد، اما در روند حمل و نقل، اداره و نصب آنتن، ممکن است آسیب ببیند.

همچنین اگر می خواهید پیچ ​​اتصال به آنتن و تلویزیون را بررسی کنید. هر اتصال هم محور را قطع و دوباره وصل کنید، مطمئن شوید که هر اتصال را به صورت محکم سفت می کنید  اما فقط به همان اندازه که می توانید با استفاده از انگشتان خود آن را محکم کنید. آچار را برای این مورد در جعبه ابزار بگذارید، زیرا اتصال کواکس سفت و محکم دقیقاً می تواند نوعی آسیب را ایجاد کند که می خواهید از آن جلوگیری کنید.

برای خرید بهترین انواع کابل کواکسیال با کارشناسان ما در تماس با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸  ۰۲۱ باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =