اخبار فروشگاه

آداپتور ۱۲ ولت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟  

۱۲ ولت

آیا می دانید آداپتور 12 ولت چیست؟ به چه نوع آداپتوری 12 ولت می گویند؟

در مطالب قبلی شما را با نحوه خرید منبع تغذیه سوئیچینگ اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص در اختیارتان قرار دهیم.

تعداد ولت مقدار انرژی داده شده به مدار الکترونیکی است. منظور ما از مدار، برای مثال، یک وسیله الکترونیکی است. با یک دستگاه 12 ولت، 12 ولت همیشه از باتری ‘داده می شود’.

یک باتری همیشه دارای ولتاژ ثابتی است (مثلاً 12، 36 یا 24 ولت) و یک دستگاه همیشه با ولتاژ خاصی کار می کند. به عنوان مثال، دستگاهی که با ولتاژ 12 ولت کار می کند، بدیهی است که نیاز به باتری دارد که 12 ولت را نیز تامین کند.

وقتی در مورد آمپر (یا آمپر) صحبت می کنیم، در مورد میزان جریان الکتریسیته در ثانیه صحبت می کنیم. اگر تعداد آمپرها افزایش یابد، جریان عبوری از دستگاه در هر ثانیه نیز افزایش می یابد.

12 ولت

آداپتور ۱۲ ولت چیست

یک دستگاه الکتریکی معمولاً با ولتاژ ثابت کار می ‌کند، اما مقدار آمپری که می ‌کشد می ‌تواند بسته به موقعیت موتور ترولینگ شما متفاوت باشد (مثلاً یک موتور ترولینگ با دریچه گاز کامل آمپر بیشتری نسبت به نیم دریچه گاز می ‌کشد).

مثال 1: فرض کنید من یک Minn Kota Endura C2 50 LBS داریم که روی دنده و تنظیم سرعت 2 کار می کنم. موتور ترولینگ روی 12 ولت کار می کند و در حال حاضر 15 آمپر می کشد. تصمیم می‌گیریم کمی سریع ‌تر برویم و به تنظیم دنده سرعت 4 تغییر می‌ دهیم. موتور هنوز با 12 ولت کار می‌کند اما اکنون 25 آمپر می‌ کشد. ولتاژ ثابت مانده است اما تعداد آمپرها بالا رفته است.

آداپتورهای جریان متناوب برق AC 120 ولتی را از پریز دیواری به برق جریان مستقیم ولتاژ کمتری برای دستگاه الکترونیکی شما تبدیل می کنند. آنها این کار را در دو مرحله انجام می دهند، ابتدا مقیاس ولتاژ و سپس تبدیل AC به DC.

یک آداپتور 12 ولت مراحل زیر را انجام می دهد. ابتدا 120 ولت برق متناوب از دیوار به یک سر ترانسفورماتور می رود که به ازای هر 1 خروجی 10 سیم پیچ در ورودی دارد و برق متناوب 12 ولت را القا می کند. در مرحله بعد، برق متناوب از طریق یک سری دیود می رود و به صورت 12 ولت DC خارج می شود و آماده برای تغذیه لپ تاپ، تلفن منزل یا شارژ تلفن همراه شما است.

به عنوان یک آداپتور، شارژرهای باتری 12 ولت و همچنین هر ولتاژ دیگری گرمای کمتری تولید می کند، بنابراین مقادیر کمتری انرژی مورد نیاز است. هنگامی که باتری به طور کامل شارژ شد، دستگاه می تواند بدون نیاز به انرژی بیشتر کار کند.

استفاده از آداپتور برق خارجی هر گونه مشکلی را در مورد رعایت الزامات ایمنی برطرف می کند. برای سفر، منبع تغذیه استانداردهای بسیاری از حوزه‌های قضایی را پوشش می‌دهد و اجازه می‌دهد رایانه شخصی همیشه همراه باشد.

با یک باتری قابل شارژ و منبع تغذیه، دستگاه می تواند سبک تر باشد و به قطعات الکتریکی کمتری نیاز دارد.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
بهترین مرکز فروش فیبر نوری کجاست؟

یک منبع تغذیه خوب شامل یک ورودی AC با برد کامل جهانی، دارای سرهای AC قابل تعویض و بازده سطح VI یا بالاتر است. از ورودی، خروجی و اتصال کوتاه محافظت می کند.

بسیاری از منابع تغذیه دارای دوشاخه های قابل تعویض برای استفاده در خارج از کشور هستند که برای مسافران تجاری مفید است.

مصارف متداول منابع تغذیه، لوازم الکترونیکی مصرفی مانند لپ ‌تاپ، شارژر باتری، تلفن و روشنایی LED، مخابرات، الکترونیک و ابزار دقیق است.

این آداپتور برق جایگزین می تواند منبع تغذیه برای هر دستگاه الکترونیکی دارای نوع M باشد

جک های barrel به 12 ولت و حداکثر 5 آمپر برق نیاز دارد.

آداپتور برق خراب یا از دست رفته خود را تعویض کنید.

آداپتور جایگزین مناسبی برای آداپتور برق گم شده یا آسیب دیده ای است که برای تغذیه خود استفاده کرده اید.

یک آداپتور برق یدکی در دسترس داشته باشید برای وقتی که برق نیست و گزینه ای نیست، نگه داشتن آداپتورهای برق یدکی در دسترس شما تضمین می کند که جا نخواهید ماند.

منتظر بمانید تا جایگزینی برسد یا مجبور شوید دستگاه های خود را فقط به خاطر یک قدرت سازگار جایگزین کنید.

جریان متناوب (AC) چیست؟

AC یا جریان متناوب به مقیاس ولتاژ یا جریانی اطلاق می شود که اندازه و جهت آن به طور منظم و دوره ای در طول زمان تغییر می کند.

نمودار شکل موج جریان متناوب در شکل زیر نشان داده شده است.

جریان مستقیم (DC) چیست؟

جریان مستقیم که به آن DC گفته می شود، همچنین به عنوان ‘جریان ثابت’ شناخته می شود. مقدار و جهت جریان مستقیم بدون تغییر باقی می ماند. منابع تغذیه DC رایج عبارتند از: باتری ها، باتری های اسید سرب و باتری های خشک.

شکل موج برق DC در شکل زیر نشان داده شده است:

پیک: حداکثر مقدار جریان متناوب سینوسی در یک سیکل که با Vpk نشان داده می شود.

مقدار متوسط: شکل موج جریان متناوب سینوسی متقارن است، بنابراین مقدار متوسط ​​جریان متناوب سینوسی در یک سیکل 0 است. چنین مقدار متوسطی نمی تواند ویژگی های جریان متناوب را توصیف کند. بنابراین، ما اغلب مقدار میانگین مطلق جریان متناوب را محاسبه می کنیم، فرمول به شرح زیر است:

ω فرکانس زاویه ای جریان متناوب است، φ زاویه فاز اولیه جریان متناوب است.

مقدار معتبر: مقدار مؤثر جریان متناوب معمولاً با اثر حرارتی جریان تعریف می شود و فرمول آن به شرح زیر است:

لطفا توجه داشته باشید که سیگنال های زیر نیز متعلق به جریان متناوب هستند و همه آنها می توانند با تبدیل فوریه به امواج سینوسی تبدیل شوند.

از آنجایی که مقدار و جهت جریان مستقیم ثابت است، مقدار پیک، مقدار لحظه ای، مقدار مؤثر و مقدار متوسط ​​جریان مستقیم همگی برابر با یک ثابت هستند.

تفاوت بین AC و DC چیست؟

اکنون، ما از برق 12 ولت DC و برق 12 ولت AC برای تجزیه و تحلیل تفاوت بین برق DC و AC از تلفات، استفاده، اندازه گیری و ایمنی استفاده می کنیم.

:DC جریان مستقیم برای انتقال مسافت طولانی و ظرفیت زیاد مناسب تر است. بنابراین، انتقال HVDC به یک موضوع داغ تبدیل شده است.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
مهمترین مشخصه های فیبر نوری

AC: مدار AC دارای پارامترهای اندوکتانس است، بنابراین خرابی در انتقال از راه دور زیاد است.

کاربرد

پایداری ولتاژ DC، بدون سر و صدای زیاد، برای استفاده از محصولات الکترونیکی مناسب است. (مانند تلویزیون، رادیو کامپیوتر و…)

برق AC برای عبور از منبع تغذیه یکسو کننده و سوئیچینگ به برق DC می تواند برای محصولات الکترونیکی استفاده شود.

تفاوت بین 12 ولت AC و DC را اندازه گیری کنید:

الف) با اندازه گیری جهانی دیجیتال، به ترتیب، با اندازه گیری فایل ولتاژ 20 ولت AC و ولتاژ 20 ولت DC، نتایج متفاوت خواهد بود.

ب) روش اندازه گیری ساده: با یک قلم (قلم غیر معمولی) روی سیم، 12 ولت AC همچنان نشان داده می شود، 12 ولت DC بدون نمایش.

ایمنی

12 ولت DC ایمن تر از 12 ولت AC است. هنگامی که 12 ولت AC هنوز ممکن است باعث مرگ شود، مقاومت بدنه کاهش می یابد، 12 ولت DC در 100٪ نخواهد بود. با این حال، درجه خطر شوک الکتریکی برای بدن انسان عمدتاً به اندازه جریان عبوری از بدن انسان و طول زمان انرژی بستگی دارد.

اوج

با توجه به الگوی ولتاژ، ولتاژ اوج لحظه ای 12 ولت AC و DC یکسان نیست، ولتاژ اوج لحظه ای (12 ولت مستقیم) ≡ 12 ولت، ولتاژ اوج لحظه ای:

۱۲ ولت

مدار یکسو کننده و اینورتر

یکسو کننده: تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم را یکسو کننده می گویند. نمودار مدار یکسو کننده پل تک فاز در زیر نشان داده شده است. VT1 و VT4 مجموعه ای از سوئیچ ها هستند. VT2 و VT3 مجموعه دیگری از سوئیچ ها هستند. دو مجموعه کلید به طور متناوب برای دریافت جریان مستقیم روشن می شوند.

مدار اینورتر: تبدیل جریان مستقیم به جریان متناوب را مدار اینورتر می گویند. نمودار مدار اینورتر پل تک فاز در زیر نشان داده شده است. S1 و S2 یک مجموعه از مدارها هستند. S3 و S4 مجموعه دیگری از مدارها هستند. در موارد ساده، برای یک بار مقاومتی، دو مجموعه کلید به طور متناوب روشن می شوند تا جریان متناوب در هر دو انتهای بار دریافت شود.

آداپتور 12 ولتی قابل توجهی موجود است، بهره وری و عملکرد ابزار خود را افزایش دهید.

این آداپتور 12 ولت دارای ویژگی های خاصی است که بهره وری آنها را بهبود می بخشد. آنها با استفاده از مواد مستحکم تولید می شوند که طول عمر آنها را افزایش می دهد و در عین حال عملکرد بی عیب و نقصی دارند. امروز از پیشنهادات فوق العاده این آداپتور 12 ولتی استفاده کنید و از بهترین ارزش برای پول خود لذت ببرید.

آداپتور 12 ولت در طیف گسترده ای از مدل ها، اندازه ها و طرح های متعدد موجود است. بنابراین، مطمئن هستید که مناسب ترین آداپتور 12 ولتی سازگار با گجت خود را پیدا خواهید کرد. آنها دارای کنترل قدرت الکتریکی غیر قابل مقایسه هستند تا اطمینان حاصل شود که وسایل الکترونیکی شما مقدار و نوع دقیق جریان را دریافت می کنند. بر این اساس، این آداپتورهای 12 ولتی نه تنها جریان مناسبی را به دستگاه‌های شما می‌رسانند، بلکه از آنها در برابر برق اضافی که می‌تواند باعث آسیب شود محافظت می‌کند.

این مطلب را هم حتما مطالعه کنید
روکش کابل کواکسیال از چه موادی ساخته می شود؟

آداپتور 12 ولت وزن سبکی دارد و به راحتی قابل حمل است. جابجایی با آن‌ها بدون دردسر است تا دیگر نگران تمام شدن شارژ وسایلتان نباشید. این آداپتور 12 ولت همچنین با انواع مختلف پریز و دوشاخه برق سازگار است تا راحتی استفاده را افزایش دهد. با توانایی مقاومت در برابر دمای شدید، آداپتور 12 ولت در طیف وسیعی از دماها عملکرد موثری دارد و به ندرت بیش از حد گرم می شود.

با خرید از این مجموعه ، این ویژگی های خوب را تجربه کنید. در سایت جستجو کنید و تعداد زیادی آداپتور 12 ولتی هیجان انگیز را کشف کنید که اطمینان حاصل می کند که هر خریدار مطابقت کامل خود را پیدا می کند.

کیفیت، دوام و عملکرد آنها حداکثر بازدهی را در سرمایه گذاری که روی آنها انجام خواهید داد، به همراه خواهد داشت. اگر کسب‌وکاری دارید، از معاملات تخصصی برای تامین ‌کنندگان آداپتور 12 ولت استفاده کنید تا کسب و کار خود را بالاتر ببرید.

قاعده کلی این است که با V مطابقت داشته باشید و mAh برابر یا ضرب کنید، بنابراین اگر یک آداپتور برق متناوب را انتخاب می کنید، حتما موارد زیر را بررسی کنید:

خروجی آداپتور V با ورودی نامی V دستگاه مطابقت دارد.

خروجی آداپتور بیشتر یا برابر با دستگاه هایی است که دارای امتیاز mAh یا A هستند.

دوشاخه در دستگاه شما قرار می گیرد و قطبیت مناسبی دارد.

معمولاً همه این اطلاعات روی برچسب آداپتور است، به یاد داشته باشید که همیشه به دنبال خروجی V و mAh یا A هستید.

یک برچسب آداپتور برق معمولی با تمام اطلاعات ضروری. خروجی 8 ولت 2.5 آمپر است.

اگر این تمام چیزی است که نیاز دارید و مطمئن هستید همین حالا جستجوی آداپتور خود را شروع کنید، اگر همچنان می ‌خواهید جزئیات بیشتری از ویژگی‌های آداپتور داشته باشید، توضیح عمیق‌تری در زیر داریم.

بررسی ولتاژ (V)

AC یا DC – اکثر آداپتورها جریان متناوب را به DC تبدیل می کنند، اما هنوز مهم است که خروجی را بررسی کنید.

هنگامی که ولتاژ دستگاه را تأیید کردید، باید میزان جریان مصرفی آن را پیدا کنیم. جریان به ما می گوید که دستگاه برای کار به چه مقدار نیرو نیاز دارد.

آمپر: معمولاً روی استیکر دستگاه یا نزدیک پورت برق نیز نوشته می ‌شود که با A یا mAh اندازه ‌گیری می‌ شود. آداپتوری که انتخاب می کنید باید بتواند حداقل رتبه فعلی دستگاه را ارائه دهد. اگر آداپتور امتیاز بالاتری دارد نگران نباشید زیرا دستگاه فقط آنچه را که نیاز دارد مصرف می کند. معمولاً آداپتور برق بالاتر گران ‌تر خواهد بود، بنابراین اگر این گزینه را دارید فقط با قدرت دستگاه مطابقت داشته باشید.

اگر آداپتوری با خروجی A یا mAh کمتر داشته باشید، بعید است که دستگاه شما کار کند، و اگر کار کند، آداپتور ممکن است بسیار داغ شود و خطرناک باشد.

برای خرید آداپتور 12 ولت با کارشناسان ما با شماره  ۳۳۹۹۲۸۶۸ ۰۲۱ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =