اخبار فروشگاه

پهنای باند کابل کواکسیال چقدر است؟

پهنای باند کابل کواکسیال

پهنای باند کابل کواکسیال چقدر است؟ چه فاکتور هایی بر پهنای باند این نوع کابل ها موثر هستند؟

در مطالب قبلی شما را با آداپتور ۱۲ ولت آشنا کردیم، در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص کابل های کواکسیال و پهنای باند آن ها به دست آورید.

پهنای باند کابل کواکسیال

کابل کواکسیال حداکثر سرعت را ندارد. آن ها فقط یک حامل فیزیکی هستند. این بستگی به فناوری پشت کابل دارد که به آن سرعت می دهد.

آنچه به شما گفته شده این بود ارتباط DS3/T 3 حداکثر سرعت 44.736 مگابیت بر ثانیه دارد، اما از کابل کواکسیال به عنوان حامل استفاده می کند.

با توجه به این موضوع، پهنای باند کابل کواکسیال چقدر است؟

سرعت انتقال کواکسیال 10 مگابیت در ثانیه است و 80 برابر ظرفیت انتقال کابل های جفت تابیده را ارائه می دهد.

آیا کابل کواکسیال روی سرعت اینترنت تاثیر می گذارد؟ اتصال کواکسیال ضعیف می تواند باعث کاهش سرعت شما شود.

گاهی اوقات مقصر سرعت پایین مشکلات کابل کواکسیال و اتصال است. بررسی کنید که آیا کابل کواکسیال محکم روی مودم روتر شما نصب شده است و اتصال ایمن به پریز دیوار دارد.

پهنای باند کابل کواکسیال

تلویزیون کابلی چقدر از پهنای باند استفاده می کند؟

سرعت دانلود کابل از 1 مگابیت در ثانیه تا 1000 مگابیت در ثانیه (1 گیگابیت در ثانیه) متغیر است. میانگین حدود 100 مگابیت در ثانیه است.

جواب خیر است. بدون تجهیزاتی برای پشتیبانی از فیبر نوری با سرعت بالا یا استاندارد DOCSIS 3.1 برای Gigabit over coax، شما با تجهیزات شبکه فعلی خود شانسی ندارید.

کابل کواکسی که توسط شرکت کابلی شما برای سرویس اینترنت استفاده می شود بسیار قابل اعتماد است و به طور خاص برای اجرای برنامه های کاربردی با پهنای باند بسیار بالا مانند ویدئو و اینترنت طراحی شده است.

کابل کواکسیال یا ‘هم محور’ رایج ترین کابلی است که برای انتقال سیگنال های ویدئویی استفاده می شود. نام ‘هم محور’ به محور مشترک دو هادی اشاره دارد.

یک کابل کواکسیال دارای یک هادی مرکزی فولادی با روکش مس جامد است که توسط یک ماده عایق دی الکتریک غیر رسانا احاطه شده است.

دی الکتریک با سپرها و یا نوارهای مسی احاطه شده است که هادی خارجی و همچنین سپر در برابر تداخل الکترومغناطیسی (EMI) را تشکیل می دهند. هادی سپر بیرونی در یک ژاکت PVC محصور شده است.

اکثر کابل های کواکسیال برای کاربردهای ویدئویی دارای امپدانس اسمی 75 اهم می باشند. ویژگی‌ های الکتریکی و فیزیکی متفاوت آن‌ها باعث می ‌شود که انتخاب نوع صحیح کابل متناسب با کاربرد مهم باشد.

کابل های کواکسیال که با مشخصات ایالات متحده مطابقت دارند با نام RG مشخص می شوند. معنای اجزای جداگانه تعیین عبارتند از:

اگر حروف A، B یا C قبل از اسلش (/) ظاهر شوند، نشان‌دهنده اصلاح یا تجدیدنظر در مشخصات است. به عنوان مثال، RG 8/U با RG 8A/U جایگزین شده است.

RG59/U با مس جامد یا هادی مرکزی فولادی با روکش مس در دسترس است.

برای تغذیه پایه آنتن تلویزیون آنالوگ در برنامه های مسکونی و برای سیستم های دوربین مداربسته اولیه از طریق کابل های کوتاه مناسب است.

پهنای باند کابل کواکسیالنوع فولادی با روکش مسی دارای استحکام کششی بالایی است و باید هنگام پایان دادن به کابل با اتصالات نوع F استفاده شود.

محافظ چهارگانه RG6/U حداقل مورد نیاز طبق آخرین استاندارد ها برای کابل کشی آنتن تلویزیون دیجیتال و برای همه کابل کشی آنتن تلویزیون برای آپارتمان ها/واحدها (MATV) است.

همچنین برای توزیع تلویزیون کابلی (CATV) و تلویزیون ماهواره ای (SATV) در اماکن مسکونی یا تجاری استفاده می شود. دارای هادی داخلی فولادی با روکش مس است.

نسخه های تک روکش، دو لایه روکش و سه لایه روکش RG6/U موجود هستند اما محافظ EMI کافی را ارائه نمی دهند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
2 نکته مهم در کار با کابل شبکه

RG11/U Quad shield برای همان کاربردهای RG6/U برای استقامت کابل کشی یا برای اجرای طولانی مدت استفاده می شود. دارای هادی داخلی فولادی با روکش مس است.

کانکتورهای BNC کانکتورهایی از نوع میخی هستند که معمولاً در سیستم های دوربین مدار بسته استفاده می شوند. آنها مناسب ترین کانکتور برای استفاده با کابل RG59/U هستند. اتصالات BNC توسط استاندارد IEC IEC60169 8 مشخص شده است.

بحث بر سر این که «BNC» در «کانکتور BNC» به چه معناست، برای همیشه ادامه خواهد داشت. آن را به شکل های مختلفی تعریف کرده اند: اتصال گره میخی، اتصال مهره میخی و غیره. دو مهندس آمفنول که کانکتور BNC را اختراع کردند، پل نیل و کارل کانسلمن نام داشتند. بنابراین منطقی به نظر می رسد که معنای ‘واقعی’ مخفف ‘BNC’ شاید ‘Bayonet Neil Concelman’ باشد.

اتصالات F نوع برای CATV، SATV و تلویزیون دیجیتال در رابطه با کابل های RG6 یا RG11 استفاده می شود. هادی داخلی فولاد مس Clad Clead از کابل، ‘پین’ درونی اتصال را تشکیل می دهد.

این نوع اتصالات یک اتصال قابل اعتماد را در مقایسه با یک اتصال نوع Crimp تولید نمی کنند که با یک ابزار خنک کننده با کیفیت خوب خاتمه یافته است. اتصالات F نیز به عنوان اتصالات F 81 شناخته شده اند و توسط استاندارد IEC IEC60169 24 مشخص شده اند.

کانکتورهای نوع F با توجه به نوع کابل یا کاربردی که برای آن طراحی شده اند مطابق جدول زیر نام گذاری می شوند.

اتصالات PAL (Belling Lee) یک فشار بر روی اتصال است که به طور سنتی برای صفحات دیوار آنتن تلویزیون و اتصالات استفاده می شود. به استثنای تلویزیون \/ VCR Hook Ups، اتصالات PAL با استفاده از اتصالات F به عنوان مورد نیاز برای CATV، SATV و DTV جایگزین می شوند.

اتصالات PAL توسط استاندارد IEC IEC60169 2 مشخص شده اند.

چه نوع اتصالات مورد نیاز است؟

انواع مختلفی از کابل های کواکسیال وجود دارد، و فقط به عنوان بسیاری از اتصالات کابل کواکسیال شناخته می شوند. نوع اتصال کواکسیال توسط دستگاه تطبیق، سیستم یا سایر اتصالات متصل شده است.

با این حال، کابل های خاصی ممکن است مناسب تر از نوع خاصی از اتصال، بر اساس اندازه، نوع محافظ، نوع هادی مرکزی، لایه های اضافی و انواع فلزات استفاده شود.

اجتناب از تماس بین هادی های مختلف فلزی ممکن است مهم باشد، زیرا این امر می تواند منجر به خوردگی، عملکرد ضعیف و نارسایی احتمالی شود.

برخی از کابل های کواکسیال ممکن است بیش از حد کوچک و یا بیش از حد بزرگ برای برخی از اتصالات کواکسیال باشند که به طور خاص برای آن کابل طراحی نشده است.

بسیاری از فروشندگان نیز دارای اتصالات کواکسیال برای کابل خاص بهینه شده اند.

کاربردهای مقدار PIM پایین نیز ممکن است اتصالات تخصصی و بالاتر را تضمین کنند.

اتصالات کواکسیال نیز ممکن است به چندین روش به کابل متصل شوند، از جمله کریمپ کردن، لحیم کاری، ابزار، مناسب تر، و بسیاری از ابزارهای دیگر. همه کابل ها برای انواع خاصی از آنها ساخته نشده اند، و این باید در نظر گرفته شود.

پهنای باند کابل کواکسیال

خرید کابل کواکسیال

از آنجا که نیازهای تنوع و برنامه های نصب اتصالات کواکسیال در کابل ها، بسیاری از فروشندگان مجموعه های کواکسیال را ارائه می دهند که برای استفاده خاص مورد استفاده قرار می گیرند. اگر طول، پارامترهای عملکرد و نوع اتصال کواکسیال برای یک برنامه خاص شناخته شده باشد، یک مونتاژ کابل ممکن است بهترین انتخاب باشد.

Pasternack دارای یک ابزار عالی برای کمک به طراحی خریدار در بهترین مونتاژ کابل برای یک برنامه است.

الزامات نظارتی و تاسیسات ویژه

برخی از برنامه های کاربردی مانند نظامی، دولت، آویونیک، فضا، دریایی و تاسیسات صنعتی دارای مقررات و الزامات خاص برای عملکرد کواکسیال هستند. این ها صنعت، جامعه و مقررات دولتی هستند که اغلب باید قبل از اینکه کابل بتواند برای استفاده واجد شرایط باشد، باید برآورده شود.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
آداپتور فیبر نوری چیست؟

این امر می تواند به جای آن پیچیده باشد، و یک متخصص احتمالا بهترین منبع برای این ویژگی ها است.

انتقال دهنده رسانه ای که باید معرفی شود، کابل کواکسیال (اغلب به نام Coax نامیده می شود)، است که استفاده از آن در شبکه های تلفنی در اواسط دهه 1920 آغاز شد.

در مرکز کابل کواکسیال یک سیم مسی است که به عنوان هادی عمل می کند، جایی که اطلاعات انتقال پیدا می کند. سیم مسی در Coax ضخیم تر از آن است که در جفت پیچ خورده، و همچنین توسط سیم های اطراف که به EMI کمک می کند، تحت تاثیر قرار نمی گیرد، بنابراین می تواند نرخ انتقال بالاتر از جفت پیچ خورده را فراهم کند.

هادی مرکزی توسط عایق پلاستیکی احاطه شده است که به تداخل خارجی کمک می کند. عایق با مسیر بازگشت پوشش داده شده است، که معمولا محافظ مس و پوشش فویل آلومینیومی پوشیده شده است.

روکش های بیرونی یک پوشش محافظتی کواکسی را تشکیل می دهند؛ تعداد و نوع روکش های بیرونی به استفاده مورد نظر از کابل بستگی دارد (به عنوان مثال، آیا کابل به معنای آن است که در هوا یا زیرزمینی قرار گرفته است، آیا حفاظت از جوندگان مورد نیاز است).

Coax مقدار زیادی طیف فرکانس بیشتری را نسبت به جفت پیچ خورده دارد. شبکه های تلویزیونی کواکسیال کواکسیال به طور کلی 370 مگاهرتز پشتیبانی می کنند.

استقرار جدیدتر، مانند معماری هیبریدی فیبر کواکسیدی (HFC)، پشتیبانی از 750 مگاهرتز یا 1000 مگاهرتز سیستم است. بنابراین، Coax از 370 تا 1000 برابر ظرفیت بیشتر از جفت پیچ خورده فراهم می کند.

با استفاده از این ظرفیت اضافی، شما می توانید کانال های فردی را از بین ببرید، که باعث می شود تا امکانات پهنای باند را انجام دهد. تکنیک های چندگانه را می توان به Coax برای استخراج کانال های متعدد اعمال کرد.

Coax عملکرد کمی بهتر از جفت پیچ خورده را ارائه می دهد، زیرا محافظ فلزی از مرکز هدایت کننده از تداخل خارج محافظت می کند؛ از این رو عملکرد Coax به ترتیب 10-9 (I.E.، 1 در 1 میلیارد) BPS دریافت شده در خطا است.

تقویت کننده ها باید هر 1.5 مایل (2.5 کیلومتر) فاصله داشته باشند، که یکی دیگر از پیشرفت ها نسبت به جفت پیچ خورده است، اما هنوز هم به این معنی است که تعداد قابل توجهی از تقویت کننده ها باید در سراسر شبکه مستقر شود.

اپراتورهای تلویزیون کابلی، مانند ارائه دهندگان شبکه های تلفنی، کاربران شایع بوده اند، اما در دهه گذشته، آنها شبکه های خود را مجددا طراحی کرده اند تا آنها بر اساس فیبر باشند، در نتیجه بسیاری از تقویت کننده ها را از بین می برند و پس از آن بهبود عملکرد را حذف می کنند.

به یاد داشته باشید ، فناوری های ارتباطات راه دور، که تقویت کننده ها را در فاصله ای جمع می کنند. در یک منطقه بزرگ برای یک اپراتور تلویزیون کابلی، به سمت حاشیه های بیرونی، نویز بیشتر تجمع می یابد و سطح خدمات پایین تر از برخی از کاربران بالادست ارائه شده است.

با بازسازی استقامت شبکه ارائه دهندگان کابل همچنین می تواند محدود کردن چند تقویت کننده، همراه با استفاده از مزایای دیگر، مانند پهنای باند بالا، ایمنی به تداخل الکتریکی، و بهبود امنیت را فراهم کنند.

یک مشکل با کابل کواکسیال باید با راه حل درست برطرف شود.

کواکسیال HFC در توپولوژی های باس مستقر هستند. در یک توپولوژی باس، پهنای باند به اشتراک گذاشته شده است، که به معنی افزایش سطح تراکم افزایش می یابد، زیرا کاربران بیشتری در محله از این ویژگی ها و خدمات استفاده می کنند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
بهترین مرکز فروش فیبر نوری کجاست؟

توپولوژی باس همچنین خطرات امنیتی را ارائه می دهد.

این نوع مانند رفتن به خط حزب در تلفن است. شما جفت مجازی اختصاصی خود را ندارید که شما و تنها مال شماست.

در عوض، چندین کانال اختصاص داده شده به تلفن های صوتی توسط هر کس در محله به اشتراک گذاشته می شود، که باعث رمزگذاری مهم می شود. همچنین، برخی از مشکلات با نویز در توپولوژی های باس وجود دارد.

در اواسط دهه 1920، کابل کواکسیال به شبکه های تلفنی به عنوان Trunks Interoffice اعمال شد. به جای نیاز به اضافه کردن بسته های کابل مس با 1500 یا 3000 جفت سیم مسی در آنها، ممکن بود جایگزین آن کابل های بزرگ (که بسیار دشوار است برای نصب هزینه های موثر) با کابل کواکسیال بسیار کوچکتر.

استفاده بعدی از کابل در ارتباطات مخابراتی در دهه 1950 رخ داد، زمانی که آن را به عنوان کابل زیردریایی برای حمل ترافیک بین المللی مستقر کرد. سپس در اواسط تا اواخر دهه 1960 به قلمرو پردازش داده ها معرفی شد.

معماری های اولیه کامپیوتر مورد نیاز کابل کواکسیال به عنوان نوع رسانه از ترمینال به میزبان کابل LAN است.

عمدتا بر اساس کواکسیال از سال 1980 تا سال 1987 بود.

کوکسیال در تلویزیون کابلی و در حلقه محلی، به شکل معماری HFC استفاده شده است. HFC فیبر را به عنوان نزدیک به محله به ارمغان می آورد؛ سپس در یک گره محله، آن فیبر را خاتمه می دهد، و از آن گره آن را طرفدار آن را به خدمت به خدمات خانه توسط آن گره خاص.

مزایا و معایب کابل کواکسیال

مزایای کابل کواکسیال شامل موارد زیر است:

سیستم باند پهن Coax دارای محدوده فرکانس کافی برای پشتیبانی از کانال های متعدد است که اجازه می دهد تا برای تولید بسیار بیشتر.

ظرفیت کانال های بزرگ هر یک از کانال های متعدد ظرفیت قابل توجهی را ارائه می دهد. ظرفیت بستگی به جایی که شما در جهان هستید. طبق استاندارد کمیته سیستم های تلویزیونی ملی (NTSC)، در سیستم آمریکای شمالی، هر کانال در سیستم تلویزیون کابلی 6MHz گسترده است. در اروپا، با استاندارد خط متناوب فاز (PAL)، کانال ها 8MHz گسترده هستند.

در یکی از این کانال ها، شما می توانید دسترسی به اینترنت با سرعت بالا را ارائه دهید.

این همان چیزی است که مودم های کابلی کار می کنند. اما این یک کانال در حال حاضر توسط هر کس با استفاده از آن coax از این گره محله به اشتراک گذاشته شده است، که می تواند از 200 تا 2000 خانه باشد.

پهنای باند بیشتر در مقایسه با جفت پیچ خورده، Coax، سیستم پهنای باند بیشتری را فراهم می کند و همچنین پهنای باند بیشتری را برای هر کانال ارائه می دهد. از آنجا که پهنای باند بیشتری در هر کانال دارد، از طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی می کند.

صدا، داده ها و حتی ویدئو و حتی ویدئو و چند رسانه ای می توانند از ظرفیت افزایش یافته بهره مند شوند.

نرخ خطای پایین تر – از آنجا که هادی درونی در یک سپر فارادی قرار دارد، ایمنی نویز بهبود یافته است، و Coax دارای نرخ خطای پایین تر است و بنابراین عملکرد کمی بهتر از جفت پیچ خورده است. نرخ خطا به طور کلی 10-9 (I.E.، 1 در 1 میلیارد) BPS است.

فاصله بیشتری بین محافظ کابل تقویت کننده های Coax، سر و صدا و تداخل را کاهش می دهد، که به معنی تقویت کننده ها می تواند دورتر از جفت پیچ خورده باشد.

در آپدیت جدید این صفحه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

برای خرید کابل کواکسیال با کارشناسان ما با شماره ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 8 =